Stoji to este za pokus?

Príspevok v téme: Stoji to este za pokus?
Achjaaaj

Ahojte.. chcel by som pocut nazor niekoho, kto netusi, kto som, preto sem aj pisem...
mam spoluziacku, s ktorou sme dlhy cas boli len taki kamarati, ale potom sme sa postupne zblizili a nieco medzi nami bolo, vztah to uplne nebol, ale bol medzi nami neustaly kontakt dlhsie obdobie, rozumeli sme si a boli medzi nami sympatie aj vo vyzore..po niekolkych tyzdnoch takeho kontaktu a iskry medzi nami, zrazu po par nedorozumienach chcela byt iba kamaratka...vobec som to nechapal a bol som ozaj zarmuteny..napriek tomu som sa stale snazil, aby sa to medzi nami obnovilo...to sa uz nestalo, pretoze aj ked som s nou chcel byt kamarat, spravala sa ku mne uplne inak ako predtym, aj v ohlade kamaratstva..trapil som sa a aj ma to este velmi trapi, pretoze sa dlhy cas ignorujeme, maximalne sa pozdravime...aj ked sme sa porozpravali, o par dni to bolo na tej istej vlne, ani som netusil, kto to je poriadne...
preslo uz par mesiacov a stale ma to neskutocne stve, pretoze ju mam kazdy den na ociach a neviem sa od toho pekneho, co bolo s nou odosobnit, pretoze to bolo moje prve dievca...stale som dufal a skusal nadviazat s nou kontakt, ale vzdy to skoncilo tak, ze ja som sa snazil a trapil aby to bolo ok a po čase to zase ruplo...i ked viem, ze ju to tiez velmi mrzi, ze to je take ake to je...
nie je den, kedy na nu nemyslim..a to nie som zalubeny..len som strasne citlivy clovek ohladom takych veci...aj ked mam nejaky problem s hocijakym inym kamaratom/kou...preto ma to stale ku nej taha, ale vzdy ked som vyvijal usilie a nebolo to uspesne, trapil som sa este viac....

myslite, ze by som mal, znovu sa pokusit nadobudnut kontakt s nou a udobrit sa alebo snazit sa na to vsetko zabudnut, aby som sa nemusel znovu trapit, tym ako sa bude na mna kaslat, ked sa budem snazit aby sme boli znova kamarati ? a ked tak... ako na to zabudnut ? ja to nejak neviem dokazat...

ChroumE

Achjaaaj- vieš musíš pochopiť, že ak sa budeš doma trápiť, smútiť atp. tak to nebude mať žiaden výsledok, ako som ti povedal, že ak máš ten pocit, že musíš bojovať, tak bojuj, vieš nikdy nevieš čo sa môže stať, život je dosť o zlomových okamžikoch, síce je pravda, že nič netrvá večne, ale dá sa to udržať na istej hladine. Povedal si, že to nieje láska, ale ja mám pocit, že je. Úprimne ti poviem, mám trošku podobný problém, síce o dosť zložitejší ako ten tvoj, ale ja som ten typ, že vždy idem do konca. A ako tak pozerám, tak to máš podobne, vieš ak si budeš doma hovoriť, prečo to nieje tak ako by si chcel, a podobne, tak to budeš strácať sám seba. Verím, že sám dobre vieš, čo by si mal urobiť. Mal by si sa s ňou stretnúť, aj navzdory všetkému, porozprávaj sa s ňou o tom úplne otvorene, musíš naozaj zistiť či to ten zmysel má, ak zistíš, že nie, tak už aspoň nebudeš mať tie výčitky, že si to neskúsil. Ako sa hovorí, nevyskúšaš tak nezistíš. A ak máš strach z toho, že niečo nevyjde, tak to je veľmi jednoduché, strach je len obyčajný pocit ktorý máš v hlave, a dá sa veľmi ľahko potlačiť, a vieš ho aj využiť. Takže hlavu hore, a nestoj na jednom bode, ak chceš bojovať, tak bojuj, ale tak, že budeš niečo robiť, prvý krok je ten, že sa s ňou musíš úplne úprimné porozprávať, držím palce, potom daj vedieť ako to dopadlo.

anonym6549

Zazivam nieco podobne... Spoznali sme sa na vyske, vacsinou ak sme sa bavili tak iba cez skolu. Asi po mesiaci sme boli nahodou cely den spolu a od vtedy zacalo kazdodenne pisanie cez facebook, vacsinou napisala prva, vyzeralo to ze bude nieco viac ako kamaratstvo a potom sme sa dost pochytili koli uplnym hlupostiam a povedala mi ze chce byt iba kamaratka. Chvilu sme sa spolu aj nebavili a teraz sme zasa v kontakte, ale uz menej ako predym. Uz som sa chcel na to vsetko aj vykaslat, ale stale na nu myslim, a tiez mam pocit ze mam o nu este zabojovat.

