Moja mama neznasa mojho priatela

Príspevok v téme: Moja mama neznasa mojho priatela
Zizalka

S mojim priatelom som 4 roky. Za cely ten cas sa moja matka nezmierila s tym, ze som s nim. Dovody? Je prilis chudy, prilis jemny, prilis empaticky, prilis dobre sa sprava, prilis pekne so mnou zaobchadza, prilis ma na vsetko vlastny nazor, prilis do vsetkeho vidi, prilis vie hovorit o kazdom probleme atd atd....Vadi jej na nom vsetko, co iny povazuju za jeho klady a za dobre vlastnosti. Nikdy nechce u nas doma, ale ani vseobecne pit. Kvoli tomu si neraz na rodinnych oslavach vypocul, ze je divny, ze co to je za chlapa, co nepije....je vegetarian a kvoli tomu je zatrateny u polky rodiny. Moja starka nikdy nezabudne o nom povedat, ze je to obycajne tintitko, co nezje nic co ona prichysta....To ze nefajci, ze bude mat vysokoskolske vzdelanie tetieho stupna, to napriklad moju mamu nezaujima. Pre nu je to slaboch, co ma nikdy neochrani.....
Ako vidim mojho priatela ja? Ako vludneho cloveka, s ktorym som si velmi sadla, ktoreho velmi lubim a neviem si predstavit lepsieho chlapa pri sebe. Vzdy sa vieme dohodnut, nehadame sa, vychadzame spolu naozaj krasne, doplname sa, doverujeme si. Je pravda, ze pred inymi je trosku plachy zo zaciatku, ale to sa uz davno zmenilo, vzdy ked je u nas, velmi rad si s kymkolvek pokeca, o vsetkych moznych temach vie hovorit, poradit. Moja mama sa ho uz asi 3 roky nic nespytala...ked k nam pride, pozdravi ho a tym to konci. Chodi okolo neho ako okolo kopy hnoja. Nechapem to. Vzdy sa kvoli toju s mamou pohadam, pretoze ked jej poviem, aby sa do neho neustale nenavazala, zacne po mne hucat, ze sa mam spamatat....Ja uz fakt neviem co mam robit :(

_meno

Ahoj Zizalka

Ak mozem, s partnerom si rozumiete, ste spokojny sami so sebou a dokonca vyzera ze aj spolu ste spokojni.
Tvoja mamka a babka su so svojimi zivotmi nespokojne.
Ak mozem, tvoja babka sa uraza, ze ju nechvalia za jej varenie.
A tvoja mamka je pred nim ticho, ale iba s tebou vie manipulovat preto sa hneva len ked ste spolu same.
V oboch pripadoch je to iste - nemozu mu nanutit svoju volu. (Nerozumeju zivotu, nikto im ho nevysvetlil, ale ani oni same nepouzivaju funkciu pozorovania, ake maju ciny nasledky).
O ludi je pekne sa zaujimat - najlepsie je sa ich spytat ako sa maju, ako sa citia (ludia su casto uplne prekvapeny takou utazkou, nakolko sa ani seba nepytaju ako sa citia), co maju nove, ci su spokojni Co babka varila, ako varila, ako sa ma mamka, ci jej netreba s niecim pomoct. Z darov treba okostovat kusok, pochvalit ake to je, ako tu chuti, co je na tom dobre, alebo co ine clovek jedol a bolo to spravene inak.
Jednoducho je na Vas dvoch ako ich vychovate :-)
Mozte sa na nich vykaslat, alebo im mozte pomoct. Buducnost cloveka je tvorena JEHO konanim. (Castokrat sa nechame zlakat, pohltit kratkozlakou slepostou ludi ktori myslia ze ich zivoty vytvaraju druhi ludia)

Vela stastia a rodinnej pohody Zizalka & spol :-)))

IgorDS

no ani ja moc nechápem vegetariánov, ale je to ich vec, ale musíš si aj ty uvedomiť, že voľakedy ak niekto neprijal prípitok tak sa to bralo za urážku pomaly. Možno aj on by sa mohol aspoň na prípitok premôcť, veď poldecák chlapa nezabije a ja verím tomu, že pohár kvalitného vína alebo jedno pivo po jedle prospieva zdraviu. A čo sa týka jeho názorov, ak je príliš otvorený, možno sa niekoho niečím dotkol a preto je teraz v nemilosti.

zbludiladusa

Zizalka máme si ,čo toho povedať,myslím,že je o čom,mám podobné problem,ak chceš pokecať o tom,s niekým,kto ma praktciky rovnaké problemy,tak napis svoj mail,odpíšem ti

zbludiladusa

strašné,neskutočné,co rodina dokáže ...viem z vlastnej skusenosti velmi podobnej tej tvojej
aj tak pojdete od seba....časom...rodina všetko rozbije

Agnes998

Moj priatel ji maso, vegetarianske veci mi vobec nechce jest, ji tiez vela sladkosti a aj tak je chudy jak trieska, to nie je o tom, to je o spalovani, kazdy mame iny metabolizmus. Niekto pribere aj z vody a tento sa moze napchavat po polnoci tortou a nepribere ani deko

soffa

zi a nechaj zit.ja na tvojom priatelovi nevidim nic zle.naopak mas v nom oporu,nealkoholika ktory nema problem s nicim.druhy nech sa spamataju a daju vam pokoj.neries inych,a mame odkaz ze ci by bola rada,keby si mala pri sebe 150 kiloveho ozrana,ktory by ti dal na hubu.jediny kto by sa mal spamataj su vsetci clenovia tvojej rodiny...

Prezyvka55

To ze nepije to je dobre, to len slovensky zvyk vypit je zly.
To ze je vegetarian to je zle, napokon sa to odraza aj na jeho postave a dost si skodi, nevravim ze by mal jest teraz len maso alebo co ale striedmo, trochu masa a zeleninu ovocie, clovek si ziada aj maso zivocisne bielkoviny su potrebne bodka.
A posledna vec. co koho do koho ja by som kazdeho poslal do prdele co by mi frflal do zivota. Vlastne ja vzdy poslem kazdeho do prdele kto sa stara a nema k tomu dovod respektive som sa ho nepytal na nazor :D

doubledog

ako poznam zeny, tak o par rokov ti zacnu vadit presne tie jeho vlastnosti, ktore na nom vadia aj tvojej mame a babke.

dalsi

Zizalka Včera 15:24 - tie reci rodiny si nevsimaj a ignoruj ich. Alebo im to vrat ich sposobom. Mozes o priatelovi rozsirovat v rodine, ze on je slusny, lebo ma vnutornu sebadisciplinu a chodi na karate. Ze minule vas niekto prepadol a tak ho zmlatil, toho utocnika, ze si ho musela odtrhnut od neho. Ze on sa nezda.... A uvidis aspon na chvilu to valenie ocnych buliev... :-D Niekedy je najlepsou obranou obratit vsetko na vtip.

Agnes998

Podla toho co pises, tvoj priatel je skvely clovek a toho sa drz, takych chlapov uz nie je vela. Tvoju mamku a babku vobec nechapem, ze je chudy, neje maso a nedokaze ta ochranit - pred cim, pred tulavymi medvedmi? Mas to zatial blbe ze byvas s nimi, ale az si kupite nieco vlastne, bude to ovela lepsie. Potom mamku primackni, daj jej ultimatum, ze bud sa bude k nemu spravat slusne a teba nebude otravovat negativnymi recami na jeho adresu, alebo tam nebudete chodit vobec.