Depresia

Príspevok v téme: Depresia
mimika15551

Dobrý deň všetkým.
Chcela by som sa spýtať tých, ktorí trpia touto chorobou, liečili ste sa na PN? Podaril sa vam vybavit invalidný dochodok? Aký konkretny stupen depresie ste mali? Pomohol vám vaš psychiater? Rovnako rodina, okolie? Ja sa tymto liečím 3 týžden na PN, absolutne mi nie je lepšie, len pchajú do mňa lieky. Vôbec ma nebaví žiť. Tieto problémy vznikli z práce. Doktor povedal, že ešte týžden PN a môžem ísť pracovať?AKO? Do tej práce ak by sa vratím tak sa zbláznim, a druhú nemôžem nájst a popravde ani nevladzem hľadať nie ešte ísť pracovať. Ved ma nebaví ani žiť, zaspím neskoro v noci od únavy a skoro rano už hore. Ako by som mohla vstavat na 6. do prace. Nie som schopna ničoho. Bojím sa chodiť po ulici.Ako mam riešiť tieto stavy?

ddana

3 týždne na depresiu sú veľmi divné, PN doporučil obvoďák, alebo psychiater? Lebo práve v tomto je rozdiel. Akú depresiu máš? Stavy, ktoré popisuješ, je potrebné riešiť s psychológom, lieky Ti s tým nepomôžu. Určité veci musíš riešiť sama. Tiež sa liečim na depresiu a dostala som za ňu len 5%.

kablica

tak 3-tyzdnova liecba depresie ma nulovu sancu na nejaky invalidny dochodok, to by ho poberala stvrtina republiky...navyse nemas za sebou ziadnu hospitalizaciu, co sice nie je podmienka, ale v kazdom pripade to zavazi. Navyse by si v tomto konkretnom pripade musela byt na PN cely rok. Ak sa citis zle, povedz to psychiatrovi. Mozu sa zmenit lieky, mozes ist do nemocnice, mozes zmenit lekara, moznosti su, nehladaj unik v invalidnom dochodku, ale snaz sa dat dokopy, aby si normalne zila.