Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vysetrenie oci

Príspevok v téme: Vysetrenie oci
Tibor86

Pekny den prajem, bolieva ma casto hlava a bol som preto na vysetreni zraku ci to nemam nahodou z oci. Nikdy som totiz na ocnom nebol co sa cudovala aj doktorka a to mam 28r. Zrak mam dost dobry tak som nemal potrebu ist tam no az teraz na tieto bolesti.

Prikladam vysledok:

VIZUS: OD 6/6

OS 6/6

VOT: OD 16torr

OS 15torr

Pachymeter : OD 558 um

AR v mydr. : OD: +3,25 sf. +0,75 cyl.30

Schirmerov test: OD: 2mm OS: 5mm/5min

Zaver: Hypermetropia latens oc.utr.

Conj. folicul. et sicca oc.utr.

Z coho viem, ze hypermetropia latens je skryta dalekozrakost, cize tato vada mi nejak neprekaza, no bojim sa o oci, dost casto ma bolievaju. Chcem sa spytat, ci mi nosenie okuliarov pomoze a ci sa to casom nebude zhorsovat. Skusal som si dat 3ky okuliare na blizko aj na dialku no videl som s nimi uplne rozmazane. Skusal som aj slabsie a to iste. Moc tomu nechapem.

Stava sa mi este to, ze ked zavriem oci a nehybem s nimi tak vidim po chvilke taku akoby som to nazval mapu v ktorej mihaju take bodky, je to celkom zaujimave, no po par sek. je to prec. A niekedy mi pred ocami mihaju take cierne bodky ale je to len na par sekund a aj take akoby svetelne bodky. Mozu to byt prejavy migreny ? Pracoval som isty cas s lasermi ako hobby a chytal som dost silny odraz od leskleho povrchu rovno do oci no bola to stotina sekundy, no laser bol dost silny s vykonom 1W+. Dost ma vtedy boleli oci,chvilku som mal uplnu tmu pred ocami az som sa zlakol no po chvilke bolo vsetko ok. Mal som ist vtedy hned na ocne no nesiel som ja kkt, sry za vyraz.

Kupil som si do oci kvapky tzv. umele slzy, dost mi pomahaju oci ma az tak nebolia a pocit piesku v ociach je prec. Beriem aj vitaminy pre oci, no musim ich omezit lebo ich jem ako cukriky :D

V pondelok idem k ocnej, mal som aj zapal spojoviek, no som zvedavy ako dopadnem.

Dakujem za vsetky odpovede.

Tibor86

No dnes ma tak bolelo prave oko ako snad este nikdy. Bolest bola silnejsia pri pohybe oka do stran, jedno ci zavrete alebo otvorene oko. Bolest sa zvyraznila aj na dotyk. Neskor presla bolest aj do hlavy. Bolest trvala zhruba od 8mej rana do 11 tej. Na prievan si davam pozor, aj na suche oci, no z coho to kua moze byt ? Zeby daky zapal ? No to by mal snad cervene oko no nemal som. Zeby to z okuliarov ? No bolievalo ma to aj predtym ked som este okuliare nemal, no pri citani som si nevsimol zeby som mal nejak unave oci alebo ma boleli, viem ze bolest sa prejavi vecer alebo nad ranom no nie. Mozno az na treti, stvrty den ma rozbolela hlava, dal som si quarelin a bolest presla. Chcel som ist dnes aj na ocne no neuvedomil som si ze je nedela, no hnet rano tam naklusam. Moze to byt zapal trojkl. nervu abo kera maria ? Predsa keby to bola nejaka ocna vada abo co tak by ma boleli oci vkuse a teraz ked toto pisem tak ani naznak bolesti a rano mi slo oko rozdrapit. Vcera som oci nijak nenamahal, vecinou relax.

kikarika1

ja som nedávno tiež dostala okuliare, ale len -0,5 dioptrie (som krátkozraká)...na tvoju otázku, či si oči majú na okuliare zvyknúť, si myslím, že ANO, pretože mne najprv dioptrie dosť ťahali oči, tak som nevydržala mať okuliare na očiach dlho...po pár dňoch je to už v pohode :)
predtým ma nikdy hlava nebolela, to, že som krátkozraká som zistila až na VŠ, keď sa mi rozmazávali písmenká na premietacom plátne v aule :))
ak sa nevyznáš v MRI obrázkoch, tak popros lekára nech sa k tomu vyjadrí, mne zabralo pár dní, kým som pochopila "obrázky" z CT :))

