Pomoc pre Mer

Príspevok v téme: Pomoc pre Mer
Bipolar

Ahojte, nechcem plašiť či opäť znechucovať - ako sama Meretseger znechutila ľudí svojou poslednou témou, preto sa rozhodla viac sem nechodiť -, nestalo sa jej nič, žiaden ďalší pokus o samovraždu. O to pokoj. Len ma požiadala o pomoc a ja si nie som istá ako na to, a poznáte to - viac hláv, viac rozumu.
V Pezinku jej diagnostikovali epilepsiu, má za sebou pár záchvatov a v poslednom čase odpadáva aj bezzáchvatovo, vlastne nik nevie prečo. A Mer sa chce konečne opäť vzchopiť, žiť normálny život, vydať si knihu, prekladať cudzojazyčné, venovať sa svojim hobby, najmä cosplayu a písaniu, skrátka Žiť s veľkým Ž...
V čom ju obmedzí epilepsia, najmä čo sa športu týka? Bude môcť napr. plávať?
A ako sa vlastne opäť postaviť na nohy a byť tou silnejšou osobnosťou s využívaním skôr IQ než emócií, ako sme jej v tom mnohí fandili?
Takto, aby som to zhrnula, Mer už nechce byť viac krehká a až tak emočne nestabilná, suicidálna (so sebapoškodzovaním sa už snaží čosi robiť), sebecká - áno, uvedomuje si už (konečne), že bola -, nechce sa každú chvíľu vracať do Pezinka, pripisovať si na vrub ďalšie nevydarené pokusy o samovraždu a nezrelé volania o pomoc...
Viete poradiť, prosím? Záleží mi na nej.

Meretseger

Chcem všetkým poďakovať za reakcie a rady, pretože som si to tu samozrejme preštudovala a teraz nad tým budem uvažovať počas dlhých zimných večerov :) A hádam sa sem napokon aj vrátim, hoci vo všetkej opatrnosti, pretože sa cítim na to, nabrať nové sily a najmä pozitívnejší prístup k životu. A za to ma už hádam ľudia nezd..ú...

liliElen

ja mam pocit ze toto pise sama Mer ziadna jej kamaratka. Mer ved v pohode pis za seba. Neskryvaj sa za niekoho ineho. Bojis sa ze po predchadzajucich temach ta ludia zase skritizuju?

ahoJ?

Ked clovek raz skonci v blazinci, bude sa uz don vracat cely zivot - bohuzial. Mam istu skusenost s ludmi, krori takto podlahli psychiatrickym diagnozam a liekom, no a v podstate sa to stalo ich zivotnym stylom. Bez liekov a diagnozy by boli NIKYM a NICIM a to ich v zivote dalej smeruje - z toho ziju a zavisia od toho. je to ich presvedcenie, ktorym celi nasiakli a aj ked sa tomu vzpieraju, z toho bludneho kruku asi uz vystupi iba male percenticko z nich, ak teda vobec niekto. Ked sa neikto stal zavisly od otho, ze ho druhi furt riesia (v zmysle psychickeho zdravia) a on im veri natolko, ze zacne hltat pilulky, stal sa sucastou modernej doby, kde vlatne uz uplne normalne a bezne takto zit.

abc111

Mer:
1.akceptuj to, aka si
2.lieky ber, ale na lieky sa mozes nastavit aj sama, hoci sa to tvoju Dr. nebude pacit, ak mu to povies, co ani nerob
3.svojej choroby sa neboj
4.snaz sa svoje problemy nech su akekolvek viac ignorovat
Hlavne sa neboj:-)

abc111

Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo:-)
Prečo by malo byť odpustenie nejakým riešením??? Aj neodpustenie je riešením. Len choromyseľný by odpúšťal donekonečna. Poniektorí už asi stratili súdnosť v gebuli...
Ak má Mer samovražebné myšlienky, tak nech vyskúša alternatívu a to exorcistov. O nich asi ťažko niekto povie, že sú to šarlatáni.
Ale predpokladám, že ak je tak racionálne zameraná, tak asi nebude veriaca. Človek však môže mať vieru, aj keď nie je práve katolík. Podľa mňa to dievča nemá žiadnu vieru, tým pádom sa musí spoliehať na tabletky, pričom ani im neverí, tak ako neverí ľuďom.
Ak som sa v hodnotení sekol, tak prosím o odpustenie:-)
Aj mne sa už asi sníva...

mersii

Tak len podla prispevkov Mer na forum mam pocit ze konvencna medicina u nej zlyhava.
Aky ma Mer nazor na alternativnu medicinu?
Viem ze alternativa ma problem zo sarlatanmi, ale imo, daju sa najst aj nejake smery ktore sa snazia davat aky taky zmysel ...

Foxi

Anjelik, ja nemam mat preco odpustenie k cudziemu cloveku na fore....ja hovorim o tom, co ma Mer robit proti tomu, co sa u nej stalo kedysi a aky dopad to ma na pritomnost. Tak tu prosim neplet jedno cez druhe. Ja tiez len prechadzam fazou odpustenia inym ludom, vdaka ktorym som si co-to odtrpela, ale s dakym neznamym clovekom (tebou) to nema absolutne nic nic nic spolocne, preto som reagovala tak ako som reagovala...Tu ide o nieco ovela hlbsie a sakra podstatnejsie a nema to nic spolocne s tym, co som ti odpisala a akym sposobom som to odpisala...Co sa tyka mojich rad, mam to odskusane, funguje to a pre Mer to moze byt vyslobodenim, tak ako pre mna...