Najprv vzdelanie, potom vzťahy

Príspevok v téme: Najprv vzdelanie, potom vzťahy
lucia515

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať čo hovoríte na to, keď niekoho doma vychovávajú v štýle, najprv vyštuduj a potom si niekoho nájdi. Sama mám totiž taký problém. Odmalička som bola vysokoškolsky vzdelanými rodičmi vedená k slušnému správaniu, žiadna zábava, pokiaľ neboli splnené povinnosti, následne vysoká škola (medicína), ktorá mi značne uberá z času. Zrazu som zoštátnicovala, mám 26 rokov, doposiaľ som nedala chalanovi ani "francuzák" nieto, aby som mala nejaký vzťah, samozrejme som panna a mám strach, že už o mňa žiaden chalan ani nezakopne. Myslíte si, že môže mať žena prvý vzťah aj v tak neskorom veku? Moje spolužiačky zo základky už vodia deti do školy a ja stále neviem čo je to sex :( .

Ďakujem za odpovede :)

MultiLevel

Lucia, neviem co ti napisali ostatni, ja pridam svoj nazor.
Ja si myslim, ze momentalne je to o postoji, ktory zaujmes...okej, "povinnosti" si si odkrutila a teraz si mozes zacat trosku "uzivat"...nemyslim tym ozieracky, chaty, party, discoteky, sex na jednu noc a podobne. To nie je pre mna "uzivanie si"...skor tym myslim, aby si zmiernila tempo a zamerala sa konecne sama na seba. Skus oslovit kamaratky, chodievajte spolu vonku, do prirody, do kina, do divadla, na rozne workshopy, sportujte...Ony nech zavolaju svojich priatelov vonku a aj takymto sposobom sa okruh tvojich znamych rozsiri a ak nebudes zablokovana, urcite stretnes fajn muza.
Co myslim tym zablokovana? Nuz, cim viac budes v pohode a "otvorena", tym vacsiu sancu mas na to, aby si ta nejaky muz vsimol. Neries co bolo doteraz...napriklad nie si divna tym, ze si este panna...naopak, ak stretnes dobreho chlapa, bude stastny, ze je tvoj prvy :)

wreck

s tymi hypotekami opatrnejsie. :) pred desiatimi rokmi som poznal generalneho riaditela slovenskej firmy so zahranicnou ucastou, ktory mal mesacny prijem vyse 430000 korun a hypoteku v povodne pozadovanej vyske mu neschvalili.

zvycajne chceme viac, nez na kolko mame. pozor na to. zial, plati to aj vo vztahoch. :(

youki

Larrra: tak aspon niekto to pochopi :)

Aja02: nikde som netvrdil, ze som kvoli tomu odmietal vztahy - len som ich cielene nehladal. Pred tyzdnom som ukoncil studium v odbore softverove inzinierstvo.

Je to o prioritach. Nebolo to zrovna kludne obdobie casto aj v noci pracovat na roznych projektoch a zadaniach. Mohol som ich robit za minimalny pocet bodov, ale ... Co je pre niekoho extrem, pre druheho nemusi byt. Pre mna je extrem, ak niekto ide na skolu s umyslom dat ju za co najmenej usilia, zabavat sa popri nej a potom pise vo fore, ake su nase skoly slabe a titul je zbytocny. Aj samotny vztah vyzera uplne inak, ked ho neohrozuje ekonomicka situacia, zena moze ist na matersku bez toho, aby sa bala ci vyzije a nemusi kupovat tie najlacnejsie potraviny, muz nemusi splacat hypoteky a deti ani poriadne nevidi kvoli praci... (aby sme ostali aj pri vztahoch trochu). Problemy sa potom riesia hadkami, alkoholom, rozvodmi...
Ak je niekto odbornik vo svojom odbore (co pri poctivom studiu staci pol roka praxe), tak si sam urcuje podmienky, lebo je nizky pocet skutocne schopnych ludi.

srnka_xx

žiadny extrém nie je dobrý..... a rodičia robia často chybu..ďakujem tomu hore, že som zavzdorovala ... a vzdorujem... a hlavne žijem... mala by si začať aj ty žiť..... držím palce

Hrac

Ja osobne som statnicoval pred tyzdnom na strojnickej fakulte, priatelka taktiez strojarina ale v inom meste. Pozname kopec kamosov co studuju rozne odbory a kazdy ma cas, niektori aj na normalnu pracu (nie par hodinovu brigadu). Niektori aj deti vychovavaju popri dennom studiu. Tak fakt nepochopim, aky odbor dokaze cloveku odobrat vsetok volny cas.

Aja02

youki, ale však nikto sa ta tu nepýta na školu, ale iba na odbor, čo také študuješ, keď nič okrem školy nestíhaš?
Ja mám kamošov, čo študujú medicínu a bez problémov všetko stíhajú a nie sú to žiadne megatalenty, akurát si vedia zorganizovať čas, taktiež poznám babu, ktorá študuje na MUNI biológiu a nemá problém vyjsť si s kamošmi von.

Ja som tiež toho názoru, že ísť prvýkrát v živote do vzťahu po VŠ, kedy už má človek 24/25/26 mi príde neskoro. To keď vás nejaký chalan/baba pozval von, tak ste odmietli s tým, že sorry, mám školu a nestíham? To snáď nemyslíte vážne. :-D

Larrra

no tak toto pises presne o mne, akurat mna k takemu zivotu neviedli rodicia, ale nejako to prislo samo, studium mediciny mi zabralo strasne vela casu a teraz po skonceni mi doslo, ze som snad ani nezila

youki

Hrac: casto sa stretavam s takym nazorom a je to sposobene tym, ze mame na Slovensku najma slabe skoly, kam si chodia studenti len uzit (a potom dokladaju tovar). Blizsie to rozpisovat nechcem, to je nadlho. Su proste aj skoly, pocas ktorych volny cas cez semester nie je a spominana medicina tiez od toho nema daleko, ak niekto nie je supertalent.
Venujem sa pomoci nastupujucim studentom a ked k nam niekto prestupi z inej skoly, nestiha sa cudovat, aky je rozdiel v narocnosti.

Arminius

Ako chlap sa ti k tomuto vyjadrim. Neprisla si o nic. A ako tu uz odznelo. V dnesnej dobe je dievca ako ty obrovska vzacnost, ak sa tak smiem vyjadrit. Len si najdi dobreho, rozumneho a mileho chalana ktory si bude vazit koho stretol, teda teba.