Mám rakovinu hrubého čreva?

Príspevok v téme: Mám rakovinu hrubého čreva?
tomas0408

Čaute, môj problém je nasledovný. Mám 23 rokov, už asi 5-6 týždňov ma trápi zvýšená teplota okolo (37.0, zvyčajne len okolo 36.8-36.9). Krvné testy neodhalili nič. Ja som to pripisoval stresu (mám teraz toho veľa v práci), ale včera som sa náhodou preklikal k príznakom ochorenia na rakovinu hrubého čreva a sedí to na mňa. Tiež keď idem na WC občas mám stolicu hnačkovitú, inokedy to zo mňa ide veľmi ťažko, stolica je nepravidelného tvaru, častokrát zúžená. Mám to tak už dlhšie, ale pripisoval som to len stresu. Čo by som mal robiť? Máte niekto podobné skúsenosti? Ku gastroenterologovi ma to moc netiahne (zrejme by bola potrebná kolonoskopia). Máte niekto skúsenosti s tými testermi stolice nadoma? Sú spoľahlivé? Môže nejak takto mierne zvýšená teplota súvisieť s rakovinou hrubého čreva?
Možno si to celé iba nahováram, ale som z toho dosť vystrašený..

tomas0408

Keby nemám tú teplotu, tak to asi ani neriešim, ale ona ma naozaj znervózňuje (dnes som mal napr. už aj 37,4 - a viem, že u mňa je to zvýšená teplota).
Mám obavy z toho, že to spolu má nejaký súvis, alebo myslíte, že nemá?

purplepink

Panna Mária na nebesích :-o dej mi sílu... teplota 36.8,9 príp. aj 37 je normálna teplota mnohých ľudí. Máš stres v práci, preto máš občas srajdu potom zasa zápchu ako mnoho iných ľudí. Čistá hypochondria!!!

ni-ka

mozes mat aj crohna, co je tiez dost neprijemne ochorenie a je na cely zivot...preco hned rakovina?to je nejaka nova moda?ze nieco ma pichne, teplotu mam 36,8 tak mam hned rakovinu?

ddana

Toto nie je zvýšená teplota! A keď sme už pritom môže sa jednať o obyčajné zápalové ochorenie hrubého čreva, prečo silou mocou chce sa niekto utvrdiť v diagnóze rakoviny? Mám otca s touto diagnózou a jediné príznaky ktoré mal boli - krvácanie z konečníka.

philips

Pokiaľ viem, tak okultné krvácanie sa pri karcinóme hrubého čreva a konečníka vyskytuje. Ale v tvojom prípade je rakovina málo pravdepodobná...

ambrozia66

tomas to o akej teplote píšeš, veď ani zvýšenú nemáš, tak nepreháňaj. Zvýšená sa považuje od 37,5.

emalea

Tomas, nejanči....je milión chorôb a z toho milióna asi stovka tráviaceho traktu, môže sa jednať skutočne o hocičo, tu na tomto fóre jeden muž nemal podľa testov krv v stolici a nakoniec rakovinu mal!! a mnoho ľudí má krv v stolici a nakoniec mali napr. Crohnovu chorobu!! čo nie je rakovina, a tak by som mohla pokračovať!!!
P.S.: ak chceš mať istotu, daj sa vyšetriť!!