Moja mama neznasa mojho priatela

Príspevok v téme: Moja mama neznasa mojho priatela
Zizalka

S mojim priatelom som 4 roky. Za cely ten cas sa moja matka nezmierila s tym, ze som s nim. Dovody? Je prilis chudy, prilis jemny, prilis empaticky, prilis dobre sa sprava, prilis pekne so mnou zaobchadza, prilis ma na vsetko vlastny nazor, prilis do vsetkeho vidi, prilis vie hovorit o kazdom probleme atd atd....Vadi jej na nom vsetko, co iny povazuju za jeho klady a za dobre vlastnosti. Nikdy nechce u nas doma, ale ani vseobecne pit. Kvoli tomu si neraz na rodinnych oslavach vypocul, ze je divny, ze co to je za chlapa, co nepije....je vegetarian a kvoli tomu je zatrateny u polky rodiny. Moja starka nikdy nezabudne o nom povedat, ze je to obycajne tintitko, co nezje nic co ona prichysta....To ze nefajci, ze bude mat vysokoskolske vzdelanie tetieho stupna, to napriklad moju mamu nezaujima. Pre nu je to slaboch, co ma nikdy neochrani.....
Ako vidim mojho priatela ja? Ako vludneho cloveka, s ktorym som si velmi sadla, ktoreho velmi lubim a neviem si predstavit lepsieho chlapa pri sebe. Vzdy sa vieme dohodnut, nehadame sa, vychadzame spolu naozaj krasne, doplname sa, doverujeme si. Je pravda, ze pred inymi je trosku plachy zo zaciatku, ale to sa uz davno zmenilo, vzdy ked je u nas, velmi rad si s kymkolvek pokeca, o vsetkych moznych temach vie hovorit, poradit. Moja mama sa ho uz asi 3 roky nic nespytala...ked k nam pride, pozdravi ho a tym to konci. Chodi okolo neho ako okolo kopy hnoja. Nechapem to. Vzdy sa kvoli toju s mamou pohadam, pretoze ked jej poviem, aby sa do neho neustale nenavazala, zacne po mne hucat, ze sa mam spamatat....Ja uz fakt neviem co mam robit :(

Maoam

Zizalka, tvoj priatel je clovek uz na uplne inom leveli, nechapu ho, nedokazu ho obsiahnut, kedze je na nom vsetko pre nich uplne cudzie, spravaju sa typicky - co nepoznam, to odsudim alebo vystrnadim (a la nepriatel).

TY s nim budes zit. Ani tvoja matka, ani tvoja babka.

Myslim, ze ak si schopna krasneho vztahu s clovekom tychto vnutornych kvalit (takychto ludi je malo a ano, treba ich vyvazit zlatom, doslova...), tak budes schopna aj akceptovat a prijat fakt, ze IM nikdy nevyhoviete, ale to je uplne FUK.

je to VAS zivot a k vasej vnutornej zrelosti patri aj prijatie reality a faktu, ze vy nezavisite od mienky a nazorov inych.....

berte to s nadhladom, aj ked je to velmi neprijemne, neberte si to k srdcu, lebo ti ludia nevedia, co robia

nie su este tam, kde on a teda vy si nemozete dovolit cakat desiatky alebo este viac rokov, kym sa oni vyvojovo dostanu do toho bodu, ze by toho boli schopne

tip: asertivita ale s kludom hoci razne

nedajte si kecat do zivota, ale nedajte sa ani vyviest z miery

nesmiete byt zavisli od nich, nijako

Zizalka

Slade, samozrejme, ze sa citi neprijemne...vela raz nechcel k nam prist, radsej bol,ak som isla ja k nim. Po tych rokoch si vsak na moju matky zvykol a neriesi ju. Povedal, ze je to krava a nebude si ju vsimat. Ked sme u nas (max 2 dni), varime si sami, nakupujeme si sami, od mamy neberieme nic. Chceme si kupit konecne spolu byt, ale priatel este studuje, ja setrim na svadbu lebo viem, ze mama mi neda ani cent, a popri tom aj na byt.

emalea

Zizalka, ....naši chlapi sú si síce dosť podobní, ale...pred 25 rokmi sme nepestovali také niečo ako návštevy po rodinách...s tým mojím sme sa spoznali už na VŠ hneď v 1. ročníku, tam sme aj trávili spolu max. času na intráku, nejaké vzájomné návštevy k nim domov a on k nám...to sme proste nechceli,už len kvôli názorom rodičov z oboch strán!! vzájomne sme sa na tomto dohodli, a keď tak počúvam ten Tvoj príbeh...pán Boh ďakujem Ti za ten nápad!! po VŠ sme sa jednoducho vzali a založili sme si svoju domácnosť, takže keci môjho príbuzestva išli akosi mimo mňa!!!

Slade

Mna len zaujima ci tvojmu priatelovi nevadi, ked tvoja mamicka siri taku negativnu energiu, pretoze ja by som pri takom cloveku nevydrzal ani hodinu ?

Zizalka

Och a ako si to cele prezivala? Hadala si sa kvoli nemu s rodinou? Na som z toho normalne na prasky...je mi to luto velmi, lebo viem, ze moj priatel nie je zly, naopak a ja si ho velmi vazim. Mojej matke dokonca zo zaciatku vadilo, ze ked bol u nas doma, tak som sa o neho starala...ze som mu napriklad spravila kavu, ze som mu nachystala ranajky....hovorila mi, ze on je neschopny a ze ja ho obskakujem a ze mu isto aj zadok utieram. Pritom vzdy ked som ja u neho, tak vzdy sa on stara o mna. Pripravi nam obom ranajky, nalozi obed...prosto je to tak automaticky, ze ked som ja u nich, "staraju" sa oni o mna. A ked je on u nas, tak zas ja o neho. Nie je to o tom, ze ja som jeho sluzka a vo vsetkom mu vyhovujem. Toto vsak moja matka nechce pochopit... :(

emalea

Zizalka...úplne ako keby si písala o mne, len ja budem od Teba o dobrých 20 rokov staršia, takého chlapa, čo máš doma, treba vyvážiť zlatom!! kašli na okolie, dnešná doba je divná, skazená,ja som si takého chalana zobrala a sme spolu šťastných 25 rokov..
Moja sestra, keď sme boli mladé a ja som s tým mojim len chodila, len mi rozprávala aký je to divný slušák a tichý "mumák" a sestra?? ju zaujímali od jakživa exbicionisti a vulgárni blbci a kde je dnes?? má po 40tke, 2 x rozvedená a za sebou niekoľko neúspešných vzťahov, kde bolo samé ponižovanie, alkohopl aj facky lietali... momentálne je bez chlapa a keď je nejaký nový na obzore, ja jej uštipačne poviem, "no hlavne že to neni "mumák" asi tak....záver si urob sama
aby som nezabudla, čo mala moja sestra všetkých partnerov moja mama z nich bola na začiatku vždy unesená a ako to dopadlo?? nie vždy majú rodiačia rontgenové oči, aby zhodnotili budúceho partnera ...vravím Ti, ak ho ľúbiš, drž sa ho zubami-nechtami!!!