Mykoza ci zapal...alebo nieco ine?

Príspevok v téme: Mykoza ci zapal...alebo nieco ine?
m-Miroslava

Dobry den, mam taky intimny problem. Vcera ma kamaratky zavolali necakane von a kedze som sa predtym vratila z posilky tak som sa narychlo osprchovala. Zvycajne sa po osprchovani fenujem tam dole, aby to skor vyschlo. Vcera som vsak nestihala, trosku sa utrela a hned sa obliekla. A dnes rano pocitujem svrbenie, stipanie a palenie v oblasti vchodu do posvy a malych pyskov. Pozerala som zrkadlom, je to tam zacervenale. Ziaden vytok zatial nieje ani zapach ako tu niekedy baby pisu. Len nacase pocitujem take akoby bublanie z posvy a salave teplo spojene s pocitom vzrusenia. Mam to tam dost citlive lebo ked chodim tak normalne citim ako sa mi nohavicky hybu. Pri sprcovani dnes som si tam dala gel na intimnu hygienu, trosku to pomohlo, ale po case ma to opat zacalo palit a svrbiet. Najradsej by som chodila s nohami dosiroka roztiahnutymi. Nasla som doma mast Mykoseptim na kozne plesnove ochorenie. Mozem si ju dam dat alebo to nieje na tu oblast? Co mam robit aby to prestalo? Zhrniem: palenie, svrbenie, stipanie, zacervenanie, bublanie z posvy, salave teplo a pocit mierneho vzrusenia.A zacinam uz pocitovat aj mierne palenie pri moceni. Mam ist s tym k lekarovi alebo poznate nejaky domaci recept na liecbu?

Rrepka

no a? veď aj ja to občas robím. Najmä keď sa dlhšie neholím tam dolu.
podľa mňa sa ti tam premnožili kvasinky keďže si sa obliekla a nebola si celkom suchá ešte. V teple a vlhku sa im dobre darí. To bublanie a sálavé teplo si neviem vysvetliť čo je, ale to vzrušenie je normálne lebo je to citlivá oblasť s bohatým nervovým zásobením.

redka

fenovat si susku? velmi divny napad...

ako prvu pomoc by som skusila 6 tabletovy canesten spolu s kremom... kupis v lekarni stoji do 10 eur tusim... ale ak pocitujes aj palenie pri moceni, tak by som uz radsej sla k lekarovi... zrejme si sa pekne prechladila...