Tibor86

Zdravim, dokazete niekto rozlustit tie obrazky co su na CD z MRI ? Okuliare uz mam, nemusim ked ich mam vobec zaostrovat oci, okuliare to spravia za mna :) No ked sa cez ne dlhsie pozeram na nejaky predmet, je jedno ci je blizko alebo daleko tak ho po chvilke vidim rozmazane. Oci ma pobolievaju stale. Je to ok? Musia si oci navyknut na okuliare ? Idem este 17.7. na vysetrenie oci do RK, SPINN ocne centrum tak som zvedavy ako dopadnem. S okuliarmi vidim do dialky zhruba rovnako mozno o trochu ostrejsie no na blizko je to lepsie, vidim tak kontrastnejsie, bez okuliarov dokazem precitat pismenka ktore su na zubnej paste, ktoru mam cca 20cm od oci a aj dalej, blisie uz nie, s okularmi tak 15cm od oci no je to take lepsie citatelne zvecsene. No citim ako sa oci bez okuliarov znacne namahaju. Stalo sa mi to, ze som mal okuliare, cumel som na monitor a zrazu som videl setko rozmazane, dal som si dole okuliare a vsetko ok nemusel som vobec doostrovat ocami ale len chvilku, toto akoze vobec neviem co malo znamenat.

Tibor86

Dakujem a napisem. A co znamena ten vysledok EEG?

Je to ok, ze ked sa pozeram dlhsie na jedno miesto, je jedno ci na blizko alebo do dialky tak po chvilke sa mi zrak rozostri no dokazem znova zaostrit, neviem ako to mam napisat, proste musim akoby udriavat zrak zaostreny, ked prestanem tak sa rozostri. Skusal som si dat babkine okuliare co ma na blizko aj na dialku, neviem kolkatky su a ani ona nevie :D, ked pozeram vrchom do dialky tak je jedno ci ich mam alebo nie, no vsimol som si jednu vec. Ked sa zapozeram na jedno miesto v dialke tak sa mi po chvilke zrak rozostri a ked si dam okuliare je to ok a uz sa nerozostri. Na blizko neviem ako to je, male pismenka, naprv. na krabicke od liekov vidim ostro cca 20cm od oci blisie uz nie, no ked si dam tie okuliare a pozeram spodkom tak vidim o dost lepsie, predmet mam tak 10cm od oci a aj jasnejsie. No asi to funguje ako lupa :D Je toto ok ? Chcel som sa na to spytat aj doktorky no vzdy na to zabudnem ked tam pridem.

Tibor86

Matway. Js nic nezvelicujem. Snazil som sa to popisat presne.

Ni-Ka. Dakujem za odp. Ta bolest je no ako by som ju popisal. Najme rano po prwbudeni citim take tlaky v hlave bud na lavej alebo na pravej strane akoby ma tam nieco tlacilo. Niekedy ju citim za okom tlakova bolest ktora prechadza az do hlavy. Je to dost neprijemne a bojim sa aby to nebolo nieco vaznejsie. 4.7 idem na MR tak som zvedavy na vysledok.

ni-ka

no, okuliare ti nepomozu pokial nie su zhotovene presne na korekciu TVOJHO zraku...v dioptriach su odchylky-cylindre,takze kazda zrakova chyba a jej korekcia je jedinecna...
tie cierne smuhy su normalne,ma ich skoro kazdy,su to zakaly v sklovci,rokmi sa usadia na dne oka,resp.mali by sa :-)
migrena a jej prejavy su ovela silnejsie a ak by si mal migrenu alebo nabeh na nu, ukazalo by to EEG...
bolest hlavy moze mat neuveritelne vela pricin a variantov-boli ta vpredu,nad ocami?na temene?v zahlavi?je to bolest tupa,ci ostra?pulzujuca?
hlava moze boliet aj z nedostatku vody, z nizkeho ci vysokeho tlaku, pri srdcovych ochoreniach, pri problemoch s chrbticou, pri psychosomatickych problemoch...

Tibor86

Este som zabudol napisat vysledok z EEG:

Okcipitalne je zobrazena aktivita o fr. 8-9 Hz, amplitudy okolo 50uV, RZ je pozit., F-T s prevahou vlavo patologicky graf s prenesenim aj na druhu stranu.

Moc tomu nerozumiem, no idem 4.7 na MR do RK.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.