Priateľa lubim no chcem byť sama

Príspevok v téme: Priateľa lubim no chcem byť sama
kaleráb0944

Ahojte:) takže s priateľom sme spolu vyše 5 rokov,mám ho rada, ide nám to, nemáme žiadne problemy vo vtazhu :) mnohí nas beru ako ukážkový pár a už sa len pýtaju kedy bude svadba. Po nejakej dobe by možno aj bolo, to nikto z nas nevie lebo sme mladí na to obaja mame 23. No napriek tomu že mojho priateľa lubim by som chcela byť sama. V živote chcem ešte cestovať, stále hladam nejake zahraničené stáže, možnosti ako vycestovať niekam. Neviem však ako by som mohla spojiť cestoavnie a vztah dokopy a ešte priateľa to cestovanie tak netaha ako mna, tak by som ho z vlastného presvedčenia nemohla opustiť len tak na rok. Chýba mi aj tá voľnosť, že sa nemusi nikomu prisposobovať, spraviť si vlastný program a vysvetlovať veci prečo som sa takto rozhodla a nie tak. ja nechápem ako to možem takto brať, citím sa potom nevdačná zato čo mám lebo viem že veľa ludi by chcelo pekný vztah a nemju ho a ja vymýšlam. takže stalo sa to niekomu už ? niečo podobné aspoň ? alebo čo si o tom myslíte ?

kaleráb0944

Po prvé určite nemám zo potreby v zahraniči vyhladávať hned novu známosť !! a tí kotrí si myslia že je to také lahké nechať tu niekoho tak dufam že ste to zažili ak nie vobec neviete o čom to je. Bola som takto 2 mesiace v zahraničí pri rodine a videla som ako to chalan tažko znášal, niekedy som polovicu dňa preskypovala prepísala, z nových zažitkov som mala pocit že sa nemožem tešiť ale mam smutiť za priateľom. na Erazmus som si už vybavovala žiadosť a radšej som ju zamietla potom,ked som to drahemu oznámila a videla jeho rekaciu. na intráku so spolužiačkami už neostávam, lebo potom počuvam že sa dva týždne neuvidime a že prečo som neprišla domov. Ked som sa chcela prihlasiť na ludove tance, čo je moj koniček hned boli pripomienky že cez týžden budem na skúškach nebudem si stihať robiť veci do školy takto budem musieť robiť cez víkend a nebudem mať čas na neho.
salalalala... máš pocit že sa vobec neprisposobujem?

odpovedam

je to uplne normalne, ze mas aj vlastne tuzby, hlavne teda, ako pises, ze sa vo vztahu prisposobujes. Ani nie je spravne ignorovat svoje potreby. Erich Fromm napisal, ze vo vztahu si maju partneri pomahat rast a laska je to, ked to druhemu umoznujes. Ked vam to s priatelom vydrzalo tak dlho, tak si urcite rozumiete. Odist do zahranicia moze vztah velmi dobre otestovat, takze je to riziko. No rozhodnut sa musis sama. Tiez nie som za to, aby bol vztah vazenim a niekto sa citil zbaveny prava mat aj osobne tuzby, nielen spolocne. porozpravaj sa s priatelom. Ved na taky erazmus pokojne chod, nie je to na dlho a na sviatky medzitym domov prist mozes.

Maoam

no ja si myslim, ze hoci ho mas velmi rada, v skutocnosti chces a potrebujes zazit nieco ine, ste asi velmi rozdielni, teba taha svet, cestovanie atd., navyse ste spolu od tvojej 18tky, cize prvy vazny vztah, mas iba 23 a coho sa obavas je, ze rodina bude tlacit, priatel tiez, vydas sa a budes si hlavu tlct o stenu, ze si sa podvolila a nesla von a nevyburila sa, neskusila svet atd. a budes mu to zrejme neskor vycitat a sebe tiez

biju sa v tebe dve tuzby, jednak si rada, ze mas dobry vztah, zaroven ale silnie uvedomovanie si reality a toho, ze chces este zazit nieco ine, posunut sa dalej a on sa nezda byt vhodnym partnerom pre toto, nevies co mas robit

co ti poradit: bud pojdes proti sebe samej a budes nestastna, alebo si vyberies seba a vyskusas to

ak vas vztah neustoji napr. rocny pobyt v zahranici, tak to tak malo byt

ak ste uplne rozdielne typy, premietlo by sa to aj neskor do inych sfer vo vztahu

Prezyvka55

nejako sa stotoznujem s nazorom od salalalala skor mi pride ze uz chces nejaky novy zahranicny penis v dierke, lebo vztah sa da udrzat aj niekam vypadnes pocestujes vratis sa. ludia bezne chodia na staze na sluzobky atd.

salalalala

a tou pasazou o kompromisoch som reagovala na toto : Chýba mi aj tá voľnosť, že sa nemusi nikomu prisposobovať, spraviť si vlastný program a vysvetlovať veci prečo som sa takto rozhodla a nie tak. ja nechápem ako to možem takto brať, citím sa potom nevdačná zato čo mám lebo viem že veľa ludi by chcelo pekný vztah a nemju ho a ja vymýšlam.

nie na tu cast so zahranicim...vela vztahov ustoji zahranicie, ale ked slecna chce byt sama, tak co jej povedat?

salalalala

redka, a kde pisem ze treba vsetko obetovat a vsetko orientovat na potreby druheho? pisem o kompromisoch, ktore su v dlhodobom vztahu samozrejmostou, keby si kazdy robi vzdy co ho napadne bez toho aby bral ohlad na toho druheho, tak taky vztah asi velmi dlhe trvanie mat nebude...

redka

salalala ... nemyslim ze ak je clovek vo vztahu, musi mu vsetko obetovat a cely orientovat len na potreby toho druheho... len potom by to bolo zle... clovek sa ma rozvijat nadalej aj sam a plnit si svoje tuzby... neskor by si to mohla vycitat alebo dokonca vycitat to jemu ze mu vsetko obetovala a vztah sa pokazi... radsej si cesnte uprimne povedat o tom a dohodnut sa na niecom...

redka

a on co na to? ake ma plany s vasim vztahom? vie o tom ze takto premyslas? mozno by ste to ustali aj bez rozchodu... on tu ty tam.. kto vie...