Je to nakupna mania?

Príspevok v téme: Je to nakupna mania?
LadyOpium

ahojte mam taky problem...vzdy ked dostanem do ruky peniaze je to edno ci potom ostanem bez penazi vzdy musim ist do mesta si nieco kupit...kupujem ksi hlavne casopisy, oblecenie a bizuteriu...ale aj kozmetiku...mamina mi vravi, ze je to uz chore, vzdy ked si daco kupim mam povznesenu naladu aj ked by som mala ostat do vyplaty bez penazi uvedomujem si to ale nemam silu to zmenit a potom si musim poziciavat som v dlhoch, lebo vsetky peniaze mam na terminovanom vklade prosim pomozte

LadyOpium

no kupila osm si novy laptop za 400euro raz a stary som potom predala ale nebolo to moc rozumne lebo za novy som vyhodila viac ako som za kolko ten stary predala...ja ulietavam na farbach na vlasy a pripravkoch na vlasy a malovatkach hlavne laky na nechty a lesky na pery...a oblecenie toho mam furu

emalea

Juuuj 1000,-EUR, to je dosť, a asi nemáš kúpené nič väčšie /televízor, PC apod./ asi len samé somarinky!!ja som celkom skromná baba a roky-rokúce držím rodinný rozpočet na uzde...a vieš akú mám fintu: keď sa potrebujem ventilovať, idem samozrejme brúsiť po obchodoch, som to schopná robiť aj niekoľko hodín, ale väčšinou nič nekúpim, ja tomu hovorím:popásť oči, vždy si poviem, že keď to alebo ono kúpim, len mi to zaberie miesto v dome, napr. v oblasti kozmetiky: asi je blbosť aby som mala 3 špirále, 3 telové mliečka, 5 sprcháčov a 4 šampóny a tak by som mohla pokračovať!!! buďme trochu praktickí!!

Lulu2011

nutkavy pocit, ja som sa dostala do toho kruhu, ked som bola v zahranici, bez zavazkov, zrazu pocit, ze vsak mozem...ked som sa vratila do krutej slovenskej reality, chvilu mi trvalo kým som sa preorientovala, ze zlate casy skoncili, stale ma k tomu sklony, ale ucty nepustia, nechodit do OC, nechodit do mesta, vzdy to bude lakat, ked sa raz clovek namocil

LadyOpium

jam mam invalidny a mame na najom platim...len to co mi ostane utracam a potom si poziciciam a potom z vkladnej knizky vratim a na nej uz nemam skoro nic preto to chcem uz riesit lebo som minula uz skoro 1000 euro...a kompenzujem si tym uzkost a depresiu

Maoam

emalea - jj, chcu mat vsetko, co maju druhi...nevedia si nic odopriet, aj v tom je problem, ze 'musia mat', aj ked na to nemaju.......

emalea

s Prezyvkou musím len súhlaiť, veľa Slovákom chýba tzv. účtovná gramotnosť: má dať:dal...jasné, keď mám nižšie príjmy ako výdaje, tak môžem ťažko fungovať bez dlhov...a dlhy...to je cesta do pekla, v mojom okolí je žiaľ veľa takýchto ľudí...a potom sa čudujeme, že banky /aj nebankovky/ prosperujú!!!

Maoam

cau, ano je to uz patologicke, otazne je preco to robis, ci to uz spada pod OCD (obsedantno-kompulzivna-porucha), alebo si tym kompenzujes depresie, frustracie, stres, napätie a Co.

proste emocne problemy, psychicke problemy

mas 22, v tomto veku tymto trpi vela bab - teda nakupuju ako blaznive, presla si tym snad kazda...ale casom sa to normalizuje a ak nie, musis s tym nieco robit uz teraz

Prezyvka55

Ano je to chore, normalny clovek si totiz nieco vie aj usetrit, popripade si nekupuje veci kt nepotrebuje. Mozno keby si sa zivila sama a platila si na seba vsetko sama tak by si to vedela. Ale kedze vsetci vieme aka je tvoja situacia tak sa ti ani necudujem ze nevies hospodarit s peniazmi.