Agnes998

No nemam pocit, ze si s nou velmi dobre rozumies, kedze ona ta ignoruje. Mozno nejaku chvilu to tak bolo, ale sa to pokazilo, neviem co sa tam stalo, ci si to ty pokazil. Uz mesiace nema zaujem a zrejme by bola rada, keby si ju prestal otravovat. Jak by sa tebe pacilo, kebyze ta mesiace prenasleduje nejaka absolutne nesympaticka zenska co ti ide len na nervy a chce s tebou silou mocou vztah a nerespektuje, ze ty ju nechces.

Achjaaaj

ChroumE, praveze mam pocit, ze o nu mam bojovat, aj navzdory tomu, ze mam vsugerovane fakty, aby som sa na to vykaslal...viem, ze je to mozno nepochopitelne, ale je to tak...
a je aj fakt, ze ona chce byt iba kamaratka, ale v hlave mam stale, ze by to este mohlo vyjst...neviem preco, znovu len asi nejaka intuicia...
a ano mas pravdu, mam svoju hrdost, preto za nou nemam dlhy cas tu odvahu a chut ist, aj ked ma to trapi..

ale dakujem za tvoju spravu, vela veci, co si napisala som mal v hlave uz aj sam, ale otvorilo mi to este viac oci:)

a Agnes, k tebe len tolko, ze jedine v com mas pravdu je to, ze sa mi to dievca paci...ale ja nie som ten typ chalana, ktoremu ide hlavne o vzhlad..mne ide hlavne o to ako si s nou rozumiem a viem, ze som si s nou az privelmi dobre rozumel urcity cas, preto mam chut znova nadviazat kontakt...

Agnes998

Boli medzi nami sympatie aj vo vyzore? To je velmi nezvycajne povedane, chces povedat, ze je velmi pekna a to ta k nej stale taha. No ked ta uz par mesiacov odmieta, tak to asi zmysel nema. Radsej ju nekontaktuj, lebo jej asi lezies uz na nervy. Najdi si konicky, rob nieco, stretavaj sa s ludmi, zoznamuj sa s novymi ludmi a raz sa budes citit aj na to zacat si novy vztah niekde inde.

ChroumE

Tak na toto je dosť ťažké ti odpovedať, pretože nevieme úplne ako ste na tom. Vieš, môžem ti povedať len jedno, ak máš pocit, že musíš o ňu bojovať, tak bojuj! Ale pred tým si musíš vsugerovať všetky fakty ktoré sa týkajú okolo toho, tzv. či to má vôbec zmysel, keď vám to teraz tak prestalo klapať, atp. Vieš povedal si, že nie si zaľúbený, ale o tom by sa dalo veľmi ľahko polemizovať, pretože človek ktorý nieje takto naviazaný respektíve zaľúbený do osoby, by sa až takto netrápil. Nó takže, máš na výber ako si sám povedal dve možnosti: 1. Ako sa hovorí zíde z očí zíde z mysle, ak na ňu chceš zabudnúť, tak musíš začať rozvíjať kontakt s inými ľuďmi, a popri tom, postupom času budeš zabúdať, na ňu, nemôžem povedať, že na ňu zabudneš úplne. A potom tu máš tú druhú možnosť: Že budeš o ňu ďalej bojovať, aj navzdory tomu, že nevieš na čom poriadne ste obaja. Ale ak máš ten pocit, že to ten zmysel má, tak konaj. Máš aj na výber to, že sa úplne otvorene o tom porozprávate, že si poviete všetko, že či ona ešte k tebe niečo cíti, a až vtedy zistíš, či to má naozaj zmysel. A chlapče zlatý, aj ty máš svoju hrdosť pamätaj! Ja ti prajem len veľa šťastia a pevných nervov, maj sa.