Ako sa dostať z ryšavej farby vlasov k pôvodnej tmavej popolavo-plavej?

Príspevok v téme: Ako sa dostať z ryšavej farby vlasov k pôvodnej tmavej popolavo-plavej?
AuraL

Pekný deň prajem!
Mam takú otázku... 5 rokov som sa farbila na ryšavo, no pred mesiacom som si to rozmyslela, lebo ma hnevali všetky tie komplikácie okolo toho. Neustále dofarbovanie, pretože odrasty boli veľmi viditeľné (moja prirodzená farba je taká tmavá popolavo plavá až svetlo hnedo-sivá, jednoducho klasická stredoeurópska "šedá myš"), bez zafarbeného obočia som nemohla ani vyjsť z domu, neustále sa zhoršujúca kvalita vlasov... Jednoducho sa chcem dostať späť k farbe, ktorá by sa čo najviac podobala mojej prirodzenej farbe vlasov, aby som si ich nemusela farbiť tak často a takými agresívnymi farbami. Pred týždňom som si vlasy zafarbila klasickou trvácnou farbou (Palette Deluxe) v odtieni stredne plavá, avšak chytila mi strašne tmavo, vlasy mám momentálne také prapodivné hnedé s presvitajúcou medenou :( Na škatuľke vyzerala fajn, mala taký šedastý nádych a myslela som, že mi vlasy zosvetlí, no nestalo sa. Vedeli by ste mi poradiť, čo ďalej?? Nechcem si vlasy totálne zničiť, preto veľmi nechcem ku kaderníčke na sťahovanie farby a peroxidom sa sama doma dokafrať tiež nechcem. Ktosi mi poradil, že bude stačiť, ak si budem vlasy farbiť svetlou farbou s popolavým nádychom, len vraj bude trvať dlho, kým budem mať vlasy, aké chcem. Mate niekto skúsenosti s takýmto spôsobom? Poprípade máte nejaké iné nápady/rady/typy/skúsenosti, ako sa dostať k farbe, po akej túžim?
Vopred ďakujem za každú odpoveď! :)

AuraL

Haha vďaka :D To mi už niekto hovoril, že všetky farby zanechávajú teplý podtón, a navyše takmer každá farba chytí omnoho tmavšie, než na obrázku... Dosť na prd :( Ach asi nemám inú možnosť, než zájsť ku kaderníčke, čo ma dosť desí, lebo dobrých skúseností s kaderníčkami mám pramálo, zato tých zlých... :(

m8cr6

takže minuly rok som išla na ryšavo - ulet. z čiernej farby moje prave vlasy su tmavo hnede až čierne...Do teraz sa s tým babrem vyskúšala som všetky možné odtiene všetko chytá do teplých farieb aj ked je na obrázku chladná hnedá, všetko nechá taký do gaštanova lesk a zas nechcem používať moc tmavšie lebo tie čierne pigmenty čo môžu obsahovať - tých sa už nezbavím! Mama mi radí kaderníčku, že doma nikdy nedám ten odtieň, čo by som chcela..Takže asi zamierim k nej nejbližšie... už zas vyzerám jak žíhaný bastardík :D... tak držím palce :D