Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?

Príspevok v téme: Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?
Meretseger

Čo som napísala svojej psychologičke do denníka:

"Prečo sa teraz tak poddávam? Myslím, že som sa nikdy nemala dozvedieť, že mám nejakú HPO a BAP, pretože som sa s tým moc stotožnila. Presne ako mi píšu v pezinskom denníku, a ako ste vypichli aj Vy, nemusím byť iba hraničiarka. Je to, ako vždy, o voľbe.
Kým som bola predtým? Relatívne šťastným, určite aktívnejším, veselo nevedomým dievčaťom, ktoré trápili akurát nejaké zasrané traumy z minulosti, ale podvedome chápalo, že minulosť sa zmeniť nedá, preto sa s ňou treba len a len zmieriť. To, čo ma zničilo, bola láska. Spálila ma - znie to ako klišé, ale je to tak. A Meretseger stále nie a nie vstať z toho popola ako fénix, čo je presne to, čo chceme, nie? Nanovo sa poskladať, používať opäť viac IQ než emócie, Žiť, Ž-I-ť, ŽIŤ...
Tak čo... Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?"

Myslíte, že je to možné? Vstať po toľkých blbostiach, čo som porobila, z popola, a opäť ísť ďalej, nebyť si už sama sebe najväčším nepriateľom a konečne sa prijať, pričom sa až tak nepoddávať tomu onálepkovaniu, že som nejaká hraničiarka a bipolárka? A byť radšej tou, čo ňou som naozaj, byť radšej... Meretseger?

anjelik *

Katty, vždy sa môžeš rozhodnúť, čo chceš viac..či podporu duševnú, to znamená, dokola toho druhého oblažovať vlastným duševným stavom..a nazvať to následne *čistá* láska, alebo mu poradiť, čo ho niekam môže aj posunúť..Nutne nemusí, je to len a len na ňom. Aj tie najhoršie slová kritiky, čo navonok znejú tak nepríjemne, môžu byť vnútorne podložené práve tou čistou láskou k danej bytosti. Lenže to uvidíš až vtedy, keď sa začneš dívať na svet jasne a nie cez závoj vlastnej nálady.
Je pekné si prečítať slová odhodlania, ako že to dáme..len ak nevieš ako, sú to len a len slová. Ani toho snehuliaka nepostavíš, ak nevieš z čoho. :o)

katty*

maoam, ona prejavila, že chce. celý ten úvod je o tom, že chce. len nevie ako. tudom? dúfam, že neurážam. som rázna a zostanem v tejto téme

katty*

podľa toho, čo sme si s mer popísali, osobne, sa tu začína cítiť dobre. takže ustupujem. keď ona to tak cíti, potom je to v poriadku. ale budem to sledovať. všetci sme si niečim prešli. ale málokto to v minulosti doťahoval tak ďaleko ako ona. a tak často. a ja dúfam a verím, že bude bojovať a nevzdá to. a bude ďalej hľadať spôsoby, ako nájsť zmysel života a tešiť sa z neho každý deň, nielen vtedy, keď letí. táto téma má byť predovšetkým o nej. čo si ona navrhne, ako to bude chcieť, tak to má byť. ja viem, že ju ľudia majú rady. ale jej to treba aj ukázať. vrelo. úprimne. lebo toho v živote nedostala veľa. čistej lásky. to je všetko.

Maoam

Katty: ja len tolko, ze nevies, co ma kto za sebou...s tymto opatrnejsie, nic proti tebe osobne, ale na toto si skus dat väcsi pozor, pekny den