Škola a učitelia

Príspevok v téme: Škola a učitelia
annonym001

takže začnem takto dnes sme písali písomku (koncoročnú)
keď som napísal to čo som vedel a išiel som sa spýtať spolužiakov čo dačo vedeli a ako sa im darilo zistil som že mám úplne iný test ako oni asi 99999x tažší pri tom z matematiky dostávam známky 3-4-5 okrem matematiky mi všetko ide ako po masle ale predsa prečo mi učiťeľka dáva tažšie veci ako iným nechápem tiež dneska som doniesol triednej ospravdlnenku od mamy na 2 dni pri tom mi jeden deň ospravdlnila ale za ten druhy mi dala 7 neospravdlnených hodín takto sa to už tahá asi 4-6 mesiace dokopy mam teraz vyše 40 neospravdlnenych hodin do školy chodím ako sa len dá a ako mi dovolí zdravie tiež na šk. výlete- ráno sa stretneme všetci pred školou a hneď ako učiteľka príde (mal som kraťasi pri tom spoza mrakov vykukovalo slnko)a povie paťo(my name) nemaš nič iné ako kraťasi ja na to mam ale načo si mam brať dlhe nohavice keď mi je teplo a ona na to dneska teplo nebude.Tak tiež môj bývali učiteľ matematiky(fajčiar)chodí piť zo žiakmi na chatu cez výkend no je toto normálne pri tom v škole učitelia ma stále podpichujú dneska som mal chuť doslova zabiť učiteľku aj keď som sa držal na uzde + ktomu vždy keď ma vyvolajú tak sa ma pýtaju také otázky aj dneska na písomke 2 dni pred písomkou povedala že si mame prejsť mocniny,pytagorovú vetu, atď... a na písomke tam dá také rovnice ktoré sme sa vôbec ale že vôbec neučili a to čo sme si mali opakovať na písomku po tom ani mastného hovna nebolo tak ja už teraz vôbec neviem týrajú ma učitelia, zavolať na komisariát,udať ich fakt netuším čo ďalej ale do konca týždňa takto už nevydržím pri tom mi asi pred mesiacom moja triedna(učiteľka matematiky) navrhla 3 zo správania + socialku tak do riti už neviem čo sa deje tým ..... chcem sa vás len opýtať čo mam ďalej robiť vopred Ďakujem !!!

MATOS

Ahoj. :)
Neviem ako u vás, ale na našej škole môže rodič ospravedlniť len jeden deň, aj keď z dvoch by sa zrejme také haló nerobilo. Pozri si to napríklad v školskom poriadku. To s tou písomkou máš pravdu. Ak si naozaj len Ty mal inú, tak je to očividná diskriminácia, čo sa dá aj oficiálne napadnúť a dokázať. A ak Ti iné predmety nerobia problémy a máš z nich 1 a 2, tak ona by Ti nemala dať sólo 4 alebo čo. Možno by som skúsil ísť za riaditeľom/riaditeľkou školy a vyžaloval by som sa jej. Ale pozor. Nemsieš byť niako drzí ani útočiť priamo na tých učiteľov. Predstav si, že si diplomat a musíš niečo vybaviť v kľude a zároveň si udržať s tou osobou čo najlepšie vzťahy. Prajem veľa šťastia. :)

klavesnica55

no, ved to pisem uz pred pol hodinou.. a jasne ze taki sa daju najst vsade, len je zaujimave ake mnozstvo je takych prave v skolstve

Prezyvka55

klavesnica55 aspon sa clovek formuje, bezne pocas zivota budes musiet strpiet nie takych debilov, roznychm ci uz na sefovskej kolegovskej urovni, na ulici v restauracii atd .. ty sa musis vediet vysporiadat s takou situaciou .. a mat zle znamky v skole alebo neucit sa nicomu neprospeje, leda tak ak chces makat niekde za pasom za 300 mesacne, vzdelavas sa pre seba a ucitelia ti mozu byt ukradnuti ale hlavne je vzdelavat sa a neflakat to.

klavesnica55

prezyvka a ktory normalny clovek pojde do skolstva? statny zamestnanec na teplom fleku, isty prijem pri hromade volna a nicnerobenia, ziadna kontrola ucitelskych vysledkov a nasledna spatna vazba, primitivny encyklopedicko-autoritativny vyukovy model z 18teho storocia ktory na ucitela kladie nulove naroky, unikatna prilezitost riesit si komplexy nad deckami ked uz nie nejakou formou sikany tak aspon mentorovanim a mudrovanim... to su vsetko lakadla pre debilov

Prezyvka55

klavesnica55 by som nepovedal :D nezastavam sa ucitelov ale vacsinou plati ze ako sa do hori vola tak sa z nej ozyva.

klavesnica55

za ucitelov sa zvacsa hlasia ludia s roznymi komplexami a dusevnymi poruchami, proste jebnuti ludia, bez ohladu na stupen vzdelavania a typ skoly, takze nic si z toho nerob. treba sa len vysporiadat s tym ze vacsinou plati ucitel=debil a nezatazovat sa tym.

Prezyvka55

Ospravedlnenky ti nema pisat rodic ale lekar :D rodic max na den ako bolo spomenutu.
To ze si mal iny tahsi test to je tvoj pocit mozno si mal iny aby si neopisoval a zhodou okolnosti si toto co tam bolo vobec nevedel.
To aj u nas bolo tak ze A skupina mala vraj furt tahsi ako B. Ackari vraveli pritom to bola len zhoda nahodou zalezalo kto sa ako ucil a co.
Do oblecenia sa ucitelia montuju bezne ale tam len mavnut rukou.

Mozno kebyze sa zacnes ucit aj tie veci v skole sa ti budu zdat lahsie :). Lebo vacsinou ti co sa ucia take problemy nemaju.

miki25

bohužiaľ na Slovensku je učiteľ pánboh a ťažko s tým niečo robiť. nech sa bude robiť čokoľvek tak pravdu bude mať učiteľ. tiež viem svoje osobne sme chceli podať pred pár rokmi aj trestné oznámenie za krivé obvinenie na triednu učiteľku , ale zamiešal sa do toho riaditeľ, že nech sa stiahne bla bla... riaditeľ bol dobrý rodinný známy, navyše mne do konca ostávali už rok tak sa stiahlo. napokon ju život ju vyfackal sám a do dvoch rokov ju zavreli na psychiatriu na polroka a bolo to.