Srdce

Príspevok v téme: Srdce
klasik44

Dobry den.
Asi tak pred rokom sa mi stalo ze ma zacalo pichat v oblasti srdca, neni to pravidelne, niekedy 5 krat za mesiac, no su dni ked to pocitujem pomaly aj cely den. Netusim co za tym moze byt, vraj ze srdce ako sval neboli, tak by som sa chcel spytat ci ma niekto podobny problem...
Mam trochu problem s vysokym krvnym tlakom a mam aj dost stresujuci zivot..
Vopred Dakujem za kazdy prispevok a radu....

klasik44

dakujem Vam za zase nazory, no ja mam dost velky problem so stresom, skusal som uz vselijake doplnky, stresvit, stresplex, L-theanin a pravdupovediac ziadnee nejake prevratne zmeny som nezaznamenal. To spominane pichanie v hrudniku v oblasti srdca pocitujem uz dost casto hlavne v nejakych vypätych situaciach, inac povedane ked som v strese. Moze mi STRES nicit srdce?? A este mam problem s vysokym krvnym tlakom. Ludia co s tym robit, ako zaabit stres, lebo viem ze mi nici zdravie a cely moj zivot...Dakujem

RNG

Stres je zabijak,doslova, sposobuje alebo prispieva k stovkam roznych zdravotnych problemov, preto radim kazdemu bez vynimky si znizovat stres, pozri cez google pod mojim nickom na temy stres a spanok. Tieto dva su uzko spate.

LucyInTheSky

Podľa mňa to môźe byť aj psychosomatické. Niekedy ma tam tiež pichá, keď mám úzkosť. Inak som zdravá.

RNG

Nuz doplnky su bezpecne brat komukolvek, na to nepotrebujes vysetrenia. Ale daj si urobit koagulacny test a to nielen raz, ale aj mesiac bo zacati riedenie krvi fibrinolytickymi enzymami, aby si zistil, ci ti ta davka staci alebo ju treba zvysit.
Polovica ludi zomiera na zapchate cievy a krvne zrazeniny velkosti spendlikovej hlavicky a tomu sa naozaj jednoducho da predist branim menovanych potravinovych doplnkov v spravnej davke.

klasik44

Zdravim RNG.
Tak ako postupovat?, popripade ake vysetrenia/testy si mam dat porobit, aby som vedel nacom som, vopred dakujem.

RNG

Dokladam: stres je doslova zabijak a kazdemu odporucam si ho co najviac znizit, ako na to najdete cez google pod mojim nickom a slovom stres tiez spanok, kedze tieto dva su dost uzko spojene.
Preventivne treba na srdce brat vitaminy C(3 gramy) vitamin E(400 IU) a vitamin D-3, az 5000 IU.Na tvorbu kolagenov, co je nosna konstrikcia vsetkych organov, tj nielen srdca, treba totiz podla Linusa Paulinga a Mathiasa Ratha a ich hromady spolupracovnikov brat vela(3 gramy +) vitaminu C a aminokyselin, najma L Lysinu(2-3 gramy), pripadne aj ornitinu a argininu.
Bolest srdca niekedy sposobuju fibriny na stenach ciev, ktore zpomaluju prestup kyslika do okolia, cim srdcovy sval trpi na nedostatok kyslika a to sa prejavi najma pichanim pri srdci a moze to viest k vaznym problemom, ked si to clovek nevsima, najma pri namahe.
Menovane fibrinolyticke enzymi na riedenie krvio tieto fibrinove nanosy na stenach ciev ucinne a pomerne rychlo odstrania.

RNG

Nuz ked si budes cistit cievy lecitinom, znizovat cholestrerol a triglyceridy policosanolom a Red Yeast rice a vyhybat sa vsetkym znicenym rastlinnym olejom a jest len panenske, pricom si budes znizivat hladinu homocysteinu, bez ktoreho poskodenia/zdrsnenia stien ciev sa nemozu na stenach usadzovat znicene tuky, cholesteroly ani kalcifikaty, tak nebudes mat problemy s cievami, vcitane koronalnych. Naviac tym , co maju vysoku zrazanlivst krvi odporucam brat bezpecne enzymaticke riedice krvio, co zaroven rozbikaju fibriny na stenach ciev a dokonca aj trombusy. Sui to nattokinaza, serrapeptaza a lumbrokinaza. Davka potrebna sa da zistit po mesacnom brani tychto enzymov a v pripade ze mas este stale vysoku zrazanlivist sa da davka da podstatne zvysit, bez akehokolvek nebezpecia krvacanlivosti, ako je to s chemickymi riedicmi krvi, co lekari predpisuju.

srdciecko

Aj ja som to dakedy maval a samo to nejak preslo. Je pravdou, ze som ale zmenil zivotny styl. Zbavil som sa stresu a zacal som chodievat na dlhe pravidelne prechadzky.
Ale pre istotu by som odporucal EKG ... i ked ja som ho mal vtedy dobre ...
A potom, nemusi to byt srdce ale napriklad pankreas ...