Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priateľa lubim no chcem byť sama

Príspevok v téme: Priateľa lubim no chcem byť sama
kaleráb0944

Ahojte:) takže s priateľom sme spolu vyše 5 rokov,mám ho rada, ide nám to, nemáme žiadne problemy vo vtazhu :) mnohí nas beru ako ukážkový pár a už sa len pýtaju kedy bude svadba. Po nejakej dobe by možno aj bolo, to nikto z nas nevie lebo sme mladí na to obaja mame 23. No napriek tomu že mojho priateľa lubim by som chcela byť sama. V živote chcem ešte cestovať, stále hladam nejake zahraničené stáže, možnosti ako vycestovať niekam. Neviem však ako by som mohla spojiť cestoavnie a vztah dokopy a ešte priateľa to cestovanie tak netaha ako mna, tak by som ho z vlastného presvedčenia nemohla opustiť len tak na rok. Chýba mi aj tá voľnosť, že sa nemusi nikomu prisposobovať, spraviť si vlastný program a vysvetlovať veci prečo som sa takto rozhodla a nie tak. ja nechápem ako to možem takto brať, citím sa potom nevdačná zato čo mám lebo viem že veľa ludi by chcelo pekný vztah a nemju ho a ja vymýšlam. takže stalo sa to niekomu už ? niečo podobné aspoň ? alebo čo si o tom myslíte ?

woo

no mne nepripada ze ta obmedzuje, ale ze na tebe visi. co je znak nezrelej osobnosti, nie sebca. ale ty potrebujes vlastny priestor, on sa tiez potrebuje odputat a nevisiet na tebe. citis tam ten problem tak ho primerane ries....

Agnes998

Inak ak by ste chceli ist do Nemecka tak ti poviem ako to tu funguje, tu je dobra socialna pomoc, ktoru poskytuju novo prichodiacim. Ale musite si najskor najst job a to aspon za 450 eur v cistom. Vtedy mate narok. Cize ked pridete, musite sa niekde ubytovat, bud u znameho, alebo si nieco prenajat a platit sami. Ale s prenajmom je tu vseobecne problem, nie je to jak u nas. Tu ked si chces nieco prenajat, musis doniest prac. zmluvu, potvrdenie o prijme a niekde vyzaduju este aj potvrdenie, ze nemate ziadne dlhy, co tu vybavuje jeden urad. Ak toto nemate, nic vam neprenajmu. V jobcentre, kde sa vybavuje socialna pomoc vam daju potvrdenie, ze stat za vas bude platit najom a zaplati aj kauciu, ale to musite mat aspon ten 450 eurovy job obaja. Cize idealne riesenie je asi byvat na zaciatok u nejakych znamych, neviem, jak inak by sa to dalo vyriesit. Vsetko to vybavovanie tu dlho trva, ale vysledok stoji za to. Jobcenter vam potom bude platit najomne, len elektriku si budete platit sami, co je asi 30-50 eur mesacne. Tiez vam da peniaze na to, aby ste si byt zariadili. Ale musite sa nastahovat do noveho bytu, len vtedy dava pomoc, ak uz niekde zijete a potom chcete pomoc, vtedy uz nedava. Stat za vas zaplati aj kauciu na ten byt, ale tu potom musite neskor vratit, ostatne peniaze nemusite. Bude za vas platit najom dovtedy, dokym budete malo zarabat, ked si najdete dobre plateny job, platit prestane. A co sa tyka tych dialnic, ja vobec nemam rada ich dialnice, je to tu tak preplnene autami, hovori si, keby ich radsej spoplatnili bolo by to lepsie, trocha by sa to vyprazdnilo. Tu mas casto 3 jazdne pruhy ale vsetky tri su stale plne aut, jedno auto za druhym, mas problem vobec predbiehat. Cize aj ked je tu 130 km/h, casto musim jazdit este pomalsie, lebo sa proste neda. Dialnice sa trocha vyprazdnia neskoro vecer a v noci, vtedy sa skor da. Ale poviem ti, jak som isla z SK do Nemecka, na SK a v Cechach dialnice poloprazdne, pohoda, jak som prekrocila hranice s Nemeckom to bol des, totalne preplnene, neda sa nich normalne jazdit. Na radari si tu musite davat pozor, maju ich dost aj na dialnici aj v meste ci mimo mesta, len vas to blicne a potom vam pride domov pozdrav, pokuta je vraj okolo 60-70 eur.

slavina

Mám podobnú skúsenosť s priateľom som bola 6 rokov,od začiatku to bola krásna,čistá láska,žiadne hádky,či nezhody,proste ideálny pár..roky plynuly a aj napriek tomu,že som túžila stať sa jeho ženou,hnalo ma niečo preč,túžba ešte niečo vidieť,zažiť,robiť si veci po svojom,a tak som si jedného dňa našla brigádu v zahraničí,len na pol roka,bála som sa toho,ako mi za ním bude smutno,takže na dlhšie som to nechcela,nikdy pred tým sme bez seba neboli viac ako 3-5 dní.Odišla som,a už po dvoch týždňoch mi bolo všetko jasné.To čo som k nemu cítila,už dávno nebola taká láska,ako na začiatku,bolo to už len praiteľstvo a zvyk,že niekoho mám.Necítila som žiadny smútok,ani pocit toho,že mi niekto veľmi chýba.A tak som ten vzťah proste ukončila.4 roky som si potom užívala skvelý život plný slobody a potom prišla veľká láska a je zo mňa manželka a matka ...a zrazu ma svet už neláka...

