Teba máme radšej lebo máš výšku

Príspevok v téme: Teba máme radšej lebo máš výšku
capricornusa

ahojte,

trochu divny nadpis, viem, ale uz dlho ma trapi jedna vec a neviem to pochopit, ignorovat preniest sa cez to, ked si na to pomyslim vytaca ma to do nepricetnosti, no ako vravim neviem si rady....

ide o rodinne vztahy....mam svokru a od zaciatku spolu nevychadzame, vzdy chcela ukazat ze je panou domu ona, proste furia, teraz uz byvame s priatelom sami s dietatom, tak je to lepsie, no nestykame sa casto, ja s priatelom sme pomerne mlada rodina (brali sme sa skoro),mame dieta, byt, ale nie sme bohati, setrime kazdu korunu, neni to jednoduche a o to viac ak vam nikto nepomoze, obaja pracujeme manualne a vsetko sme si museli vydriet....

zato priatelov brat, ktory vystudoval VS, hoci za nejakých 8 rokov vysku a drankal peniaze od svokrovcov kde sa dalo, sa ozenil, narodilo sa mu tiez dieta (uz cakaju dalsie), kupil byt, on je ten najlepsi syn na svete, svokrovci stale hovoria co on dokazal atd.

tu je ten problem....vidim nielen ako robia rozdiely medzi svojimi synmi ale uz aj nasimi detmi a to je pre mna strasne....nedokazem pochopit, preco niekto musi byt automaticky lepsi, mudrejsi clovek len preto ze vystudoval VS, my s priatelom sme sice nevystudovali ale dokazali sme vsetko vlastnými rukami ziskat a staci nam aj malo pre stastie, zato svokrovci meraju podla toho, ake ma kto auto a byt a kolko darcekov donesu atd.

je to pre mna nepochopitelne, ako moze byt niekto tak tupy a obmedzeny, ze dokaze take nieco robit? ma niekto podobne skusenosti, rada by som si vypocula aj ine pribehy, lebo mam pocit ze vsetci to maju jednoduchsie, nemam nikoho s podobnym problémom a uz ma to nebavi....

btw. priatel to vidi tiez, tie rozdiely, ale nechce si to pripustit a obranuje ich, ja uz nevladzem sa na nich ani pozriet....

katty*

Sejla, je to štvanica v duši. je to taký chumáč, s ktorým si nejdeš poradiť a chováš sa aj takto. dobre, tak to nazvime aj detinským chovaním. a vy ste boli v práve. neodsudzujem vás. možno by som reagovala úplne rovnako.

Prezyvka55

katty* mna zas napadla druha strana mince :D vy 3ja si budete pisat medzi sebou a usetrite od vasich nazorov nas. My vas nebudeme tahat do diskusie a vy nam date pokoj :D.

Sejla

Katty* to je hrozné pokrytectvo, keď tu niekto odsudzuje ľudí bez vš a keď sa voči tomu ľudia pochopiteľne ohradia, tak vlastne vy ste tie obete, lebo ostatní sú nechápaví, a neberú vás s rezervou za to že máte bipolárnu poruchu. Ty v tom nevidíš tú detinskosť?

katty*

a už ma naozaj neťahajte do tejto debaty. nechajte mer a aj bipolar tak. ja vám prajem všetko dobré, nech v rámci všetkých svojich možností ste šťastní ľudia. naozaj. od srdca.

Prezyvka55

skosh76 ani by som nepovedal napriklad ja mam sefa a plno krat som ho poslal uz do prdele, mna 1 clovek vyhodit nemoze :D jednak by za mna museli najst nahradu co nenajdu a za druhe by sa pod ten papier museli podpisat 4. Co sa nikdy nestane, ked pocitam kolko poruseni pracovnej discipliny som uz napachal nie je mozne ma ani vyhodit :D jedine ze by som to tu podpalil alebo co.

katty*

či si ten titul niekto dá na občiansky alebo nie, je jeho slobodná voľba. má na to právo. ťažko sa prebíja životom. vo štvrtom ročníku som dostala ťažkú depresiu a bola som na liečení. keby mi nezavolala, teraz už vedúca katedry, že sa mám vrátiť, vzdala by som to. myslím, že logicky som na tom v poriadku. keď ste na liečení, prechádzate aj IQ testami, aby vás lekári nepustili do niečoho, čo vám môže ešte viac ublížiť. žiaľ, moje schopnosti sa nedajú tak celkom uplatniť v reálnom živote, na čo som prišla až neskôr. mám bipolárnu poruchu a tá mi zamiešala karty. pôvodne som chcela pracovať na špedícii v odbore. hrozne ma to lákalo, bol to môj sen.
Mer je v poriadku, Maoam. píšem s ňou a je zlatá.

neviem, čo k tomu viacej dodať. chcela by som, aby neprebiehali takéto dlhé debaty, ak si človek vyjadrí svoj názor a je v afekte. ale to nie ten človek, to tá choroba s nim máva. je to smutné, že svetom vládne takéto nepochopenie.

Maoam

mna by este zaujimal konkretny typ nadpriemernej inteligencie, lebo typov je viac...

a z tej VS ta Mer predsa vyhodili, ci si sama odisla a mala si problem ucit sa na skusky

sewie

len taky malicky detail co som spominala uz pred casom-clovek bez vysokej skoly NEROVNA SA clovek neinteligentny ci menej inteligentny ako clovek s vysokou skolou.

plus Bipolar a spol. myslim si ze vela ludi s vyskou sa tu zastalo z logickych dovodov manualne pracujucich ludi...lebo chapeme ze kazdy ma inu cestu...je len zaujimave z niekto kto tu vysku ani nema sa uz automaticky citi nadradeni...

na margo-ja mam titul pred menom aj za menom-teda mala by som mat:) mam dve vysky ale ani jednu som si nemala zatial potrebu plesknut na obciansky...a vazim si vsetkych ludi...