Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám rakovinu hrubého čreva?

Príspevok v téme: Mám rakovinu hrubého čreva?
tomas0408

Čaute, môj problém je nasledovný. Mám 23 rokov, už asi 5-6 týždňov ma trápi zvýšená teplota okolo (37.0, zvyčajne len okolo 36.8-36.9). Krvné testy neodhalili nič. Ja som to pripisoval stresu (mám teraz toho veľa v práci), ale včera som sa náhodou preklikal k príznakom ochorenia na rakovinu hrubého čreva a sedí to na mňa. Tiež keď idem na WC občas mám stolicu hnačkovitú, inokedy to zo mňa ide veľmi ťažko, stolica je nepravidelného tvaru, častokrát zúžená. Mám to tak už dlhšie, ale pripisoval som to len stresu. Čo by som mal robiť? Máte niekto podobné skúsenosti? Ku gastroenterologovi ma to moc netiahne (zrejme by bola potrebná kolonoskopia). Máte niekto skúsenosti s tými testermi stolice nadoma? Sú spoľahlivé? Môže nejak takto mierne zvýšená teplota súvisieť s rakovinou hrubého čreva?
Možno si to celé iba nahováram, ale som z toho dosť vystrašený..

Gima

Nádory hrubého čreva a konečníka sú najčastejším rakovinovým ochorením vo vyspelých krajinách. Lokalizujú sa v hrubom čreve, slepom čreve alebo v priečnom tračníku. Dôvodom vzniku je najmä nesprávna strava, nedostatok vlákniny a nadbytok mäsa, živočíšnych tukov a rafinovaných cukrov.
Príznaky: Prejavy ochorenia sú poruchy vyprázdňovania sa, krv v stolici, bolesti brucha, bezdôvodná strata telesnej hmotnosti, únava, nechutenstvo, obštrukcie čreva, krvácanie z konečníka.

lekvár

tomas0408: Máš hemoroidy, zväčšené cievy. Príznaky sú krvácanie a zúžená stolica. Vzniká to pri poškodení čreva, je to nábeh na rakovinu. Vyrezanie hemoroidov nepomôže ani neuškodí.

kikarika1

prometheus

určite to máš z užívania liekov...rakovinu by si necítil ako tupú bolesť, alebo akúkoľvek bolesť..

rakovina sama o sebe nebolí...človeka s rakovinou "bolí" samotná onkologická liečba - resp. jej účinky na organizmus

buď pokojný a nemysli na to najhoršie...čo sa týka hemoroidov - tie sú sprevádzané pichajúcou bolesťou (ako keby si si sadol na kaktus)

Prometheus

Raz za 2-3 mesiace ma v noci zobudí tupá bolesť v hrubom čreve - konečníku trvajuca asi 5minut, mal by som ísť asi na vyšetrenie, bojím sa rakoviny, krvácanie nemám, ubytok na váhe áno, ale to kvoli psycho lieku, ktorý beriem, lebo mi od neho nechutí jesť. Môžu to byť hemeroidy, alebo niečo horšie ?