Rakovina žlčníka

Príspevok v téme: Rakovina žlčníka
kikarika1

Ahojte mojej mamine zistili USG vyšetrením žlčníkové kamene (ostatné orgány podľa USG - v poriadku)...v súčasnosti je už mamina po operácii žlčníka - operovali ju laparoskopicky, avšak doktor povedal, že mala veľmi škaredý žlčník (kamene boli rôznej farby a veľkosti)...asi mesiac po operácii prišli výsledky z histológie a tie potvrdili - rakovinové ostrovčeky v stene žlčníka, ktoré však neprerastali žlčník, podľa doktora ide o skoré štádium rakoviny....
Máte niekto takúto skúsenosť a aká je šanca na prežitie, taktiež by som rada vedela čo bude nasledovať po zhodnotení výsledku onkológom? Aké vyšetrenia bude musieť mamina zase podstúpiť?

Ďakujem.

Marko70

Dobry den.Dovolte mi reagovat na vase prispevky .Dokazeme vam pomoct bez chemoterapiii a ozarovani.Mame za sebou vela vynikajuch vysledkov ..Ak mate zaujem tak ma spatne kontaktujte..Nejde o ziadne farmaceuticke lieky plne chemie ktore maju za ulohu predlzovat vasu liecbu a samozrejme nevyliecit vas.Ponukam vam moznost vyliecit sa nech to znie akokolvek cudne,neveriacky. V kazdom pripade za info nic nedate ..Rozhodnutie je na vas.

katkager

Ahojte, ja mám rodičov, ktorí sú v strednom veku a už sú obaja onkologickí pacienti. Ani pri diagnostike ochorenia, ani počas priebehu liečby nebol nikto kto by im pomohol ani poradil ani ohľadom dostupných príspevkov, dávok ani sociálnych služieb v zákonnej rovine, rozhodla som sa písať o tejto téme diplomovú prácu s názvom: Možnosti sociálnej práce pri pomoci so zabezpečovaním sociálnych potrieb ľudí s onkologickým ochorením.

V rámci práce budem robiť výskum zameraný na pomoc ľuďom s onkologickým ochorením v rámci skvalitnenia ich života. Preto chcem poprosiť všetkých, ktorí trpíte onkologickým ochorením (alebo ste 3 roky po liečbe), či by ste mi pomohli a vyplnili dotazník k výskumu : docs.google.com
Mojich rodičov to síce nevylieči, ale pevne dúfam, že to prinesie viac možností pomoci pri zvládaní tohto ochorenia. Ďakujem všetkým, ktorí budú takí láskaví a zapoja sa. Dotazník je anonymný.

sharkyyy

To ti odpovedali asi lekari tu na fore, pupkovia sveta.
Si pacient, tada zakaznik a mas pravo sa pytat. Lekar ti je povinny odpovedat ak sa ho slusne opytas. Vela z nich ma vsak hore nosy,
A tie reci, bububu, vedia co robia- na to nespoliehaj. Stretol som sa s fatalnymi chybami mnozstva doktorov. Nasa zapadna konvecna medicina je najslabsia na svete. Jedine co vieme je rezat. Casto krat sa prave tym nastartuje rakovina... Neriesi sa tu komplexne ale vsetko sa chce rychlo.
Cize kludne sa ich pytaj, ak sa ti nepaci- zmen ihned doktora.

moja mama

Rakovinu žlčníka - karcinom žlčníka mala moja mama...
Pravidelne bola kvôli srdcovej arytmii a užívaniu warfarínu na riedenie krvi, sledovaná internistami a kardiológom.
Preventívne prehliadky boli vždy, citujem internistu: "Ako z knižky!"
Kolikové bolesti brucha trvali štrnásť mesiacov. Bolesti neprestali ani po operácii. Nepomohla ani ambulancia chronickej bolesti. Ožarovanie meningeomu v mozgu sme už nestihli...
Zo strany lekárov bolo CT, USG, MR, markery negagtívne, aj karcinom bol láskavý. Mojej milovanej mame je už dobre...mne príšerne smutno.

