Reflux či helikobakter?

Príspevok v téme: Reflux či helikobakter?
nikush7

Dobrý den mám 19 rokov.v detsve som prekonala reflux nejaký ten čas bol pokoj no potom prichádzali dalšie problémy ako silná alergia,astma,depresia,znižená imunita,epilepsia...neviem či sa to neako spája ale k veci..už dlhšiu dobu ma zasa páli kyselina a vracia sa mi jedlo v pobode kyslosti do hrdla..as tyžden pociťujem po jedle neprijemne palenie a napínanie na zvracanie aj som zvracala.K lekarovy som objednana ale skoršie sa nedalo ako len o dva mesiace..mám 174cm a 86 kg rapídne som pribrala hoci niekedy jem iba 2krát denne..no musím sa priznať že sa nestravujem ani velmi zdravo neviem si odpusťiť sladke čo je pri kyseline tabu..ani kávu moju každodennu..som zufala neda sa mi takto fungovať v škole a to mám pred sebou ešte skušky..nema niekto nieake tipy na zmiernenie priznakov alebo na potlačeie pocitu na dávenie? Bola by som vdačná za každu odpoved..

Mrs Smith

Ahoj Nikush7, vytvoriť si správne stravovacie návyky, hlavne pri tvojich žalúdočných problémoch je nesmierne dôležité. Nepravidelné stravovanie a navyše niekedy iba dva krát do dňa, môže spôsobiť práve nežiadúce priberanie. Poradila by som ti jesť radšej 5 krát denne ale to v menších množstvách, pravidelne a dbať na vyváženú stravu. Potom aj tá kávička, či občasná sladkosť pri väčšej námahe nespôsobí veľký prírastok na váhe. Dnes takmer polovica obyvateľstva trpí baktériou helikobakter pylori. Pri tvojich žalúdočných problémoch by som odporučila zistiť, či náhodou nepatríš medzi nich. Zistíš to aj domácim testom zo stolice, ktorý si môžes objednať cez internet. So žalúdočnými problémami by ti pomohla chioská masticha, nielen v prípade prítomnosti helikobaktera v tvojom tele, ktorého masticha účinne zabíja. Je to živica zo stromu pistáciovníka, stáročia používaná pri problémoch s tráviacim traktom. Má antibakteriálne, antiseptické a antimykotické účinky. Redukuje aj pálenie záhy. Má množstvo priaznivých účinkov. Môžeš si o nich prečítať napríklad na stránke chios-masticha sk alebo o nej dobre píše aj portál helikobakterpylori sk.