Chýba mi rodina

Príspevok v téme: Chýba mi rodina
Luc.luc

Ahojte.
Mám 21r, Som z Oravy, z tých severných dedín pri Poľsku. Asi pred 3 mesiacmi som odišla do BA za lepším životom, za peniazmi, za kariérou, za úspechom...chcela som byť jedna z tých...Až kým som tu nedošla, nezačala som si uvedomovať, že v skutočnosti taká nie som. Nedokážem ublížiť ľuďom na základe toho že uspejem...Uvedomila som si, že mi záleží na skutočných prioritách ako sú rodina a priatelia, láska, zdravie, domov♥ ..nič z toho tu ale nemám...chýbajú mi tie nedeľné pokojné rána, kedy u nás bola taká sviatočná nálada..tu ani neviem že je nedeľa..
chýba mi tá naša zeľeň,tie chladné potoky, čerstvý vzduch hneď zrána, rodičia,súrodenci,naša záhrada, tie obyčajné pozdravy na tej malej ulici,ten skromný život plný lásky...
v podstate preplačem každý deň, neviem ako si tu zvyknúť, strášne sa túžim vrátiť, ale nedá sa,..nie je tam žiadna práca totiž
a už začínam prepadať depresiám,asi..cítim sa tu taká neskutočne sama, aj keď denne stretám stovku ľudí

youki

Mila Luc.luc, tvoj prispevok vyznie, ze vsetko dobre je na orave a v BA je vsetko zle. Nech si to aj myslela akokolvek, takto to pochopili viaceri. Mne tiez v BA vela veci chyba a neplanujem tu ostat cely zivot, no nemozem na BA povedat nic horsie, ako na zvysok SK.
Zajtra mam statnice. Pocas celeho studia som pracoval, este aj finance pomahal mame (bola nezamestnana a mala dlhy kvoli zdraviu). Napriek skole+praci som bol schopny najist zelen ci potoky, kam som sa pravidelne chodil odreagovat. Vybudoval som startup a nikomu som neublizil. Mam o 2-3 roky viac ako ty.

Netreba hladat len zle veci. Neviem v ktorej casti BA si, ale ako som pisal predtym, staci pozriet mapu a zistis, ze zelene, potokov a peknych miest je v BA dost. Ak chces konkretne tipy, mozes mi napisat na email a poslem Ti GPS suradnice potokov, mozno aj s fotkami z mojich vyletov. A ak ma presvedcis, ze nevies len kritizovat, tak ti mozem nejake miesta ukazat.

Luc.luc

Tak najprv, sa povzbudivé slová pekne Ďakujem.
A potom,nechápem...nič zlé som na Bratislavu nepovedala, opisovala som len po čom sa mi naozaj cnie. A musíte uznať že na Orave a v BA je naozaj iný život a možno taká iná mentalita. ...
K tomu že nedokážem ublížiť ľuďom, teda, aby som mala úspech v práci. Tak som to myslela. Viete ono to tak býva, že väčšinou sa úspech získa práve spôsobom: AJ cez mŕtvoly a áno všade,aj na Orave. Chcela som tým povedať, že jednoducho nie je to to, po čom naozaj túžim a že som to zistila až tu.Že by mi stačil taký skromný život...
Áno, ja som tu stretla kopu dobrých ale i aj tých druhých..tu ide o to, že sa mi cnie za domovom a že tu nemám nikoho blízkeho, s kým by som si vyšla von a tak....
Takže to nie ja, ale vy vidíte negatíva v BA a v ľuďoch čo sem, pretože ja som vo svojom príspevku nič zlé na toto mesto nepísala ;) chodia, pretože

all1en

nikdy som nepochopila prečo si ľudia dávajú do súvisu BA a skazenosť/ubližovanie/zlý charakter/mamonárov atď...to že je tu viac práce je suchý fakt, ale ľudia sú rovnakí všade...aj v BA sa dá prežiť ,,skromný život plný lásky", záleží od jednotlivcov :)

Luc.luc ak sa naozaj nechceš/nemôžeš vrátiť, tak ti neostáva nič iné len si zvyknúť a čím skôr si zvykneš tým lepšie pre teba...daj ľuďom šancu,zistíš, že sú všade rovnakí

0vecka

2 ravenablack preco urazas?

to ze z oravi to viacej prudi do BA ako naopak je fakt proste tu nemozes nijako kluckovat... a to ze ty zoberies moj prispevok a rragujes na veci ktore som nepovedal sa vola "to beat the strawman" si to vygoogli

fakt je tiez ze sa ti ludia stazuju na BA pritom vyuzivaju jej vyhody... pride ti to ferove? a myslis ze sa my mame usmievat a davat im za pravdu ze aki sme my dementi? pride ti neopravnene ze sa nadtym pozastavujem?

inak to ze v BA nema taku prirodu ako na orave je pravda ale za to my fakt nemozeme... nikto ju nenutil nech sa k nam nastahuje a ani nehovorim ze v BA nema co robit ale ak jej to nevyhovuje tak nech ide naspak nikto ju v BA nedrzi...

0vecka

nj ja som to tiez v BA zazil ze sme sa bavili s jednou vychodniarkou a sme sa pytali ze odkial je a ona ze no hmm asi ma nebude mat radi ale z a trepla nieco vychodne...pritom nepoznam nikoho vo svojom blizkom okoli akoze vo vzdialenejsom hej, kto by nemal rad vychodniarov...

a na tie reci ze ako je v BA zle som tiez alergicky ... lebo ocividne je v BA lepsie ako na orave kedze oravaci chodia zit do BA ale ze by niekto z BA isiel zit na oravu som este nepocul (aj ked zopar exemplarov sa asi najde)

vebe

A este musim dodat, ano aj mne vadi, ze mnoho ludi pride do Ba a len nadavaju, nic dobre nepovedia. Tak preco sem kazdy chce ist? Mnoho ludi to mesto doslova pouzije ale nic pre to mesto nespravi, len pride domov a hromzi ake je to tu zle a aki zli ludia tu su. To mi nepride ferove

vebe

Z toho co pises je jasne, ze si este nikdy nevytiahla z domu paty a teraz si prvy krat dlshie mimo domova. To co prekonavas je uplne bezne - ci odide clovek do ineho mesta alebo do zahranicia, prve tyzdne nadsenie, vsetko je nove a dobre, po 3 mesiacoch veci zovsedneju, clovek ma pocit ze nic nie je dobre, citi negativizmus a chyba mu to jeho vlastne a moze upadat do depresie. Tuto fazu treba prekonat a az potom sa dostanes do "dalsieho levelu" adaptacie. Si mlada, nemozes prezit zivot len v jednom meste co dedine, musis spoznavat aj ine mesta, ludi a krajiny. Na to sa musis naucit adaptovat sa, prisposobit sa a naucit sa chapat ludi preco sa spravaju inak. Pre mladych ludi je dnes dolezite byt flexibilny, vediet prijat nove ci uz prostredie, ludi, jazyk ci kulturu. Ti co su flexibilni a nelipnu len na tom kde vyrastli, ti maju ovela lepsie sance sa v zivote uplatnit. To pre teba neznamena ze zatratit Oravu alebo ze by clovek poprel ci zabudol odkial prisiel, to znamena len vedeit prijat zmenu a nieco nove. Vzdy su pozitiva ale aj negativa. Ti co odisli do zhranicia by vedeli rozpravat. V Bratislave je vela dobrych ludi, len ich musis vediet najst.