Je to normálne? - problemy so starkou a otcom

Príspevok v téme: Je to normálne? - problemy so starkou a otcom
Leni445

Ahojte...dufam ze vas neotravujem takymto DLHYM PRISPEVKOM...ale vazne potrebovala by som vediet vas nazor...byvam v dome so starkou, otcom a bratom, mamu uz nemam...mam 20 rokov. Moja starka nie je tá typicka milujuca babka, ktora vnucatam stale nieco dava a neustale ich rozmaznava atd. Ona neustale kazdeho riesi, rozobera ohovara,jej názory su ,,svate,, a ine neberie do uvahy vobec nevidi ze doba kusok pokrocila ( ma 75 rokov).U nas je hlavovou rodiny ona,ona co povie to sa musi robit. Moj otec nema ani svoj vlastny nazor a ak aj hej ked zisti aky ma starka na danu vec nazor tak ho potom zdiela. Mna neustale ohovara, celej rodine hovori ako sa len flakam,a nic nerobim,otca stale stve proti mne a to takto rozoberaju aj brata.Sme ich vzdy aktualnou temou nech sa hocikedy rozpravaju. Pritom ja doma robim vsetky domace prace-varim, periem, upratujem a aj ,,chlapske roboty proste vsetko..nemozem ist niekam na par dni lebo kto bude doma varit, ved chudiatka 4 dospely ludia bezomna nevyziju :( v zivote som nebola napr. spat u kamaratky lebo starkej sa to nepaci(co mam co chodit ku kamaratkam domov a nebodaj este spat tam), cez tyzden ist von tiez nic lebo sa nemam co flakat a proste stale len zakazy..dobre bolo len kym som bola doma pomahala a nic nechcela...lenze mam uz 20 rokov a uz ma takyto zivot prestal bavit sa len prisposobvat starkynim nazorom na zivot...mam priatela ma 23 rokov a nemozem chodit k nemu domov ani len na navstevu nie este spat...sme spolu 1,5 roka a takto to uz nejde dalej..starka zacne robit sceny ked tam chcem ist nadavat mi ze som fl*ndra,s*ka no zda sa vam take spravanie od starkej normalne? som dospela mam pravo na svoj zivot ale neakceptuju ma ako seberovnu :( Teraz sa vyskytla prilezitost pracovat v meste odkial je priatel a byvala by som unho lenze mam obavy s reakcie nasich(zase mi to zatrhnu a budu nadavat a vyhrazat sa bitkou )... Ja studujem na VS ako aj priatel ale napriek tomu obaja pracujeme...Chcem sa s tohto blazinca odstahovat lebo ine vychodisko nevidim...mam privat mam si ho s coho platit..co si myslit o mojej situacii doma? a odstahovani vyskoskolaka s domu ak ma pracu a peniaze na zivot?

Sejla

Ja neviem dievčatá, čo sem píšete ako robíte doma slúžky a ešte si na vás dovoľujú doma, tak čo si neotvoríte ústa? Iba pokorne poslúchate ako popolušky, ja som si myslela že máš 13, až na konci príspevku čítam že 20 hmm..

Sejla

Nečítala som príspevky do témy, ale ty si sama necháš skákať po hlave, ja mám takú babku ako je tvoja a vyrastala som len s ňou, ale aj tak som nedodržiavala pravidlá, ktoré sa mi zdali byť hlúpe. Proste so mnou nikto nezametal a vypadla som v 18stich od nej, to si mala spraviť aj ty hneď ako si na to mala peniaze.

odpovedaaam

ja neviem na co cakas..naskytla sa ri niekolkokrat prilezitost odist od nich a este si ani jednu nevyuzila..len sa stazujes..zivot to tak chce a tie prilezitosti sa nemusia dalej opakovat!!! prosom ta spravaj sa ako dospela ...vies sa o seba postarat vies uvarit upratat este aj chlapske prace??? na otca sa vykasli...ved oni ta tahaju len dole vodou! niesi ich sluzka a odkazana na nich...je to tvoja rodina a ty by si to nebrala ze ich opustis ze ich zradis..oni si zvykli na ten servis co im robis a tak sakra spohodlneli ze zvolili dost debilny sposob ako ta "nestratit" a tvaria sa ako obmedzenci ako keby sa nevedeli postarat o seba a este ti aj nadavaju...normalne ta prosim, vyuzu to...inak sa budes stale stazovat a nikdy sa to nezmeni...a prides aj o priatela aj pracu a boh vie ci si skolu dokoncis pod takym tlakom...mala by si sa osamostatnit mas na to drzim palce! a to co ti hovoria ako ta urazaju tak je to presny opak...a robia to naschval..prekonaj ten strach nemas sa absolutne coho bat!!!! nemas naozaj drzim ti velmi palce..a verim, lebo to tak aj v zivote chodi ze oni sa ti este ospravedlnia a prosit ta budu aby si sa vratila naspet...mas pravo na vlastny zivot!

Leni445

ked odidem tak pojdem k praitelovi lenze on byva s rodicmi takze by som sla k nim a tam nechcem aby sceny robil :( a tu pracu mi vybavovala priatelova mama,cize oni by nemali problem keby som u nich...

Leni445

alone:) no nechapem ako ta to mohlo napadnut ze sa mi to paci! komu by sa to pre boha pacilo take obmedzovanie? len ja neviem co mam robit v pripade ze by dosiel pre mna a zacal robit sceny..

alone:)

Leni, mne sa zdá, že tebe sa to vlastne veľmi páči, ako ťa obmedzujú, len potom nechápem, načo si založila túto tému. Ocinkovo dievčatko sa vytešuje, aké je nepostrádateľné pre rodinu.

Leni445

no ja som to uz raz otcovi povedala ze ostanem cez leto na private a on uplne s istotou ze neostanem ze co tam budem robit a ak to skusim tak sadne do auta a dovlecie ma domov :D

Leni445

ved uz aj mna poraza..ja mozem zbytocne jej hovorit ze uz su normalne veci ze by som sla k priatelovi a ne len on za mnou lebo sme od seba 35km a keby mozem ist k nemu aj benzin by sa usteril ale zbytocne podla nej to slusne dievcata nerobia :D len ony si myslia ze ked som student tak by som od nich neodisla a beru ako samozrejmost ze vzdy setko porobim po nich..a neviem co cakaju do kedy pri ich pristupe ku mne budem doma

alone:)

Však im nič neoznamuj..normálne si s priateľom vybavte bývanie a keď si prídeš po veci a budeš už zbalená, tak oznám, že odchádzaš a odíď. Ale ak ti viac záleží na mienke rodiny ako na svojom šťastí, potom máš iný problém, ktorý tu nik nevyrieši.