Alergici na mlieko - poradme si navzajom!

nnniikkii

ja mám intoleranciu laktózy od 6tich rokov. čize už 10 rokov. zo začiatku som pila bezlaktozove mlieko take praskove ale potom som prestala lebo ma bolievalo bruchu aj z toho. takze som bez mlieka cca uz 7 rokov. co sa tyka vapnika, tak jedavam maso pravidelne niekedy aj 2x denne a tak isto jedavam vela syrov a kazdy den. vobec nejedavam jogurty,pudingy,mliecne polievky, zmrzliny. Zijem.

in blossom

mam to rovnako, ale ja sa z tej alergie dostanem. teraz skusam homeopatika a bylinky, a verim tomu, ze to zmizne, lebo 23 rokov zivota som bola zdrava. cize pre mna to nie je definitivne, nakoniec aj dve lekarky a dve liecitelky (cize 4 ludia) mi vraveli, ze to je ziskane pocas zivota a nemusi to byt nastalo, ze to moze zmiznut (tak ako sa to objavilo, mne po roznych inych chorobach).

no a jem celkom pestro, rozne veganske recepty, vela z raw food ale aj klasiku si viem s obmenami spravit. bytostne mi ale chybaju vsetky tie kremove zakusky, lebo tie mam najradsej a este snickers :D

na ranajky (ale nejem ich pravidelne, asi dva-trikrat do tyzdna, nie som ranajkovy typ) mam osvedcenu ovsenu kasu s ovsenym mliekom a za lyzicu trstinoveho cukru do toho, to potom nemam az taku chut na sladke, ale robim si ju 2-3krat do tyzdna, aby som si nevypestovala aj na nu nejaku alergiu, plati, ze vsetko treba rozumne striedat, lebo ja som si aj alergiu na ryzu a soju vypestovala (ryzove, sojove mlieka a jogurty atd.), pripravujem si aj makove mlieko, tiez len ako obcasne spestrenie. a vaha mi neklesa, konecne, tak mozno zacnem aj priberat