Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?

Príspevok v téme: Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?
Meretseger

Čo som napísala svojej psychologičke do denníka:

"Prečo sa teraz tak poddávam? Myslím, že som sa nikdy nemala dozvedieť, že mám nejakú HPO a BAP, pretože som sa s tým moc stotožnila. Presne ako mi píšu v pezinskom denníku, a ako ste vypichli aj Vy, nemusím byť iba hraničiarka. Je to, ako vždy, o voľbe.
Kým som bola predtým? Relatívne šťastným, určite aktívnejším, veselo nevedomým dievčaťom, ktoré trápili akurát nejaké zasrané traumy z minulosti, ale podvedome chápalo, že minulosť sa zmeniť nedá, preto sa s ňou treba len a len zmieriť. To, čo ma zničilo, bola láska. Spálila ma - znie to ako klišé, ale je to tak. A Meretseger stále nie a nie vstať z toho popola ako fénix, čo je presne to, čo chceme, nie? Nanovo sa poskladať, používať opäť viac IQ než emócie, Žiť, Ž-I-ť, ŽIŤ...
Tak čo... Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?"

Myslíte, že je to možné? Vstať po toľkých blbostiach, čo som porobila, z popola, a opäť ísť ďalej, nebyť si už sama sebe najväčším nepriateľom a konečne sa prijať, pričom sa až tak nepoddávať tomu onálepkovaniu, že som nejaká hraničiarka a bipolárka? A byť radšej tou, čo ňou som naozaj, byť radšej... Meretseger?

MultiLevel

Mer, je mi velmi luto, cim vsetkym si si presla..
Ja si vsak myslim, ze pomstou nic nevyriesis....musis pochopit, ze ti, co ti ublizovali boli bud na tom podobne kedysi, alebo im niekto inak ublizoval. Clovek, ktory sa narodi do zdravej a milujucej rodiny toto neurobi. Cize ti, co ti ublizovali, boli sami obetami niekoho ineho...mozno neboli znasilnovani, ale inak im bolo ublizene. Ja nehovorim, ze to je ospravedlnenie za ich ciny, ale takto nejak by som sa asi zacala na to pozerat. Ja som sice znasilnena nikdy nebola, takze prd o tom viem, ale cele detstvo som bola svedkom tyrania mojej starej mamy. Mlatil ju vecne nas opity stary otec. Vsetci sme ho nenavideli za to, co jej sposoboval, az kym sme sa nedozvedeli, cim vsetkym v detstve presiel on. Zacali sme sa k nemu inak spravat, inak ho vnimat a po rokoch sa dokonca sam odhodlal ist na liecenie...A starka urobila presne to, co ti radim ja. Odpustila mu. Trvalo to velmi dlho, chuda, ten proces odpustenia prezivala pomaly rovnako intenzivne a bolestne ako vsetky bitky...ale ked sa jej to podarilo, nesmierne sa jej ulavilo. Aj ty budes musiet zrejme prejst obrovsky kus cesty, bude si to vyzadovat nesmierne vela usilia, ale ak to zvladnes, uvidis akym smerom sa pohne tvoj zivot, celkovo psychika....

zewa

Mer, to s tym zneuzivanim.. Ako to s tym debilom skoncilo? Je v base? Udala si ho? Ci ako to je? Nejak som to nikdy nezachytila. Si s nim v kontakte? Pripadne nejaka zoci-voci konfrontacia?

Poznam jedno dievca, vlastne uz zenu. Odpustila nasilnikovi, co ju cele detstvo zneuzival lebo pochopila, ze je chory. Aj ked jej velmi ublizil, pozrela sa na neho ocami odbornika. Dlho hladala co s tym. Toto u nej zastavilo agresivne myslienky smerom k nemu a mohla to nechat odist.
Pochopila, prijala, ze je ina. Aj ked vdaka tomu, co sa jej stalo. Mohol jej zivot byt uplne iny, ano. Mozno mohla byt lekarkou alebo vobec aspon astronautkou. Ma vysoke IQ. Vela casu vsak venovala minulosti. Dnes studuje na VS. Ked ju skonci, bude mat 36. Kedze pracuje, na svoj vysnivany odbor, ktory chcela studovat moze zabudnut lebo sa studuje iba denne. Zobrala zivot tak, aky je. Chce sa venovat pomoci ludom. Tam kde jej chybala pomoc, tam chce ona byt pre ostatnych. Uz nelamentuje nad tym, co vsetko stratila. Ziskala skusenosti, ktore sa z knih ziskat nedaju. Tak ako ty. Je vdacna, ze dokaze vdaka tomu byt nesmierne empaticka az altruisticka. Je tak stastna.

Meretseger

zewa - Také čosi som myslela. Dokonca aj ja sama na sebe dokážem nájsť pár vecí, v ktorých som dobrá a venovať sa týýým... a nie diagnózam. Pochopila som, že život nie je len o diagnózach, hoci som sa v tom od 18 trochu dosť stratila a opäť sa musím hľadať. Vykopávať z toho popola.
MultiLevel - Nemám v sebe všetko vyriešené, určite nie, no myslím, že dosť vecí odpustiť dokážem... asi s výnimkou tej najhoršej (sex. zneužívania v detstve). Netuším, ako na toto. Absolútne netuším. Však to je totálne svinstvo, ku*va!
abc111 - V akom zmysle pomsta? Mám dôjsť za dotyčnými - áno, pár by sa ich našlo - s raketometom a rozstrieľať ich na kúsky? (Hm, odkedy hrám Tomb Raidera, som akási militantná :D) Sounds... good.

abc111

Veľa vecí možno odpustiť, je to jednoduchšie riešenie, odpustíš a neriešiš. Sú však aj veci, ktoré sa odpustiť nedajú, vtedy sa treba pomstiť, inak sa kompletne zblázniš.
S bezcharakternosťou toho iného vždy počítaj, tak ťa v živote aspoň nič neprekvapí nemilo...

MultiLevel

Myslis si, ze mas vyriesene v sebe vsetko z minulosti? Ak by to tak bolo, mala by si vyriesenu aj tu lasku, ktora ta, ako pises, spalila...Ci sa dokazes dostat zo vsetkeho, co ta vyformovalo, ovplyvnilo, znicilo, splalilo a vlastne urobila z teba to, cim si dnes, tazko povedat. Je to na cely zivot ale nepojde to, pokial sa nezmieris so vsetkym, co sa ti kedy udialo...aj s laskou.
Musis prijat seba taku, aka si...so vsetkymi preslapmi, so vsetkym zlym co si porobila, a cenit si seba za vsetko to uzasne a dobre, co v tebe je. Blbosti o tom, ze nic dobre v tebe nie je a ze si porobila len zle, to si rovno vyhod z hlavy :) Pred nedavnom tu uz jedna osoba pisala o tebe a niekto v tej teme velmi dobre radil, aby si sa zmerila s celou minulostou, so vsetkymi ludmi, ktori ti ublizili...staci aby si im v duchu odpustila, jedine tak sa mozes odputat od minulosti. A odpusti predovsetkym sebe.

zewa

Podla mna ma kazdy nejaku diagnozu. Vela pismenok a cisel v mkch.. Vyser sa uz na to. Ber lieky a zacni zit. Vies take normalne veci ako naucit sa urobit avokadovu natierku, chodit do prace ci skoly. V com si dobra? Su na tebe zaujimavejsie veci ako diagnozy. Chod! Chod uz vpred!