Samota

Príspevok v téme: Samota
OneWhoWalks

Zdravim, vopred sa ospravedlnujem za dlhy text, dufam ze si ho niekto precita. Necakam ziadne zazracne rady ani navody skor len postoje a nazory inych ludi k danej veci. Moj "problem" spociva v tom ze v poslednej dobe, mozno tak pol roka som sa zacal citit velmi sam. Onedlho budem mat 22 a uz dobrych par rokov zijem zivot samotara. Je pravda ze som introvert a nikdy som nemal nejako vela kamosov, ale doposial mi to nejako neprekazalo. Vacsinu casu som ajtak travil za pc, kde som mal nejakych, tazko to nazvat priatelov, skor ludi s ktorymi som si sem tam popisal a to bolo vsetko z mojej socialnej interakcie ak sa to tak da nazvat. Ako som uz ale pisal, stacilo mi to, netrapil som sa a uzival som si to co som mal rad. Poslednu dobu som zacal na sebe pozorovat, ze mi to ale nestaci a neviem ci to je hormonmi alebo tym, ze som si mozno nejako v podvedomi zacal uvedomovat, ze cas plynie, ja starnem a vsetko ostava po starom. Dokonca mam pocit, ze mi ta samota zacina vadit kazdym dnom viac. Ziaden vazny vztah, ani priatelku som nikdy nemal. Len zopar kamaratov, s ktorymi som sa stretaval na strednej skole, to uz ale davno pomynulo. Niesom typ cloveka, ktory by siel len tak vonku, niekde do baru a tam navazoval znamosti, sam urcite nie. Poslednu dobu sa snazim "socializovat" s ludmi cez internet, skusal som rozne stranky napr. Pokec, lenze tu nastava moj dalsi problem. Viem ze to bude zniet trocha narcisticky a elitarsky, ale mozno to vnimaju aj ostatni tak, neviem. Velmi vela ludi mi tam pride, ako to nazvat, pod moju uroven, samozrejme, nenarazam na kazdeho jedneho jedinca, ktory tam chodi, skor je to myslene tak skupinovo. Velmi vela ludi mi tam prislo hlupych a bavil som sa s nimi asi takym stylom, ako by som sa rozpraval s dietatom. Nemam v umysle sa tvarit nadradene, ale taky dojem som bohuzial mal nie len s ludi na pokeci ale aj z tych v realnom zivote, s ktorymi som sa osobne stretaval, samozrejme ze nie vsetci, alebo bola to vacsina. Mozno som mal len ja smolu a narazal som na takych ludi. Tento fakt celu vec este zhorsuje. Potrebujem sa nejako odrazit, lebo mi ta samota cim dalej tym viac zacina liezt na hlavu, ale prave kvoli tomu ze mam vyzsie naroky na cloveka s ktorym sa chcem zblizit a nenarazam len na opacne pohlavie a fakt ze som introvert mi to velmi stazuju a ja stale len tapam.

miki25

OneWhoWalks osobne tiež to poznám. moja krvná skupina bola tiež ďaleko, ale predsa len niekto nájsť sa musí. zase všetci ľudia neodchádzajú z mojho mesta, ale niektorí aj ostavajú hoci je to až pri ukrajinských hraniciach. jedného dobrého kamoša z detstva sa mi podarilo splašiť minulé leto a odvtedy to ide.

miki25

prezývka tak asi mám. osobne s rovesníčkami (18-25) si až tak nerozumiem a ani nemám s nimi bohviejaké vzťahy. dá sa povedať, že moje záľuby sú tak odlišné, že na 18-20tku nenaďabím. stretávam sa, keď už väčšinou s dospelými ženami, ktorým ide už aj na 30 tak možno aj preto sú skreslené moje predstavy. najstaršiu kamarátku mám 40ročnú a je fakt super, je s ňou veľká sranda a podobne. proste tie slečny resp. dámy si radi prečítajú knižku, zájdu na koncert, občas ten aerobik/zumba.

Prezyvka55

OneWhoWalks necvic doma, to je chyba, chod do posilky. Prave ta socializacia tam je dolezita. 25eur na mesiac nie je vela za permanentku.

Detto k zalubam napriklad to ze ta bavi hrat na gitare ale hras doma to ti je nanic (to je priklad). Musis ist medzi ludi do kruzkov spolkov klubov(nie barov).

A co sa tyka mmorpg kedysi som hral WoW a chodili sme pravidelne na stretnutia z guildy. A taka dievcata jak tam boli to len slinku nenapadne vzdy utriet :D.
A poznam tak ludi co sa zoznamili :D len zas nie je to len o tom hrat hru ale vyuzivat aj vsetky socialne moznosti ktora ta hra ponuka, rozpravat sa, streamovat, byt na webke pri hrani, CHODID NA STRETKA z hier. A tak.

Ak mas hobby a cinnosti tak ich nerob sam. To je chyba ktoru robis. Ze nejdes s tymi zalubami medzi ludi.

