Mykoza ci zapal...alebo nieco ine?

Príspevok v téme: Mykoza ci zapal...alebo nieco ine?
m-Miroslava

Dobry den, mam taky intimny problem. Vcera ma kamaratky zavolali necakane von a kedze som sa predtym vratila z posilky tak som sa narychlo osprchovala. Zvycajne sa po osprchovani fenujem tam dole, aby to skor vyschlo. Vcera som vsak nestihala, trosku sa utrela a hned sa obliekla. A dnes rano pocitujem svrbenie, stipanie a palenie v oblasti vchodu do posvy a malych pyskov. Pozerala som zrkadlom, je to tam zacervenale. Ziaden vytok zatial nieje ani zapach ako tu niekedy baby pisu. Len nacase pocitujem take akoby bublanie z posvy a salave teplo spojene s pocitom vzrusenia. Mam to tam dost citlive lebo ked chodim tak normalne citim ako sa mi nohavicky hybu. Pri sprcovani dnes som si tam dala gel na intimnu hygienu, trosku to pomohlo, ale po case ma to opat zacalo palit a svrbiet. Najradsej by som chodila s nohami dosiroka roztiahnutymi. Nasla som doma mast Mykoseptim na kozne plesnove ochorenie. Mozem si ju dam dat alebo to nieje na tu oblast? Co mam robit aby to prestalo? Zhrniem: palenie, svrbenie, stipanie, zacervenanie, bublanie z posvy, salave teplo a pocit mierneho vzrusenia.A zacinam uz pocitovat aj mierne palenie pri moceni. Mam ist s tym k lekarovi alebo poznate nejaky domaci recept na liecbu?

intimka

Mirka skus sa teraz v takýchto slnečných dňoch ak si doma a máš nejakú izbu na slnečnej strane a si sama doma tak si daj dole nohavičky a ľahni ku otvorenému oknu s roztiahnutými nohami a maj pošvu nastavenú na slnku aspoň pat minut. Opakuj podľa možnosti viackrát za deň. Pozor daj aby ťa nevidel nejaký sused odvedľa alebo z inej bytovky. Neviem ak máš takú možnosť alebo v dome ak bývaš. Ja bývam v dome a keď som mala mykózu tak som tak robila. Roztiahnuť nohy a nech ti slnko hreje na pošvu a tú postihnutú oblasť. Slnko je najlepšie na liečbu kvasinkových a plesňosvých ochorení a je to liečba zadarmo. Mne to pomohlo. Len pozor na tie nežiadúce pohľady. Aby ťa niekto nenafotil, nenahral veď vieš.

m-Miroslava

Ahoj Maoam, DAKUJEM TI ze si ma upokojila a vsetko mi dopodrobna vysvetlila :) Citala som ta uz v sobotu len mi nejak blbol mobil a neslo mi nic odoslat.
Mas pravdu, trosku som panikarila, ale to preto lebo som nevedela ci je to stipanie a pichanie normalna reakcia alebo neziaduci ucinok a nevedela som ci mastit dalej alebo ihned prestat. Tie mikrotrhlinky tam urcite su lebo aj ked po wecku sa utieram, tak na toaletnom sa mi obcas objavia take krvave male skvrny, teraz uz menej. Aj to stipanie a pichanie trosku zoslablo, ako kedy. Raz je ked mastim, raz nieje.
To vytekanie toho bieleho tvarohoviteho obsahu uz zmizlo. Musela som aj vlozky davat ako pises lebo som bola nutena prdtym menit nohavicky aj styrikrat za den. Tabletu som samozrejme zaviedla az vecer pred spanim v lahu ako pisali v navode.
Na tie cipky alebo globule sa popytam v lekarni. Vdaka.
Ziaden sex nehrozi, lebo mam sice priatela, ale este sa pozname len kratko(2mesiace),a tak daleko sme este nedospeli, aby som s nim uz vhupla do postele :)
Chcem sa ale este spyta. Koncom tohto tyzdna mam dostat menzes co asi nieje velmi dobra sprava. Moze sa tym vsetko zase skomplikovat vsak? A co tampony, zvyknem ich pouzivat v prve tri dni lebo su pohodlnejsie ako vlozky ale teraz ich asi nebudem moct nie? Je to naprd lebo pri tych horuckach co mame sa mi to asi zhorsi aj vlozkami... vlhko a teplo... :(

Maoam

cau, bola som tu vcera naobed,to je pravda, ale k tvojmu prispevku som nedosla,sorry, nebolo to naschval

v prvom rade KLUD, dievca, tolko stresu a hysterie okolo jednej mykozy, nemyslim to v zlom, ale trocha sa skludni a nestresuj tak strasne

a teraz k tvojim otazkam:

