Nadmerna unava - chut spat

Príspevok v téme: Nadmerna unava - chut spat
lalia40

Stale som si myslela ze to je len unava z prace; ale tento stav trva uz dlhe tyzdne. Nielenze nemam energiu; stale som unavena a malatna a ledva si udrzim oci otvorene; najradseh by som spala vo dne v noci. Je to priznak nejakej choroby? Je mi jasne ze k doktorovi s tym ist ani nemusim; prosim poradte kto viete; takto nemozem dalej fungovat. Nepomaha ani kava ani redbull. Dakujem.

llek

Samozrejma, ze na prvom mieste u mladeho cloveka, ak trpi nadmernou unavou, sa patra po anémii, štítnej žľaze a nejakej poruche či ochorení. Ak sa nič nezistí, na mieste je aj psycholog. Bohuzial pri sucasnom sposobe zivota treba pri podobných ťažkostiach vždy myslieť aj na psychiku. nevyriešený problém (človek si nemusí byť vedomý, že ho má), dlhodobé pracovanie nadčas, problémy v pracovných kolektívoch, tlak na výkon a úspech sú dennou realitou, po čase sa to prejaví. Aj napriklad syndrom vyhorenia sa prejavuje prave neprimeranou unavou

ni-ka

nejake vysetrenie na ochorenia traviaceho traktu ti nerobili?Mozes mat nejake zapalove ochorenie a z toho by bola aj unava aj nizka hmotnost...

lalia40

Asi to vyznie hlupo ale ja som tak trochu dufala ze mi zistia nieco so stitnou zlazou; to by totiz vysvetlilo aj moju podvahu; mam necelych 50kg pri vyske 170cm a nemozem pribrat. Lenze stitna zlaza je vraj tiez v poriadku. Mam alergiu na mlieko; preto mliecne som vsetko vyradila ale stravujem sa normalne a jem aj vela zeleniny. Ci ta moja chudost suvisi s tou unavou?? Aj teraz normalne zaspavam pri pisani..:(

Reus

Dávaj si studené sprchy a uprav strav ako píše miky možno ješ málo zeleniny a ovocia a máš nedostatok vitamínov tiež skús nejaké čaje prečistujúce orgranizmus prípadne si kúp hroznový cukor v lekárni aj vo forme tabletiek to dodáva energiu. Inak môže to byť aj niečo vážnejšie s mozgom mala by si nájsť riadneho odborníka ked to pretrváva tak dlho.

miki25

tak ono všetko zavisí od rôznych vecí. možno aj od stravy ako i stresu, osobne mal som dlhé roky niečo také. zmenil som stravu a ten problém sa vytratil už akosi.

lalia40

Dakujem; no vysledky z krvi u dr su ok. Preto hovorim ze k doktorovi ist je zbytocne. Ja mam skor podozrenie na zle energie v dome. Zobudim sa hned rano velmi vycerpana. Neviem na koho sa obratit. Fakt neviem ci to je vo mne alebo kde hladat pricinu... :(

odpovedam

Tak jednoznacne k lekarovi chod, my ti tu vysetrenie nespravime. Mozno mas hypoglykemiu, nizky tlak alebo hocico, co nam tu ani nemusi napadnut. Netyraj sa tolko, tie dlhe tyzdne stacili. A redbull nepi, to je zataz na srdce, navyse ma mrte cukru, takze po vyprchani ucinku logicky nastava este vacsia unava.

redka

Ja by som teda k lekarovi zasla. Aspon na zakladnu preventivu, na vysetrenie krvi - podla vysledkov by som sa potom odrazila.