Čo je to ProSight?

Príspevok v téme: Čo je to ProSight?
ammanda23

Dobry deň, chcela by som sa opytať na vaš názor ohľadom firmy ProSigt, mate niekto nejaku osobnu skusenosť s touto firmou? čo je to vlastne zač, čítala som že je to pyramídova hra v ktorej len nahovoria mladím že môžu vďaka nej zarábať kopec peňazí, ak teda do nej zatiahnú \"oblbnú\" dosť ľudí.. čo si o tom myslíte ?

Nemusisvsetko ratnegativne

Samich odbornikov tu mame na prosight a na "pyramidy" ako vidim... :D smejem sa na vas ake mate ku vsetkemu predsudky a stranite sa "progresu" a radsej budete chodit dookola ako na kruhaci a neustale sa tocit vo financnej krize.

Pozdravujem z pláže :*

Lika

Dobrý deň mám skúsenosť osobné nakoľko rušia kvalitné zmluvy iných poisťovacích spoločnosti ktoré majú klienti uzatvorené, ľudia prichádzajú o veľa peňazí a operuju s poplatkami každa zmluva je zla len ta čo spravia oni je najlepšia.DAVAJTE SI POZOR OBERU VAS O VASE PENIAZE.

ipl

No, poviem len toľko k príspevku podo mnou, že ÁNO, s tým môžem len súhlasiť, že pre bývalého člena je OVB iba dobre a nič na tom nepokazí, keďže už roky je naučený, alebo v lepšom prípade celý život len v MLM spoločnostiach, tak to áno, to je, no určite tam nie je dobré začať len ako klasický človek z úplne iného odboru, napr. technického či gastronomického, keďže celý čas z neho robia len takého pingla z ktorého sa celý čas len potichu zabávajú ako z neho a jeho rodiny len dolujú, resp. snažia sa vydolovať čo najviac peňazí a ten nevinný oklamaný z toho nemá totálne ale totálne nič, len celoživotný hnev ako sa na ňom nabaľovali a zároveň zabávali gentlemani vyššie nad ním ! ! ! :-(

kiko1111

Tak neviem no.Ale ja v tejto spoločnosti pracujem cca rok.Prestupoval som z OVB a nedá sa to ani porovnávať. Už len minimálne kvôli tomu že sa tam ľudia vzdelávajú na vysokej úrovni. Ako OVB som od klientov dostával otázky tipy čo s 2 pilierom?ako mi bude vyplatený?kedy z toho môžem vybrať?koľko dostanem a podobne.no o tom som nemaj ani šajnu kedže v ovb to frčalo len na motivácií ale nie na študovanií a odborností do takej hlbky ako prosight.čo sa týka produktov.mňa nikto do žiadneho nenútil,nebolo žiadnou podmienkou spísať si.no sám si som na základe svojho vedomia spísal progress s 25€ platbou lebo je to super produkt na dlhodobé sporenie.keď nechcem tak tam nedám nič sa nedeje.za posledný rok prešiel prosight veľkou zmenou.zmena loga,marketing robila slovenská špička v rámci marketingu.ľudia ktorý pracovali pre t-com,spp a x iných významných firiem.a áno jasne že je to MLM.chvála bohu že praucjem v taktom systéme a zarábam.a že mám provízie so svojich ľudí? a čo ? v inej práci nemá šéf vyšší plat ako robotník? a napríklad vedúci nejakého podniku a nad ním je riaditeľ tiež ma vyšší plat.tak neviem o čom sa tu bavíme.a je to svojím spôsobom podnikaanie.a čo je na tom najlepšie pre mňa ? nie prachy.ale časová sloboda,to že môžem ísť kde chcem,kedy chcem,s kým chcem.a nemyslieť na to že mi treba dovolenky,paragrafy a podobné hlúposti.

Kutia5

Zas sa tu ozval niekto s ProSightu, zas nejaký múdry mladý, ktorý nevie ako to v živote reálne chodí, len má samé múdre reči, heheh :-))

P.S. Lepšie robiť mesačne kľudne aj za 200€ v pohondiatej fabrike, ale aspoň reálne mať tých 200€ ako robiť v ProSighte oveľa viac a reálne ani za pol roka nemať na svojom účte totálne nič, ani čo len jediný CENT ! ! !

