Chudnutie pomocou švihadla?

Príspevok v téme: Chudnutie pomocou švihadla?
Anezka

Ahojte, chcem sa opýtať, či má niekto skúseností s chudnutím pomocou švihadla, čítala som veľa názorov, že skákaním na švihadle sa dá schudnúť z nôh, ale čítala som aj názor, že skákanie môže zhoršiť celulitídu, tak by som chcela vedieť ako to naozaj je, či sa vám pomocou švihadla podarilo schudnúť z nôh alebo to nemá žiadny zmysel, lebo podľa mňa to môže pomôcť akurát tak na lýtka, ale ak by sa tým dalo z nôh schudnúť tak by to bolo skvelé, lebo mne na nohy už okrem behu asi nič nepomôže :(

Anezka

no ja neviem, ja som už istý čas zvykla skákať na švihadle aj keď nie veľa, postupne som zvyšovala počet skokov ale neprišlo mi to až také náročné...akurát na druhý deň som mala svalovicu na lýtkach :D ale inak v pohode, ale možno keby to robím pravidelne a dlhšie tak možno to aj pre mňa bude náročnejšie ako beh :P

keko

Švihadlo je podľa mňa ešte náročnejšie ako beh, je to asi najlacnejšia cvičebná pomôcka, ale pri ňom idem dušu vypľuvnúť:-)

Anezka

no ja v prvom rade a bezpodmienečne potrebuje schudnúť najmä zo stehien a keď píšeš že už po týždni si videla účinky niečo na tom musí byť :P ja som už o tom skákaní na švihadle čítala veľa ale nemám odskúšané takže musím začať pekne pravidelne :)

Svihadielko

Anezka ja som uz raz takto skackala ale asi len tyzden a vsimla som si ze mi schudli stehna..potom som s tym prestala lebo mama stale ze prah lieta:D ale ako je teplo tak mozem uz na dvore:)

Anezka

ja som cvičila pravidelne 2 mesiace, ale práve to je v tom že ako prišlo toto teplo, to u mňa neprichádza do úvahy, preto by som chcela niečo také monotónnejšie čo si odcvičím a aspoň trochu to pomôže a drepy nemôžem kôli kolenu, pretože mi môže vyskočiť pri takom uhle :-/

Svihadielko

ja som dnes zacala skakat cez svihadlo za 25min som dala 2026 skokov (mam pocitadlo) tak eraz neviem ci je to vela alebo malo alebo ci mam rychlejsie skakat..no zaskacem si aj vecer je to celkom sranda a budem sledovat zmeny...

m8cr6

nie je dobré dlhodobo cvičiť len jednú vec aj skákanie cez švihadlo musí mať nejakú mieru, podľa mňa je to dobré tak na zahriatie 10min a potom už cvičiť niečo iné, poctivé drepy, pozri si cviky na zadok, dvíhaj do pálenia svalu čo ja viem PET flašku s vodou, na celulitidu je fakt vyborny ten steper, nahradiť by si ho mohla šlapanim hore po schodch. necvič denne obden poriadne aby sa telo druhy den mohlo regenerovať

Anezka

hej hej stepper je možno fajn, ale ja hľadám tie alternatívy pri ktorých nemusím nič investovať pretože peniaze na takéto veci k dispozícii nemám :-/ takže musím to inak vymyslieť :P