OneWhoWalks

Som rad, ze si to niekto precital a dakujem vam za vase postrehy. Ja zaluby mam, mam aj co robit, nieje to tak ze by som cele dni sedel doma a lutoval sa, alebo nieco podobne. Sem tam si popisem aj s ludmi, ktory maju rovnake zaluby ako ja. Vacsinou su to ale zahranicne fora a komunity, tak si aspon precvicujem anglictinu :)

Prezyvka55 - Co sa tyka cvicenia tak to praktizujem pravidelne doma, snazim sa udrzat vo forme. Sem tam vonku zajdem na bicykel. K tym pc hram vseobecne, ako som uz pisal, venoval som sa tomu velmi dlho a nasiel som si tam nejakych "priatelov" ale to su vsetko len virtualny :) Nechcem aby to vyznelo ofenzivne k tvojmu prispevku, ale hladat si nejaky vztah cez mmorpg mi pride smiesne.

Miki25 - bohuzial s ludmi so SŠ sa uz roky nestretavam a niesom s nimi v kontakte. Tych malo kamosov co som mal sa bud odstahovali do ineho mesta alebo statu, kde studuju/pracuju. Vsetci uz maju svoje rozbehane zivoty.

Prezyvka55

miki25 tak to mas trosku skreslenu predstavu o dievcatach. Mozno je to tym ze sa prave obklopujes takymi ktore su take ako opisujes.

miki25

ani záľuby inak nie sú zlý nápad len nevýhoda je to, že čo baví slečny nebaví zase chalanov a naopak. slečny napr. skôr radšej maľujú, bavia sa so sklom, spievajú v cirkevných zboroch, tancujú ľudovky a tak. mladého chalana tam si je predstaviť ťažké :D inak správne dievčatá nie je vidieť o to je ťažšie ich nájsť.

naopak dievča, ktoré by hralo futbal, basketbal je predstaviť si tiež ťažké aspoň vonku slečny na ihrisko to hrať nechodia. navyše aj keby sa nejaká slečna našla tak nájsť takú, čo by vydržala podobnú aktivitu robiť dlhšie ako 20 minút je tiež ťažké.

Prezyvka55

Na pokeci je vela poduroven ludi, najdu sa aj vynimky, ale asi ich budes dlho hladat, ono ved zistis z diskusie.
Bar si hned vyskrtni. Posledne co by som chcel aby moja priatelka buduca bola z baru alebo chodila do baru.

Najlepsie bude ak si najdes nejake zaluby. Chod si zacvicit, a daj si k tomu este nejake 2 zaluby. Tak aby si mal kazdy den co robit. Napriklad: pon, st, sob - cvicenie, utorok zaluba b, stv, ned zaluba c.

Casom tam urcite spoznas minimalne kamosov ked nie rovno aj kamosky s ktorymi budete mat podobne temy na rozhovor = zalubu.

Inak ani tie hry na pc nie su zle, napriklad multiplayerovky. Aj zeny sa tam najdu ale treba pouzivat teamspeak, ventrilo a hrat nejaku mmorpg.

Ja by som to na tvojom mieste vsetko skombinoval. Co je bezvyznamne je chodenie po baroch, bezvyznamne vonku a podobne na to kasli. Chod do tych zalob, uvidis ake je easy tam niekoho zbalit ci najst si kamosov.

miki25

ono začať "žiť" nie je problém. ku danému problému stačí aspoň nejaká tá snaha a ochota. píšeš, že máš nejakých kamarátov zo SŠ, čo tak ich pozvať vonku? prejavíš ochotu a snahu tak budeš zahojený proste tak to funguje. môžeš spoznávať popritom aj ďalších ľudí. za posledný rok až dva som spoznal toľko ľudí a rôznych kategórii, že až. dievča síce, ktoré by sa mi pozdávalo som nespoznal, ale mám aspoň kamarátov, kamarátky rôznych vekových kategórii, s ktorými sa dá raz za čas výjsť si niekam prípadne zájsť si len tak na návštevu.

la vie

A treba s tým robiť skutočne niečo, lebo prídeš naozaj do veku - ešte si mladý, ale už je čas vstať a riešiť, no keď budeš mať viac rokov, bude to ťažšie psychicky prekonávať. Život je pred Tebou. A chcela som Ti napísať, že Pokec a Azet si trafil presne, to nie je pre Teba, neznie to vôbec elitársky, máš svoju úroveň, tam sa môžeš len veľmi zraniť alebo sklamať, ak by si podľahol nejakej internetovej známosti - na to pozor, aby sa Tvoje odpútanie od samoty nezačalo obrovským sklamaním, ktoré by znamenalo vrátenie sa do samoty ako do zabehnutého vzorca. Spoločné záujmy sú dôležité, tie rozvíjajú komunikáciu, nadväzovanie kontaktov, priateľstiev. Možno na Teba dolieha aj preto, že ide leto a voľno a je čas veľa premýšľať - tak to využi a sprav niečo. Ak stretneš správneho človeka, možno sa Ti život zmení od základu - samozrejme, ak si ho budeš vážiť, bude to tak navždy. Držím palce a veľmi Ti rozumiem...