Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?

Príspevok v téme: Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?
Meretseger

Čo som napísala svojej psychologičke do denníka:

"Prečo sa teraz tak poddávam? Myslím, že som sa nikdy nemala dozvedieť, že mám nejakú HPO a BAP, pretože som sa s tým moc stotožnila. Presne ako mi píšu v pezinskom denníku, a ako ste vypichli aj Vy, nemusím byť iba hraničiarka. Je to, ako vždy, o voľbe.
Kým som bola predtým? Relatívne šťastným, určite aktívnejším, veselo nevedomým dievčaťom, ktoré trápili akurát nejaké zasrané traumy z minulosti, ale podvedome chápalo, že minulosť sa zmeniť nedá, preto sa s ňou treba len a len zmieriť. To, čo ma zničilo, bola láska. Spálila ma - znie to ako klišé, ale je to tak. A Meretseger stále nie a nie vstať z toho popola ako fénix, čo je presne to, čo chceme, nie? Nanovo sa poskladať, používať opäť viac IQ než emócie, Žiť, Ž-I-ť, ŽIŤ...
Tak čo... Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?"

Myslíte, že je to možné? Vstať po toľkých blbostiach, čo som porobila, z popola, a opäť ísť ďalej, nebyť si už sama sebe najväčším nepriateľom a konečne sa prijať, pričom sa až tak nepoddávať tomu onálepkovaniu, že som nejaká hraničiarka a bipolárka? A byť radšej tou, čo ňou som naozaj, byť radšej... Meretseger?

katty*

bola som na stretnutí so spolužiačkami z výšky. hovorila som o svojich skutočných problémoch. že ich potrebujem. veľmi. záchranná sieť sa rozvrhuje. ľudia chcú priložiť ruku k dielu. chcú pomáhať. chcú sa podieľať na záchrane života. blízkym na tom záleží. píšem to, aby sme nezostávali v ulite. tí, ktorí nám rozumejú nás nebudú škatuľkovať, máme predsa za sebou omnoho viac. možno to nie je k téme, ale mám chuť sa zdôveriť. ďakujem.

Meretseger

Veru, už aj bolo načase, aby ma osvietilo :) A keď premýšľam o tých radách na račiatku diskusie, až teraz vidím, aké dobré vlastne sú a ako sa k nim môj rozum priblížil... Emócie doštekávajú, dúfam, že im to aj vydrží, potvorám :)
Ďakujem, budem sa držať všetkého, čo pôjde naokolo :D

Maoam

Mer, wow, to ta osvietilo :-), len tak dalej, snad ti jasna hlava vydrzi co najdlhsie. Drzim nadalej silno palce.
P.S. ak budes mat este chut a cas, vrat sa na zaciatok diskusie, mas tam vela dobrych rad od par diskutujucich (aj co sa praxe - prevedenia tyka)

drz sa

Meretseger

Opäť tak trochu k pôvodnej téme (alebo už ma nebaví sledovať doťahovanie sa anjelika s ostatnými):
Hraničiari mi začali príšerne liezť krkom. Sú desní. Ľutujú sa, akí sú najhorší, ako majú ten najhorší osud zo všetkých. Vnímajú sa LEN ako hraničiari a urobili si z toho modlu, na ktorú sa môžu najmä vyhovárať. Nechávajú sa poklepávať po ramene: "Ach, ty moja chudinka, ako len s tebou súcitím!" a bahnia si v tom. Ich hlavný problém je v tom, že všetko hneď odmietajú a NECHCÚ si nechať pomôcť.
To je aspoň môj náhľad na vec, keď mi konečne, po pár rokoch, a to aj vďaka dobrých radám na tomto fóre či vďaka mojim perfektným psychiatrom doma a v PK spadli klapky z očí a čo som vypozorovala zo správania ostatných s HPO. Určite takí nie sú všetci, ale v princípe...
Je mi z toho zle.

anjelik *

Deti sa životom nepredierajú, deti ešte žijú. Nie hnevom, ale bezstarostnosťou, svojou vlastnou prirodzenosťou, bez závisti, násilností, to nie je pre ne nič, s čím by sa narodili. Až dospelí ich to naučia, vlastní rodičia, neskôr škola. Aké *dôležité* je byť tým najlepším, tým najkrajším, tým najobľúbenejším. Lebo to im následne zabezpečí byť na výslní pozornosti ostatných, prístup ku *korytám*.
Človek sa začne posúvať bližšie k tomu, čo sa nazýva kultivovaná bytosť práve zvládaním svojich nálad, emócií a citov. V opačnom prípade je stále zvieraťom, ktoré bezprostredne reaguje na podnet. Udrú ťa, udri späť, nadajú ti, nadávaj horšie. Prejav sa, keď ti ubližujú, ale zostaň tým hnevom nezasiahnutá, nepociťuj to v srdci, nemeň sa na ten hnev ty sama. Mne nemusíš nastavovať zrkadlo, ja viem, že som tá najkrajšia. :o))))

katty*

veď hnev je taký prirodzený.. hnevať sa, srdiť, kopať, pozerajme na malé deti a učme sa, ako sa predierajú životom. ja ťa nejdem bičovať, anjelik, všetci sme na nejakej úrovni chápania, ale bolo nutné nastaviť ti zrkadlo.

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.