Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?

Príspevok v téme: Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?
Meretseger

Čo som napísala svojej psychologičke do denníka:

"Prečo sa teraz tak poddávam? Myslím, že som sa nikdy nemala dozvedieť, že mám nejakú HPO a BAP, pretože som sa s tým moc stotožnila. Presne ako mi píšu v pezinskom denníku, a ako ste vypichli aj Vy, nemusím byť iba hraničiarka. Je to, ako vždy, o voľbe.
Kým som bola predtým? Relatívne šťastným, určite aktívnejším, veselo nevedomým dievčaťom, ktoré trápili akurát nejaké zasrané traumy z minulosti, ale podvedome chápalo, že minulosť sa zmeniť nedá, preto sa s ňou treba len a len zmieriť. To, čo ma zničilo, bola láska. Spálila ma - znie to ako klišé, ale je to tak. A Meretseger stále nie a nie vstať z toho popola ako fénix, čo je presne to, čo chceme, nie? Nanovo sa poskladať, používať opäť viac IQ než emócie, Žiť, Ž-I-ť, ŽIŤ...
Tak čo... Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?"

Myslíte, že je to možné? Vstať po toľkých blbostiach, čo som porobila, z popola, a opäť ísť ďalej, nebyť si už sama sebe najväčším nepriateľom a konečne sa prijať, pričom sa až tak nepoddávať tomu onálepkovaniu, že som nejaká hraničiarka a bipolárka? A byť radšej tou, čo ňou som naozaj, byť radšej... Meretseger?

katty*

priznám sa, že nie vždy som si istá, ako na mer zapôsobí, čo napíšem. no verím jej a viem, že ma stopne, ak niečo prestrelím. a o nič iné mi ani nejde. hneď ako dopíšem to s ňou konzultujem. viem, že je mimoriadne inteligentná a empatická mladá žena, opieram sa o to. treba ju proste spoznať. a je čo spoznávať :) treba ju dvíhať z toho bahna. a môže to urobiť hocikto, kto dodrží pravidlá. tiež si ma nepustila do blízkosti len tak. prešlo dlhé obdobie. má veľký rešpekt pred ľuďmi, aj keď je taká otvorená.

katty*

je tam aj ďalšia veta "môžeš spomenúť radu a áno, ten človek sa môže rozhodnúť, či ju príjme alebo nie, ale každopádne máš ponúkať svoju radu skromne a sticha!"

lombardo1981

Žiaľ veta "ty, ako radca, máš akurát tak stíchnuť, ak pred tebou stojí človek s väčším krížom!!!" vo mne vyvolala celkom opačný dojem.

katty*

vôbec netvrdím, že psychoterapeuti nemôžu pomôcť. hovorím o rešpekte, o uznaní, o načúvaní, o dôvere

lombardo1981

katty~ prepáč, ale podľa tvojej teórie by v podstate mali psychoterapeuti namiesto pomáhania držať hubu a krok. Pretože pochybujem, že každý z nich prežil to, čo jeho pacient či klient. A navyše, absencia negatívneho zážitku nevylučuje schopnosť pomôcť či dobre poradiť. Niekedy dokonca môže pomôcť. Pretože dokáže poskytnúť čistejší pohľad na vec, pohľad nezastretý zlými skúsenosťami.

katty~

chvíľu mi trvalo,kým sa mi veci pospájali..
vieš, čo to je, anjelik, bojovať o svoj život, čo to je chodiť a prosiť ľudí o pomoc?? vieš, čo toto je? je mi fuk, čo máš naučené, teoreticky. poznáš túto bolesť? možno poznáš. a ak sa zapájaš do témy, potom by bolo vhodné, keby si tiež povedala, čo vlastne poznáš. ty, ako radca, máš akurát tak stíchnuť, ak pred tebou stojí človek s väčším krížom!!! môžeš spomenúť radu a áno, ten človek sa môže rozhodnúť, či ju príjme alebo nie, ale každopádne máš ponúkať svoju radu skromne a sticha! jedno som si teraz nedávno povedala, ak sa predo mňa postaví sprostosť v tejto situácii, v ktorej som, tak sa nepoznám. ja tiež bojujem o svoj život. táto situácia mi absolútne pripomína tú moju. mer potrebuje v tomto sprostom svete zástancu a lásku! ak toto niekto nechápe, tak si tu vyčistíme priestor!!!

velastastia

Ahoj Mery....chcem sa ta len opytat ...videla si film KID ??? skutocny pribeh chlapca..ktoreho cele dectvo tyrali vlast.rod.....Mam podobne problemy ako ty....nebudem to tu pisat ...len som ti chcela poradit...kukni sa na ten film...co dokazal...fakt sila...film....ahoj mery