P. S. V ProSighte majú plán taký, že okrem toho, že človek pod nim nie len že maká na neho aby ten nad ním mal medzi provízie ale dokonca si povinne musí uzavrieť aj Progress, aby ten nad ním mal dokonca aj províziu od neho z Progressu, čiže ak si to logicky zoberieme, tak z toho, čo uzavrie ten pod ním, tak jednak prispeje svojmu sponzorovi na províziu a jednak aj to, čo dostane z uzavretej zmluvy, tak aj do strčí mesačne do progressu, čo mu natáral ten nad ním, aby na neho robil kľudne aj 40 rokov do kedy bude platiť ten sporiaci produkt = konečná pointa, robí aj 40 rokov a nikdy nemá nič, a čo z toho vyplýva = no predsa vykorisťovanie a ožobračovanie ľudí, čo iné asi

Takže Martin obyčajný, viem, že chodíš ešte len na strednú či na vysokú, no jak skončíš školu, tak potom reálne pochopíš, že o čom ten život len je, lebo ďalší mladý, ktorý je múdry jak paprika :-))))

MartinObycajny

Ja len kratko na zamyslenie... Tocia sa tu reci o pyramidovych hrach.. Pracujem ako predavac a ked sa na seba pozrem a pozrem sa na ludi v priemyselnych parkoch a vobec zamestnancov. Kazda firma je pre mna pyramida lebo ten clovek za pasom robi priklad za 500Eur ale v skutocnosti najviac zaraba ten, kto tu firmu zalozil. A ked tomuto cloveku za pasom zdvihnu plan zaraba stale 500Eur a musi este viac makat... tak co je podla vas lepsie pyramida za 500Eur bez ohladu na to ci plan splnis alebo prekrocis? A ci takato firma? nie kazdy ma na to aby to robil... berem... to je uz kazdeho osobna vec.

J. Krajňák

Do napísania tejto série som išiel s otvorenou mysľou toho, že detailne preskúmam dostupné fakty, pretože ma jeden klient požiadal o vyjadrenie toho, či má svoj produkt distribuovať cez MLM. Chcel som si zistiť čo najviac dostupných faktov pred tým, než sa finálne vyjadrím. Čo som zistil, uvádzam v tejto sérii článkov. Na mysli som vždy mal moje pravidlá o najväčšej šanci na úspech.

Multi-level marketing (preložené doslova: viacúrovňový marketing, ďalej len MLM). Každý sa už stretol s týmto pojmom. Ak ho počujete prvýkrát, tak gratulujem.

Firmy, ktoré sa snažia svoje výrobky a služby predávať týmto systémom sa množia ako huby po daždi. Agitácia, aby ste sa pridali, sa množia jedna za druhou: „Už ste v tamtom systéme, tak to budete milovať aj tento!“

Tieto systémy vznikli ako snaha využiť niečo nelegálne a škodlivé („pyramídové hry“) na „dobrý účel“. Ako sa to podarilo? To si budete môcť zhodnotiť počas čítania tejto série.

Aby sme pochopili, z čoho MLM systémy vychádzali, dovoľte mi predstaviť najskôr nelegálne systémy.

Pyramídové hry sú nelegálny model podnikania, kedy sa človek na vrchu pyramídy snaží prilákať ďalších členov, aby z registračného poplatku získal províziu. Za celým systémom sa neskrýva žiaden iný, funkčný model zarábania. Celý vtip je v tom, že systém potrebuje stále nových a nových ľudí. Ak by mal každý člen priviesť 6 nových ľudí, aby dostal províziu, tak na 10. „úrovni“ by v systéme muselo byť zapojených viac ako 10 miliónov ľudí, aby systém ešte fungoval. Na 13. úroveň sa nikdy nedostane, pretože tento systém by potreboval 13 miliárd ľudí, čo je dvakrát viac ako obyvateľov Zeme...