Agnes998

A odkial ma ze v Nemecku je neobmedzena rychlost na dialnici? Je tu 130 tak ako vsade inde a su tu radary, tak ked bude jazdit rychlejsie, cvaknu ho. Okrem toho, to, ze su tu dialnice zadarmo sposobuje aj to, ze su preplnene, ako povedal kamos, ak mas tempomat, tu ti bude nanic, lebo stale len brzdit zrychlovat. A tie dobre zarobky sa tiez nepodaria kazdemu, musi byt v niecom odbornik a musi vediet dobre nemecky. Inak moze robit vo fabrike za pasom za par eur ako vela pristahovalcov. Aby to nedopadlo tak, ze ak ho aj dostanes do Nemecka, tu strati iluzie a hned sa zas vrati.
No a k veci, zda sa, ze ta ten vztah dost obmedzuje, nie je ok ze ti zakazuje konicky, mal by ta podporovat v tom, co ta bavi. Ten vztah je velmi zvazujuci, bude fakt lepsie, ked pojdes za svojim snom. Mozno je to dobry chalan, lubite sa, ale aka buducnost by ta s nim cakala, von moc chodit nie, len byt doma za sporakom.

DontWorry

Z uvodneho prispevku mi to prislo ako keby si si priatela nevazila. No potom si to vysvetlila.

Pozri. Zakazovat a branit niekomu niekde ist je hlupost a ani kvôli vztahu by si sa nemala obmedzovat. Pokial chces skusit erazmus alebo hocijake ine staze - chod. Prednedavnom som sa zrovna bavila o tom so znamou, ktora ma tiez nejak okolo piatich rokov priatela. A jej priatel je akurat na erazme a ked pride tak ona odchadza tiez na niekolko mesacnu staz prec. Pytala som sa, ci sa neboja, ze sa nieco pokasle. Odpoved bola, ze sa dohodli, ze nebudu sa kvôli vztahu obmedzovat. Su spolu 5-6 rokov a nemaju potrebu hladat niekoho noveho, ale pokym nezacnu spolocne zit a nedostuduju, chcu si splnit svoje ciele, tak aby sa v buducnosti obaja mali dobre a aby nic nelutovali. A presne o to ide. Pokial to vydrzite obaja hoci aj rok, tak je to fajn. Je to otestovanie vztahu. Ale priatel by mal cim skôr pochopit, ze nemôzes mu donekonecna skakat okolo zadku.

Ak mas nejake sny, treba byt obcas aj sebec a mysliet na seba. Neboli by ste prvi ani posledni.

Môj priatel tiez odchadza pracovat prec a ja dojdem za nim bud teraz ak sa mi tam podari dostat na skolu alebo neskôr ak dostudujem vo svojom meste. Ale nebrzdim ho v jeho rozvoji ak ide za svojou pracou snov a on netlaci na mna aby som nechala skolu, lebo vie, ze vzdelanie mat chcem.

kaleráb0944

prospechové štipendium, brigády cez leto, cez školu niečo (promo akcie v hypermarketoch ) a veľa šetrenia. Sem tam aj rodičia niečo prispeli ked som potrebovala niečo čiže som si svoje ušetrila. A len tak zase nechcem že zoberiem ruksak a dovidenia. No práve takto nechcem skoničiť s deťurencami na krku a slzami v očiach kvoli snom, ktoré snom ktoré som sa ani nepokusila splniť.

odpovedam

tak aj po precitani diskusie vidim, ze az tak celkom o porozumeni ten vztah nie je. Skor sa cudujem, ze 5 rokov sa ukracujes o samu seba. Tak drzim palce. Priatelovi vysvetli, ze mas aj osobne plany a uvidis, ako a to zareaguje. Predsa aj on by mal robit kompromisy. Akokolvek to uz dopadne, rozvijaj sa, kym si mlada. Teraz mas na to najviac sil a moznosti :-). Drzim palce.

Loba, fromm ma celkovo velmi dobre knihy, ja ich citam rada. Casto ako darcek kupujem Umenie milovat. Odtial je aj ta parafraza nizsie. ;-)

Loba

Po tom co si napisala 13.08 ti uplne rozumiem.
Tvoje vnutro sa buri a vobec sa jej necudujem. Kdesi vnutri vies, ze to, co mas teraz vobec nie je dobre. Ver svojej intuicii.

Ked niekoho milujem, tak je pre mna prirodzene ze chcem, aby ten druhy bol stastny. Akokolvek.

Maoam ti dobre napisala. Davaj si pozor. Lebo do buducna skoncis ako zena, ktora sedi doma na zadku, ma deti a nikde nikdy nebola, lebo "sa to nepatri".

Mam chut kricat: zachran sa! :-)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.