Psychiatria Velke Zalužie

ambrozia66

Venuša a štítnu žľazu máš v poriadku? Pri chorej žľaze býva zima a vôbec po fyzickej stránke si inak v poriadku? S tými nohami si nebola na neurológii?

ambrozia66

Meret,ty máš iné diagnózy a chodíš do Pezinka, Venuša má niečo iné a píše o Veľkom Záluží. Venuša nevníma liečebňu ako hotel, pýta sa, ako to tam chodí. Tak odpovedaj na otázky zakladateľky témy.

Mimochodom, ja som napísala, že by som mala ísť na liečenie a to neznamená, že liečebňu považujem za hotel, ale som na tom psychicky zle,a keďže mi tam minule pomohli, tak uvažujem aj teraz nad tým.

Venuša

Meretseger, nikdy som tam nebola. Radšej sa trapim ako viem, najradšej by sim tam neišla, ver mi. Chcem byt zdrava. Ked ja sa prave na tie nohy neviem postavit, ale fyzicky.

Venuša

Ambrozia66 vykašli sa na nich. Ja normalne pracujem, len všade chodim na bicykli. Pre istotu. V obchode sa držum košika a tak všeliako.Neviem ake prejavy si mala ty. Ale ja mam viac tych psychosomatickych. Sa trasem, padam dole a nemôžem dychat. Na to trasenie mi dali lieky, ale trapia ma tie nohy. Nemôžem nikam chodit, zle mi nabiehaju nervy v nohach. Myslim, že je to zapal celej nervovej systavy. Zle vidim.Neprekrvuje mi dobre. Byva mi zima hlavne doobeda a mam aj nizky tlak. Vadi mi chlad. Na jesen a jar byvam nervozna, že by som vraždila a v zime sa trasem ako osika.Neviem, či by ma tam pochopili, ked im povieš, že nevládzeš rano ani z postele vstat. Ma niekto podobnu neurozu, a ake lieky na to beriete. Ďakujem

Meretseger

To, čo píše Žužova, žiadna závisť nie je. Úplne s ňou súhlasím, a to som už strávila mnoho zo svojho dospelého života na psychiatrii, a ísť tam DOBROVOĽNE - no ďakujem pekne, nikdy viac.
Vidím, Venuša, že ty psychiatriu naozaj vnímaš ako hotel. Áno, dá sa tam oddýchnuť, ale ako píše Žužova, radšej sa postaviť na vlastné nohy a neschovávať sa po liečebniach. To nič nevyrieši. Sama viem, že je to ťažké, ale verím, že sa to DÁ. A ak riešiť svoje problémy, tak ambulantne so psychológom, nie únikom do chránenej bubliny, ktorá po návrate z nej robí realitu ešte ťažšou. A to neber ako útok ani nič podobné, to je moje vlastné pozorovanie v živote s psych. "diagnózami".

abc111

Podľa mňa možno tridsať percent ľudí ide na psychiatriu, aby si vyriešili svoje existenčné problémy.
Ja som na psychinu musel ísť, lebo v tých psychostavoch sa nedalo pracovať.
Raz to boli hlasy/vidiny, potom ťažká depresia, neskôr mánio-depresia. Ani raz som nebol na psychine len na dovolenku, hoci si to všetci moji známi myslia...

ambrozia66

henriettaa, to čo píšeš aj so Žužovou, to je závisť či čo. Ste pekné hlupane, že závidíte, aj keď človek je na dne zo smrti dieťaťa.

henriettaa01

Žužova uplne s tebou suhlasim...rozmyslam ze aj ja takto vyuzijem "system" a po ukonceni skoly ked si nebudem vediet najst normalnu pracu tak pojdem na dovolenku na psychiatriu :-)

ambrozia66

Venuša, neboj sa, oni ťa nastavia na liečbu a určite sa ti uľaví. Možno ti pomôžu aj s tým trasením nôch, aj to môže byť zo psychiky. Ja som tam bola v lete, bolo to lepšie, lebo sme mohli byť dlho vonku,ale aj keď sme si prali veci, skôr uschli a prostredie je tam príjemné. Po obede bol hodinový odpočinok. Alkoholici a iní závisláci boli zvlášť.

ambrozia66

Žužova, neurážaj ma, láskavo. Nevieš o mne absolútne nič, tak sa zdrž blbých komentárov a odpovedaj zakladateľke témy na otázky.Inak už som tam mala byť dávno, len to stále odkladám.