Ďalšou variantou nelegálneho modelu je Ponziho schéma, kde sú, narozdiel od predchádzajúcej varianty, vyplácané "zisky z investovania". Do Ponziho hry sa teda môže jeden človek zapojiť aj viackrát, čo odďaľuje krach tohto systému. Pri Ponziho schéme hľadá nových ľudí prevádzkovateľ. (U pyramídových hier hľadajú nových ľudí samotní investori.)

Ponziho schéma je pomenovaná podľa Carla Ponziho. Ten touto technikou v rokoch 1919 a 1920 vylákal od asi 40 000 ľudí sumu 15 miliónov dolárov.

No a na záver je tu legálny spôsob zarábania s názvom MLM systém, ktorý sa veľmi podobá horeuvedeným. Rozdiel je v tom, že MLM má reálne produkty a služby, ktoré predávajú jednotliví distribútori (podnikatelia, väčšinou malí živnostníci). Tí majú často prístup priamo k výrobcovi a skracuje sa tak predajný (distribučný) reťazec.

Tieto spoločnosti vytvárajú dojem, že toto je „hudba budúcnosti“. Toto je model, ktorý práve dnes získava na popularite. Rastie jeho popularita, legitímnosť a niektorí dokonca tvrdia, že „v budúcnosti MLM nahradí všetky ostatné formy marketingu a predaja“. Tieto systémy fungujú od roku 1920. Dnes (po asi 100 rokoch) sa cez ne predáva menej ako 0,3 % produktov a služieb (zdroj) a preto som maximálne skeptický k tvrdeniam o „hudbe budúcnosti“. Napriek tomu veľa ľudí verí ilúzii, že každý, kto bude naplno veriť takémuto systému, môže byť úspešný alebo dokonca, že všetci sa raz stanú MLM distribútori...

S MLM systémami mám osobné skúsenosti, mám k dispozícii nejaké dáta a na konzultáciách sa s ľuďmi občas bavím o tom, ako nakopnúť ich MLM biznis. A to aj napriek tomu, že doteraz sa naplno venovali na internete budovaniu niečoho úplne iného, čo malo podľa mňa všetky predpoklady stať sa oveľa, OVEĽA úspešnejšie ako hocaký MLM...

Často vídavam, že multi-level marketing je prevádzkovaný ako podvod na „distribútora produktov“. Hlavnou náplňou práce distribútora sa tak stáva zháňanie nových distribútorov namiesto reálneho predaja. Všetci sa spoliehajú na to, že budú „žiť“ z toho, čo im „sieť“ prinesie. Nikto však do toho nejde s nadšením pre predaj samotný.

V princípe sa MLM siete snažia distribútorovi nahovoriť, že potenciál jeho príjmu je „neobmedzený“ a predvídajú vo svojom dobre vyzerajúcom biznis pláne také rozšírenie produktov, že je to až neuskutočniteľné. Pravdepodobnosť realizácie tohto plánu sa dá prirovnať k tomu, že si na dnes večer naplánujete pozorovanie UFO v lese a ono tam naozaj pristane...

Z finančného hľadiska sú šance, že jednotlivec dosiahne úspech, oveľa horšie ako je pravdepodobnosť výhry v kasíne.

Celé MLM bolo zlegalizované na základe dobrého fungovania jednej jedinej spoločnosti. (Už ste počuli niečo také, že: „Výnimka potvrdzuje pravidlo“?!?) Bežná prax je ale ignorovať pravidlá, na ktorých tieto systémy stoja. Nedostatok legislatívy a dohľadu umožňuje týmto systémom prežívať po celom svete i naďalej.

MLM nie je jasne definované a kontrolované tak, ako sú napríklad franšízy. MLM si môže prakticky založiť a prevádzkovať ktokoľvek. Samozrejme, že v závislosti od odvetvia, môžete potrebovať povolenie od iného úradu k vašej práci, ale to potrebujete i bez MLM.

Do dnes sa napríklad na Slovensku nepodarilo cez zákony povedať, že skrachované nebankové subjekty používali nelegálne schémy. Pretože nie som právnik, nemôžem tvrdiť, že máme nedostatočnú legislatívu, ale je to možné. Inak by boli tieto nelegálne schémy odhaľované okamžite a netrvalo by to tak dlho, že niekoľko (desiatok) rokov po krachu „nebankoviek“ stále presne nevieme, na základe akého zákona sa niečoho dopustili.

