Mykoza ci zapal...alebo nieco ine?

Príspevok v téme: Mykoza ci zapal...alebo nieco ine?
m-Miroslava

Dobry den, mam taky intimny problem. Vcera ma kamaratky zavolali necakane von a kedze som sa predtym vratila z posilky tak som sa narychlo osprchovala. Zvycajne sa po osprchovani fenujem tam dole, aby to skor vyschlo. Vcera som vsak nestihala, trosku sa utrela a hned sa obliekla. A dnes rano pocitujem svrbenie, stipanie a palenie v oblasti vchodu do posvy a malych pyskov. Pozerala som zrkadlom, je to tam zacervenale. Ziaden vytok zatial nieje ani zapach ako tu niekedy baby pisu. Len nacase pocitujem take akoby bublanie z posvy a salave teplo spojene s pocitom vzrusenia. Mam to tam dost citlive lebo ked chodim tak normalne citim ako sa mi nohavicky hybu. Pri sprcovani dnes som si tam dala gel na intimnu hygienu, trosku to pomohlo, ale po case ma to opat zacalo palit a svrbiet. Najradsej by som chodila s nohami dosiroka roztiahnutymi. Nasla som doma mast Mykoseptim na kozne plesnove ochorenie. Mozem si ju dam dat alebo to nieje na tu oblast? Co mam robit aby to prestalo? Zhrniem: palenie, svrbenie, stipanie, zacervenanie, bublanie z posvy, salave teplo a pocit mierneho vzrusenia.A zacinam uz pocitovat aj mierne palenie pri moceni. Mam ist s tym k lekarovi alebo poznate nejaky domaci recept na liecbu?

Maoam

cau, pri takto rozsirenom zapale musis navstivit gynekologa, treba spravit ster, pretoze druhov kvasiniek je viacero a bohuzial viacere typy vykazuju rezistencie voci antimykotikam

zbehni tam a trvaj na kultivacii s resistogramom

m-Miroslava

Este som zabudla uviest, ze tie biele povlaky su okolo pyskov a posvoveho vchodu. Ani do roboty som dnes nesla lebo ledva chodim. Co si kupit Canesten, Candistop, Mycomax, Clotrimazol ? Kolko stoja take pripravky priblizne?

m-Miroslava

Tak dnes ma stipe uz aj okolie konecnika. Akoby ma tam niekto dole stipal spendlikmi. Ledva sa utriem toaletnym po vecku. Pozerala som sa dnes so zrkadlom a uz su tam nejake biele skvrny, take biele povlaky a citit to po rybach. Co to znamena? Ktory z tych pripravkov si mam ist kupit? Dali ste tu rozne typy. Co mi zaberie? Vcera som nebola lebo som si myslela ci to samo neprejde. Raz som mala podobny problem este na strednej ale vtedy to bolo take hrudkovite biele ako tvaroh bez zapachu a preslo to same tak to troch dni.
Maoam vidim ze ty sa v tom asi vyznas. Je to mykoza ked tie biele povlaky sa vytvorili a rybaci zapach?

redka

neviem ci nie je lepsi ten canesten co sa vklada do posvy... tym mykomaxom zbytocne zatazizs pecen a zaludok... ale aj to je riesenie...

redka

susku si utri servitkou, ked sa ti uterak nepozdava... ale fen??? neviem... vysusovat si citlivu sliznicu... neviem sa mi to nevidi :D a ci sa to tym roznym mikrobom co tam ziju dokonca aj nepaci... teplucko :D

DIANKA1

Ahoj Mirka tak ide jasne o mykozu, chod do lekarne a kup si mycomax je to tabletka ktora sa berie per os teda ju zješ a zapiješ vodou...na prvu pomoc tiež pomože canesten combi voľnopredajný taktiež ak nemas momentalne cas chodiť po gynekológiách...mam pre teba ale aj zlu spravu, tejto mykozy sa tak lahko už nezbaviš, candida sa často vracia spať a ťažko sa lieči..ja som s tým mala problem dobrých 6 rokov...a nakoniec som z týchto chemických veci z lekarne prešla na prirodne...skoda že som tak neurobila skor a podporovala som farmaceutický priemysel...ak by sa ti problem vracal ako mne, alebo by si chcela viac info kludne sa mi ozvy na moje.zdravie.Av@gmail.com

redka

bublanie.... ked nieco kvasi tak aj buble :D a to teplo tiez bude tym.... nespekuluj tolko a utekaj do lekarne.... alebo na gyndu

m-Miroslava

Jezis baby, vazne to myslim s tym fenovanim a? Ked sa osprchujem tak tam sa neutieram uterakom uplne dosucha len tak zbezne. Ale pocit takej vlhkosti je nie ked mi tam nasla voda. A ked sa idem obliect tak nebudem oblecena vo vlhkom predsa. A navyse su tam kozne zahyby a koza je tesne pri sebe tak co? Moja kamoska jedna ked sme chodili na kupko niekedy tak si to utiera uterakom ale ja by som nemohla tak. A mozno preto mam teraz taky problem lebo moja suska je zvyknuta na suchy fenovy vzduch :)
Ale k veci. Tak kazda mi tu dava rozne rady co sa tyka liecby. Dakujem. Pozriem sa nato. A co to bublanie a salave teplo, nikto nevie vysvetlit?

kkkkkatarina

Ahoj, ja uzivam dlhodobo Candistop a je skvely.Predtym som mavala mykozu so zacinajucimi priznakmi takymi ako opisujes aj 4x do roka, posledny rok odkedy som objavila tieto tabletky (zapit staci dve denne) nemam ziadne tazkosti...tak vyskusaj..
v lekarnach ho maju okolo 10 eur-mozno na nete najdes lacnejsie...
(a to fenovanie som nepocula este, ale ak si tak zvyknuta a vyhovuje, tak ok:)

Maoam

to s tym fenovanim snad nemyslis vazne :D

vyzera to na mykozu, inkubacna doba je podla pacienta niekedy aj par dni, inokedy 1-2, cize premnozene kvasinky si musela mat uz predtym...

idealne by bolo navstivit gynekologa kvoli steru, ci sa jedna o cisto mykoticku alebo zmiesanu infekciu alebo bakterialnu vaginozu, ale symptomy poukazuju skor na kvasinkovu infekciu

ak nechces ist k lekarovi, nasad si volnopredajne vaginalne tablety alebo cipky s obsahom Clotrimazolu + mast zvonka jemne natierat vulvu 2x denne