Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Riešenie uzkosti jedlom

Príspevok v téme: Riešenie uzkosti jedlom
Kajka23

Čaute všetci.
Ked som v strese musim sa najest, je to zavislost najedle. Mam gastroneurozu a inzulinovu rezistenciu a ked som hladna zle vidim a ked sa najem zrak sa mi vrati. Niekedy ma jedlo ukľudnuje a zase ked som slabama povzbudi. Ma niekto podobny problem? Ako sa zbavim tej zavislosti. Prečo mi to takto robi? Dakujem za odpovede.

vitavi

Na raňajky sú výborné kaše z obilnín, doplnené kvasenou alebo naparovanou zeleninou, ukážky pozri tu, je to pestré pani-dyne.cz
K obedu pridáš strukovinu, prípadne rybacie mäso a dezert a obilniny robíš suchšie. Pozri ukážky pani-dyne.cz, podobne i večere.
Takto budeš sýta a pokojná.
Obilné kaše si uvaríš i na viac jedál dopredu, vždy iné.

vitavi

Máš problém s nevyváženou hladinou cukru v krvi a nerovnomerným zásobovaním mozgu, čo spôsobuje i neurózu.
Mala by si sa vyhýbať všetkým jednoduchým cukrom, ktoré sa príliš rýchlo dostávajú do krvi.
Vylúč okrem repného cukru i ovocný - fruktózu, ktorý je dnes pridávaný do mnohých potravín, med, a laktózu.
Stabilný prísun glukózy do krvi, mozgu a tela ti zabezpečia jedine obilniny, ktoré ti dodajú a správnu pevnosť a zabezpečia i rovnomerný presun glukózy z krvi do buniek.
Zároveň obmedzuj mäso, vajcia, soľ a syry, ktoré ti môžu spôsobovať hypoglykémiu a neovládateľnú chuť na jedlo.