Az privelmi realne sny..

Príspevok v téme: Az privelmi realne sny..
Hhvsibv

Ahojte.

Pocas spanku sa mi zacali diat divne veci. Zacalo to asi pred tyzdnom ked som cez den zaspala. Nemyslite si o mne ze som blazon ale zobudila som sa a niekto alebo nieco bolo u mna v izbe proste neviem to opisat bolo to fakt cudne nejake zvuky a ja som bola maximalne vystrasena citila som sa akoby to bolo naozaj. Snszila som sa chytit mobil ale nedalo sa to, nevedela som sa hybst a asi po 5 minutach sa mi ho podarilo zobrat z miesta vzdialeneho asi 5 cm odo mna. Ked som konecne fakt s velkou namahou vytocila mamine cislo a zvihla to zistila som ze neviem rozpravat. Zacala som plakat a ked som zatvorila a otvorila oci nic nimde nebolo. Kukla som vytacanr cisla a mMe som naozaj nevolala. Ale bol to teda otrasny sen!

Dalej. Spala som a myslela som si v spanku, ze telefonujem s pristelom. Otec mi prisiel do izby a este som mu poveDala ze uz musim ist lebo je tu otec a on ma prebudil. Potom som sa prebrala ked na mna naozaj realne zacal rozpravat a odlepila si telefon z ucha. Tiez som s nim naozaj nevolala.

A naposledy s mi stalo asi to najhorsie. Hrozne sa bojim hmyzu a pavukov a mala som opat sen alebo teda to noeco co neviem nazvat ze ich na mna popadalo asi milion a ja som len nehybne lezala na posteli a nemohla sa ano pohnut ani mic proste tam po mne liezli a nedokZala som pohnut ani prstom.

Co to je? Mam zajst k psychologicke? Je mozne, ze sa jedna len o velmi zive sny alebo mam nejaku poruchu spanku ci psychiky? Poradte prosim

redka

tiez to obcas mavam a je pravda, ze najma v obdobiach kedy mavam velke stresy v praci... alebo ked som mala skuskove na vyske, tiez som mavala taketo sny...

odpovedam

vola sa to spankova paralyza. je na to normalne vedecke vysvetlenie. vacsinou sa to deje zo stresu, pripadne aj ludom, co uzivaju psychiatricke lieky. ale v skutocnosti ide o halucinaciu, kedy si tvoje telo mysli, ze spis - vytvara ti zive sny - halucinacie. Avsak pocas spanku je telo paralyzovane. Preto si sa nemohla pohnut. Jednoducho tvoje telo na chvilku zblblo, myslelo si, ze spis, ked si vlastne hore... je to velmi neprijemne, ale nic sa nedeje. ak mas nejake stresy ci problemy, tak to je uz na tebe, ci pojdes za psychologickou. ale deje sa to relativne casto...