Ľudia navyknutí podnikať týmto systémom sa väčšinou aj tak nedajú nijako zastaviť. Akonáhle zavrú jednu spoločnosť, otvoria druhú a dej sa opakuje.

Ekonomická charakteristika MLM systémov:
-obrovské straty pre zákazníkov
-zanechávajú za sebou masívne -množstvo skrachovaných malých živnostníkov
-spoliehanie sa na matematicky -neudržateľné modely nekonečného nákupu alebo predaja
-umožnenie vstupu do systému komukoľvek, v akomkoľvek odvetví -spôsobuje vnútornú nestabilitu systému

Jadro podnikania - osobný predaj - je tu v priamom rozpore s modernými trendami predaja. Nimi sú masová komunikácia, nízkonákladová distribúcia a nákupné kanály preferované zákazníkmi. Predajná aktivita je v skutočnosti väčšinou iba zámienka skutočného jadra podnikania. Ním je získavanie nových ľudí do pyramídových organizácií, ktoré sľubujú exponenciálny rast príjmov.

Tak, ako vo všetkých pyramídových hrách, príjmy ľudí „hore“ a celých týchto spoločností plynú z neustáleho naberania nových investorov „dole“. Z povrchného pohľadu nezasvätenca môžu tieto systémy vyzerať ako lákavé, pretože čísla ukazujú firmu v zisku, ďalej úspešných majetných ľudí na vrchu celého systému a dokonca aj biznis model môže vyzerať dobre. (Takto mimochodom vyzerajú aj všetky pyramídové hry pred tým, než sa zrútia.)

Klamný marketing, ktorý obratne stavia na osobných alebo sociálnych potrebách človeka, na kultúre alebo na „tradíciách“, prispieva k rastu siete - namiesto toho, aby boli napĺňané potreby jednotlivcov. Zavádzajúci marketing je často udržiavaný tým, že chýba odborné zhodnotenie alebo prešetrenie uznávanými médiami. Dôsledkom toho je populárna dezilúzia, že MLM je životaschopný model investovania alebo dobrá kariérna voľba pre každého. Tiež dezilúzia toho, že pravdepodobnosť finančného úspechu je porovnateľná alebo lepšia (!) ako v iných modeloch podnikania, zamestnania alebo obchodovania.

Cieľovou skupinou sa tak nestáva všeobecná verejnosť, ale skôr nádejní investori. Trh pre týchto investorov sa extrémne nafukuje v časoch ekonomických zmien, globalizácie a v časoch nezamestnanosti. Sľuby rýchlej a ľahkej finančnej slobody a klamlivé spájanie bohatstva s maximálnym šťastím tiež pôsobia na týchto „investorov“. Rast MLM sa tak nedeje cez predaje produktov zákazníkom, ale cez získavanie nádejných distribútorov/investorov. Skutočné produkty nie sú vitamíny, mastičky, finančné služby alebo parfémy. Skutočnými produktami sú kariérne plány, možnosti budovania siete a spôsoby povyšovania distribútorov. Tieto možnosti sú opäť klamlivo predstavované ako vysokozárobkové, s minimálnou investíciou času alebo peňazí a s rýchlym úspechom.

Slovo „klamstvo“ vás možno provokuje, ale je žiaľ na dennom poriadku u týchto typov spoločností. Každý, kto sa účastní MLM systému, kde sa niečo predáva, si podvedome klame. Ľudia na vrchu pyramídy väčšinou vedome klamú ostatným. Zavádzanie je v tomto druhu podnikania nevyhnutné a je v marketingu týchto spoločností prvoradé.