1. Clotrimazol ako ucinna latka je dost agresivna a krem sa ma nanasat iba v tenuckych vrstvach 2x denne rano a vecer pred spanim
2. Ano, symptomy ako palenie a stipanie su velmi caste, casto je to sposobene tym, ze pri uz rozsirenej mykotickej infekcii su na sliznici mikrotrhlinky, ktore volnym okom nevidis alebo aj väcsie trhlniky, ktore vidis napr. vo zväcsovacom zrkadielku, v podstate je to ako sypanie soli do rany, ale je to potrebne, lebo v tych mikrotrhlinkach ta candida tiez je a musi byt zabita, skus tenucke vrstvy, vela kremu je zle - stipanie bude neznesitelne

3. existuje aj precitlivela reakcia na Clotrimazol, alebo to by si mala silnu alergicku reakciu, to zatial na to nevyzera, akurat bezne stipanie pri akutnej rozsirenej mykoze, hlavne prve tri dni s tym musis ratat

4. tableta sa v posve, v ktorej je ista prirodzena a potrebna vlhkost ROZPUSTA, v tablete su okrem ucinnej latky aj pomocne latky a ano, je uplne normalne, ze cast vyteka z posvy von, si to predstav tak, ze tableta sa rozpusti na hustejsiu tekutinu, posva automaticky posuva vylucky smerom von, je to prirodzene, ucinok Clotrimazolu/Canestenu sa v posve tymto javom NIJAKO NEZNIZI, ale odporuca sa vkladat tabletu NA NOC V LEZME, LEBO JE VYSSIA GARANCIA, ZE V POSVE OSTANE VIAC UCINNEJ LATKY, ako keby si ju zaviedla rano a cely den s tym behala....

5. ked pouzivas Canesten tablety a krem, automaticky si daj do nohaviciek aspon vlozku, inak je to mokre sp. pradlo velmi neprijemne......a vlozky pravidelne vymienaj, najlepsie klasicke prievzdusne obycajne...

6.liecba akutnej rozsirenej mykozy trva dost dlho, kvasinky nezmiznu zo dna na den a kym sa sliznica zahoji, ako u koho , 7-14 dni....prve dni su najhorsie, takze nepanikar, ze to este nie je nic moc, ale ak uz prestalo bublanie, salave teplo a pocit vzrusenia (väcsinou ked je chytena odspodu uretra - smerom z posvy), je to dobre znamenie.....takze to je potesujuca sprava

7. Canesten mast sa odporuca nanasat az do 14 dni (natenucko), pretoze ako som uz spominala, kvasinky potrebuju dlho na to, aby vykapali, takze neprerusuj liecbu priskoro, radsej dlhsie a poriadne

8. po liecbe treba sliznicu upokojit a vyhojit, plus znovuvybudovat vag. floru, kup si v lekarni vaginalne globule KitOvuli - krasne zahoja sliznicu posvy po infekcii a potom nasad lokalne lactobacily (cipky, globule), aby sa opät osidlila spravna zdrava vag. flora

snad som ti zodpovedala tvoje otazky a este: ZIADNY SEX POCAS LIECBY ANI DOLIECOVANIA, to je velmi dolezite, tu zlyhava vela pacientiek

m-Miroslava

Este mam otazku. Je to normalna reakcia ak pri nanasani toho kremu ma zacne hned strasne stipat a palit ta postihnuta oblast? Tak strasne ze sa mi tisnu slzy do oci. Hrozne to pali. Ma to tak byt ci to nieco znamena?
Maoam teba sa chcem este opytat ze ak som si dala tu tabletku pred vcerom vecer nemohla mi vytiect rozpustena von? Lebo od vcera rana z vaginy mi zacalo vychadzat vo vacsom mnozstve take nieco mazlave az hrudkovite biele a cely den to vychadzalo aj dnes to ide este. Nevysla zo mna ta tableta?
To salave teplo,silne svrbenie, bublanie a taky ten vrusujuci pocit co som mala v prve dva dni uz prestali. Len ta okolita oblast ma stale picha a pali. Akoby som sedela na spongii napichanej tisickami tenkych spendlikov. Je to sucast prejavu ochorenia alebo nieco ine?
A kedy zacne zaberat ta mast? Dnes poobede to budu dva dni od kedy som zacala s liecbou.

m-Miroslava

Boze ved nerieste tu tolko moje fenovanie :D Je to moja vec predsa nie? A pre upresnenie, ja si nepcham fen uplne k vagine ale v vzdialenosti cca tak 25 cm aby sa ususila ta oblast rychlejsie. Clovek sa vym tu s niecim zdoveri a vy to tu idete rozoberat ako hlavnym problem.
adéééé_ ja nepouzivam parfumovane ani vlozky, ani sprchovacie gely a sampony len gel na intimnu hygienu Nivea. Nemyslim ze je to od neho lebo doteraz som take problemy nemala len co som spominala raz na strednej ale to preslo nejako same a nebolo to v takej intenzite ako teraz a bolo to asi z plavarne ked sme chodili. A mozno ako pises teraz sa mi to stalo lebo som sa nefenovala tak to zostalo tam vlhke.
Maoam_ dakujem za vysvetlenie