Velmi mi slzia oci - existuje nieco na zmiernenie?

Príspevok v téme: Velmi mi slzia oci - existuje nieco na zmiernenie?
Jahmanka

Chcela by som sa spytat, ci nevie niekto poradit, alebo ci nema podobny problem ako ja - velmi mi slzia oci - pri svetle, hlavne dennom, nemusi byt ani silne, ale teda aj ked je zamracene a vyjdem von z dveri, po prvom metri mam slzu na lici. Nosim znackove slnecne okuliare, ktore mi velmi pomahaju, ale ked je napriklad trosku silnejsi vietor a nafuka mi za okuliare, tak mi taktiez slzia. Dokonca aj v noci, ked je tma, sme vonku a fukne trosku vietor, uz aj sa mi tisnu slzi do oci. Citlive su aj na hociake kremy a kozmetiku, zasadne pouzivam pletovy krem bez parabenov a podobnych latok, ktore drazdia, ale po chvilke aj tak citim, ze mam zahmlene videnie. Malujem sa len velmi vynimocne, pretoze aj make-up a aj spirala mi drazdia oci. Obycajné neprichadzaju do uvahy, kedze sa mi hned vsetko roztieklo, tak aspon vodeodolné pouzivam (vyskusala som viacero znaciek). Reakcia slanych slz, skraslovacej kozmetiky a neustaleho utierania slz mi sposbuje na kozi okolo oci male cervene fliacky, ktore naslesne svrbia a neskor su suche. Skusala som Visine a podbne kvapky v lekarni, ale pomohli len na chvilocku. Viackrat som navstivila viarerych ocnych lekarov, ale ti mi predpisail zas len dalsie masticky a kvapky a povedali mi, ze to je normalne. Ale je mi to velmi neprijemne a dost ma to obmedzuje. Rada by som sa malovala, pretoze uz nie som najmladsia. Tvoria sa mi okolo oci vrasky (intenzivnejsie ako u mojich rovesnicok) a nemozem ich skryvat make-upom a nemozem pouzivat ani kremy proti nim, maximalne v noci, ale to ma potom v spanku vacsinou svrbia oci a rano ich mam opuchnute a unavene. Zvysene slzenie som si zacala uvedomovat niekedy na strednej skole, odvtedy vsak uz preslo niekolko rokov a o nieco sa to zhorsilo. Moze to byt tym, ze mam pracu, kde som vystavena klime a neodmyslitelne k tomu patri praca s pc, avsak pokial mam moznost, vyhybam sa im co najviac. Alergiu by som vylucila, pretoze slzenie mam po cely rok, cize na pel to urcite nie je a na prach tiez nie, pretoze prach je prirodzene vsade okolo nas a ked som vo vnutri, oci mam pokojne, slzia mi len ked som vonku, alebo ked pouzijem kozmetiku. Neviete niekto co by mi seriozne pomohlo, alebo aspon zmiernilo slzenie, prosim?​

katrina1

ja robím celý deň za compom a mega mi zo začiatku po odlíčení slzili oči, známa očná mi dala reviopthal a v pohode

redka

A nemas zanesene slzne kanaliky? Znamej sa tak vo vetre spustali slzy same od seba. Sla k ocnemu, urobil jej preplach kanalikov a bolo po probleme.