Ing. Lajčák

Už som na to prišiel aj aj, tiež my spomínali, že vraj to je ich vlastný produkt - PROGRESS, ktorý si navrhli/ vymysleli len oni sami, že vraj nikomu nemôžu dať licenciu na taký produkt.
Takisto aj to ich slávne rizikové životné poistenie ACTIVELIFE samozrejme od AXA
Veď predsa to je vlastný sporiaci produkt od AXA - celosvetového lídra v poistení a sporení, čiže AXA si to navrhol a oni to len sprostredkujú, takže len lákajú ľudí k nim, aby to samotní ľudia silou mocou vnucovali svojmu okoliu, aby mali z toho len provízie, a riaditelia/konatelia firmy medziprovízie, tým pádom im ide len o to, ako v každom systéme MLM, že nalákať ľudí, aby mali z toho medziprovízie/pasívne príjmy vďaka ich spolupracovníkom, čo sú na nižších pozíciách, teda pod nimi.
Ja som absolvoval ich školenia od 3/2014 do 6/2014, ale teraz POZORRR!!!!!!!!!!!!!!!!!
. Rozprával som sa o tom so 70-ročným finančným poradcom, ktorý má 40 - ročnú prax, s daniami a účtovníctvom, aj keď sám tvrdil, že nemá pomaly žiadne skúsenosti s poisteniami, aj keď môj sponzor v tejto veci spomenul len to, že keď si volal do pobočky nejakých finančných poradcov, tak on im začal rozprávať, že v tej zmluve sú poplatky a oni mu popierali, že v tej zmluve nie sú žiadne poplatky.
Tento finančný poradca to síce nepopieral, lebo finančné produkty ako sám naznačil obsahujú veľa poplatkov, čo je logické, ale sami po dvojmesačnom uvažovaní sme prišli na to,[b] že:
1. celá firma je jedna veľká špekulácia, lebo ten systém školení, že: základná akadémia, obchodná, nadstavbová, lektorská, manažérska, riaditeľská je v každej jednej konkurenčnej MLM firme, veď uistíte sa sami, ako dôkaz, z týchto linkov:

Ako sami vidíte, že sa to stotožňuje aj s touto našou spomínanou firmou:

prosight.sk
Ale teraz ako to práve v ich vzdelávaní funguje, POZORRR!!!!!
tie všetky školenia, čo som sa ich u nich zúčastnil, som sa divil, že chlapci sú mladý cca 23 - 25 roční, nemajú ani žiadnu dlhoročnú prax v ekonomickej oblasti, nieto ešte, že niektorý nemajú ani vysoké školy s ekonomickým zameraním, čiže nemajú do toho jasno absolútne, a predsa o tom rozprávajú, tvária sa, že práve oni objavili tú svätú pravdu o ich poplatkoch vo zmluvách a iných finančných produktoch, že tie vedomosti, čo Vám dajú na tých papieroch v tých papierových obaloch, čo zároveň premietajú a mladí lektori o tom rozprávajú, tak možno sa sami čudujete, že odkiaľ to všetko vedia, a vlastne akým spôsobom sa k takýmto vedomostiam dostali????????????

A tu je ta skrytá pravda, pozrite si informácie tejto web - stránky www.axa.sk a pozrite si súčasne aj informácie, ktoré sú uvedené v tých firemných študijných podkladoch!!! Keď si ich porovnáte, tak sami zistíte, že tie informácie sú úplne rovnaké, čiže z toho vyplýva, že vzhľadom na to, že spolupracujú so spoločnosťou AXA a. s. , resp. dopomáhajú sprostredkovať/predávať produkty od tejto spoločnosti, čím AXA bude mať viac zákazníkov, teda lepšie zisky, tak na základe toho im dala AXA súhlas na zverejnenie ich informácií pre širokú verejnosť, aby bolo viac ľudí či už na SR alebo aj iných krajinách kvalitnejšie - presnejšie, resp. podrobnejšie informovaní o detailoch produktov spoločnosti AXA . . .

takže asi už Vám je úplne jasné, že spoločnosť ProSight Finance a. s. vôbec teplú vodu nevynašlo, len informuje ľudí o spoločnosti AXA, čím sa tvária, že akože ich školia s odbornými vedomosťami, pričom odborné vedomosti z toho tvoria asi podľa môjho odhadu len okolo cca 40%, a aj to sú len logické, ktoré sa dajú naučiť aj na VŠ ekonomických, ako tvrdí môj známy, ktorý je ekonomický poradca s 40-ročnou praxou, pretože ako on tvrdí máločo z toho je len nejaký ich vedecký objav, učia síce ľudí ako rozumne investovať a hospodáriť s peniazmi, ale to je asi tak všetko, ostatné už len či už logické alebo od AXA informácie.

