Chýba mi rodina

Príspevok v téme: Chýba mi rodina
Luc.luc

Ahojte.
Mám 21r, Som z Oravy, z tých severných dedín pri Poľsku. Asi pred 3 mesiacmi som odišla do BA za lepším životom, za peniazmi, za kariérou, za úspechom...chcela som byť jedna z tých...Až kým som tu nedošla, nezačala som si uvedomovať, že v skutočnosti taká nie som. Nedokážem ublížiť ľuďom na základe toho že uspejem...Uvedomila som si, že mi záleží na skutočných prioritách ako sú rodina a priatelia, láska, zdravie, domov♥ ..nič z toho tu ale nemám...chýbajú mi tie nedeľné pokojné rána, kedy u nás bola taká sviatočná nálada..tu ani neviem že je nedeľa..
chýba mi tá naša zeľeň,tie chladné potoky, čerstvý vzduch hneď zrána, rodičia,súrodenci,naša záhrada, tie obyčajné pozdravy na tej malej ulici,ten skromný život plný lásky...
v podstate preplačem každý deň, neviem ako si tu zvyknúť, strášne sa túžim vrátiť, ale nedá sa,..nie je tam žiadna práca totiž
a už začínam prepadať depresiám,asi..cítim sa tu taká neskutočne sama, aj keď denne stretám stovku ľudí

vuvi

mam tiez 21, som z daleka a v podstate som tiez do BA prisla s tym, ze tu najdem nieco nove, zazijem kopec zazitkov a srandy.. no az ked som tu zila, uvedomila som si, ze BA nie je pre mna, takisto mi chyba rodina, priatelia, svaty pokoj, aky som mala doma na dedine... som tu treti rok a este stale si neviem zvyknut.. a este dalsie dva roky aj zit budem tu.. ak chces, napis mail, ozvem sa ti nan, tiez by mi bodla spolocnost prip aspon niekto, kto ma rovnaky postoj a "problemy" ako ja :)

Prezyvka55

doubledog no tu podtemu som tu skor vniesol ja, kedze sa casto stretavam s tym ze ked niekto povie nieco blbe na bratislavu tak sa najde plno ludi co to zacnu obranovat :D narozdiel od inych miest. A nic extra na tej blave nie je. Klasicke nie moc ciste slovenske mesto.

doubledog

nech si zapindaju
ale nech to ma nejaky realny zaklad
a ked ma niekto problemy tohto typu:

"Uvedomila som si, že mi záleží na skutočných prioritách ako sú rodina a priatelia, láska, zdravie, domov♥"

tak nech si uvedomi, ze to nema ziadny suvis s tym, aka je BA, ale iba s tym, ze sa mu cnie za domovom a detstvom.

ale ja som precitlively, kedze tychto vylevov som uz pocul mrte.

Prezyvka55

doubledog :D tak ale ja hovorim o meste, mne to nevadi ked na moje mesto niekto pinda, ja s nimi skor suhlasim :D

doubledog

je velmi jednoduche vysvetlit, preco to ludom vadi.

co by si ty, prezyvka, povedal niekomu, kto pride na navstevu a stale vyplakava, aky mas skaredy a maly gauc, postel zlej farby, male izby, zlu vodu v kupelni a otrasne koberce, proste stale by prejavoval nespokojnost, pricom by nabuduce dosla cela jeho rodina s rovnakymi recami?

alebo to obratme. ako by sa ludom pocuvalo nieco taketo:

na Orave su ludia lenivi, moc chlascu a stale len kukaju do bedne, z coho su osprosteni este viac, ako z chodenia do kostola, nic poriadne nevedia, ked sa ich nieco spytas, tak ta maju v pazi, pripadne na teba kukaju jak tela na nove vrata
navyse je tam furt zima, prsi tam kazdy druhy den, nemaju tam nikde poriadnu kavu, halusky robia z prasku, namiesto piva capuju Bazanta.
a vsade su len tie debilne ihlicnany.

LadyOpium

ja by som bola tak rada keby po mne nasi vkuse nehucali a nevadili sa so mnou...ked som prec mne uz mani nechybaju zvykla som si byt bez nich a ked som sama je mi lepsie aj tak ma nemaju radi...

vebe

Prezyvka55, to aky je nas zivot, zavisi hlavne od nas, ako sa na veci pozerame a akymi ludmi sa obklopujeme. A v nepeknom panelakovom meste sa da prezit pekny zivot, ked mas okolo seba tych spravych ludi a ked chces aby tvoj zivot bol fajn. A naopak, aj v najdokonalejsom a najkrajsom meste sa da prezit nahovno zivot. Takze nie Ba alebo Ke ci TN je na hovno. To ako clovek zije je na h.. alebo naopak zije dobre a spokojne

0vecka

a saq nech si hovori kazdy kto xce co xce ale nech cp-ckari necakaju ze ked budu BA a jej obyvatelov kritizovat ze budu ti obyvatelia n aoplatku mili...

navyse ja BA vobec nepoznam ako kralikaren prezil som 20 rokov v okoli horskeho parku a fakt je to pekne prostredie ....

Maoam

Luc.luc: myslim, ze by si si mala najst aspon daku kamosku, alebo dve, ktore by ti povahovo vyhovovali, ktore sa v BA vyznaju, trocha by ti to tam ukazali, aj tie pekne miesta atd. a ked budes mat volno alebo dovolenku, tak ju strav na Orave a mas vybavene

Prezyvka55

Preco ste vy Blavaci taky alergicky ked niekto zhadzuje vase mesto?
Ja si myslim ze BA je na hovno aj KE je na hovno aj Trnava je na hovno aj vela dalsich miest. V podstate su to hnusne panelakove mesta. Aj ja pochadzam z panelakove mesta, nepoviem zamerne ktoreho, ale zeby som sa za neho bil to vobec. Nechapem ako moze niekto obhajovat tie kralikarne. Su akurat vhodne tak na odpracovanie a dovi dopo. Cize v podstate CPckari z dedin vystihli ucel tychto miest. (Nie som z dediny a ani som nikdy v BA nepracoval).

A pre Luc.luc zvyknes si ale este viac odporucam zahranicie, kde je to neporovnatelne lepsie po vsetkych streankach ako v mestach na slovensku.