kikarika1

llek - veď práve kvôli strachu človek povie občas hocičo, ale dúfam a verím, že to dobre dopadne (čo iné mi ostáva)

llek

Kikarika, aj ked mas strach, to este neznamena robit unahlene sudy a hodnotenia. Kazde pracovisko ma urcity sposob ak funguje, urcity system. Chrirurgicke pracoviska maju pravidelne tzv chirurgicke seminare, ktore sa konaju zvycajne 1x do tydzna. Tam sa v spolupraci s radiologmi pripadne inymi odbornikmi predstavuju pacienti a ich snimky a rozhoduje sa o tom, ci je potrebny operacny vykon a aky. Takze to, co ty si zhodnotila akoze to dlho trva a je to zle, je vlastne uplne opacne. Takto funguju aj dobre pracoviska v zahranici. Unahleny a nespravny operacny vykon ohrozi pacienta ovela viac ako ked sa veci spolocne preberu a najde sa optimalne riesenie pre daneho. pacienta. Stale sa ohanas onkomarkemi a ja som ti tu uz predsa pisala, ze v tejto situacii maju skutocne len uplne podruzny vyznam a nic nehovoria o tom, co je na mikroskopickej urovni, to vie povedat len patolog z odobratej vzorky tkaniva

RNG

Rakovinne bunky sa mozu tvorit vsade, kde je dostatrocne zamorenie, tj sa tam nachadzaju mutagenne latky. A odtial sa mozu rakovinne bunky sirit po celom tele, pokial ich nedrzi na mieste silna kolagenova nosna struktura.
Lekar nemoze povedat s istotou, ci sa neuvolnili nejake bunky a nedoastali ako zarodky buducich rakovinnych nadorov inde v tele. To moze zialbohu zistit az ked narastu do velkosti, co je vidno, tj ked je ich desiatky alebo stovky tisicom pokope.
Osobne radim kazdemu, co ma kdekolvek v tele rakovinu, aj ked ju vyrezu, vypalia alebo chemicky znicia si telo dalej odmorovat a brat protirakovinne doplnky dlhy cas.

kablica

kikarika, tak na jednej strane to chces urychlovat, na druhej strane sa ti nepozdava zakrok ako taky, kedze CT nic nenaslo a onkomarkery su OK
tak potom neviem, co vlastne ocakavas
najlepsie zoperovat rovno na chodbe okamzite, hoci CT nic zle nezobrazilo?
uvedom si, ze ty nic ovplyvnit nedokazes, lepsie bude zaujat neutralny postoj, lebo zbytocnymi emociami nepomahas ani mame
ber kladne to, ze ochorenie sice bolo zistene, ale v pociatocnom stadiu a ze sa urobi vsetko pre zachranu tvojej matky, lenze zaruku, ze matka sa vylieci, ti dopredu neda nikto, moze sa len urobit maximum, co sa da a zvysok nechat na Boha

kikarika1

kablica - áno verím, ale myslela som si, že sa to trošku urýchli (aby tam v priebehu celého týždňa a ešte ďalších dní - do určenia termínu operácie niečo nepribudlo....) ...a práve preto urýchliť, pretože je CA žlčníka najhoršia zo všetkých nádorov a s najhoršou prognózou (mne to vysvetľovať nemusíš)...zatiaľ nepoznám nikoho, kto by sa z tejto rakoviny dostal (napríklad môjho strýka maminka žila 1 rok od stanovenia diagnózy, ale poznám niekoho, kto žil len 2 mesiace)...a nehovor mi prosím ťa, že tu niekoho urážam, pretože som sa vyjadrila vo všeobecnosti o onkológii v BA - bolo to unáhlené vyjadrenie, ale sprevádzané strachom a beznádejou...urážka by bola, ak by som mierila nadávkami na niekoho konkrétneho - a to som ja nikde vo svojom príspevku nenapísala