takže ak Vás ľudia s takýchto firiem oslovia telefonicky alebo osobne a majú kontakt na Vás väčšinou od nejakého Vášho známeho, tak radšej veľký pozor na nich, tým nechcem povedať, že sú to nejaký podvodníci a pod., lebo aj môj známy to skonštatoval, že robia správnu vec pre Slovensko, pretože aj zvážil, že produkty od AXA sú rozhodne veľmi dobre od silného partnera na trhu, ale čo sa týka tých objavov, poplatky na zmluvách, prípadne aj ak Vás volajú na úvodný seminár kvôli zárobkom(províziám vo firme) a ďalším materiálnym výhodám, tak radšej si to dobre zvážte, ak Vás to nebude baviť, tak radšej tam nechoďte, pretože je to len starý špekulantský trik ako Vás oblbnúť a verte či nie, že dariť sa predávaním týchto fin. produktov sa Vám veľmi nebude,

pretože ľudia hlavne tu na východnom Slovensku sú už veľmi presýtení týmito produktami a hlavne finančnými poradcami a sprostredkovateľmi, jednak je ich už veľmi veľa a máloktorý z nich je fakt odborník - profesionál do toho(t. j. má veľmi veľký a odborne najdetailnejší prehľad), pretože väčšina z nich to robí len kvôli nabaleniu sa na províziách, prípadne aj samotné finančné inštitúcie či už banky alebo poisťovne vymýšľajú čím ďalej tým viac špekulantských vynaliezavostí ako Vás obrať o čo najviac Vašich vlastných peňazí.
[b]Na záver si hlavne prečítajte z linkov články ľudí, ktorý takúto robotu robili a ako v skutočnosti dopadli vďaka tomu, taká je realita:

DÚFAM, ŽE UŽ TO MNOHÍ POCHOPÍTE, AKO TO V SKUTOČNOSTI VYZERÁ.

usko123

Ludia, v kazdej spolocnosti sa najde niekto kto to robi nepoctivo a zavadza, ci nie?
Potom su ludia ktori nemaju problem to robit naozaj poctivo, skor ako budete ohovarat a klamat inych, overte si informacie osobne, kludne aj u riaditelov ako funguje spolocnost, a nie u ludi co prisli, posmrdeli vo firme mesiac, nezarobili 10000 eur a nariekaju aky je ProSight zly alebo u konkurencie ktora je nestastna ze oni predavaju IZP a ludia z ProSightu im rusia zmluvy.

risiak311 - To ze ti dali sporenie na 2 roky progress, tak si sa stretol s prave s nepoctivym clovekom co chcel zarobit alebo s neznalym alebo si zle opisal svoju situaciu alebo sa zle on opytal a nezistil co naozaj chces, je vela moznosti preco sa to stalo , urcite by si bol radsej keby ti dali Investicne zivotne poistenie a vysiel by si s holou ritou , ale to nie je ospravedlnenie ze ti dal Progress na taku kratku dobu

Ked idete na pobocku do banky, snazia sa vam predat predrazene bankopoistenie, xkrat som sa rozpraval s financnymi poradcami bank, bohuzial im sa to nepaci, ale aj tak to musia predavat lebo tak povedala banka, banka je sukromna institucia zamerana na zisk, cize necakajte tam zhodnotenie.
Co sa tyka poistovni, za kazdy produkt uzavrety u nich, maju tie poradkyne odmenu, taku ako by dostal fin. poradca z ProSightu (vysku neviem), ale oni su tlaceni poistovnou aby predavali prave IZP a KZP, stare 20 rocne produkty s malymi obmenami

Nezastavam sa nikoho, nezabudajte, vy podpisujete zmluvy dobrovolne, bez toho aby ste si nastudovali co ako funguje, skuste pouzivat tych 20 cm medzi usami a urcite vam to do buducna pomoze ;)