L-Carnitin

kates33

Zdravím vás. Nedávno som sa rozhodla začleniť L-karnitín do môjho režimu chudnutia, keďže som si čítala o jeho výhodách pri spaľovaní tukov a zvyšovaní energetických hladín aj v tomto veľmi dobre spracovanom článku www.eslim.sk. Keď som začala užívať L-karnitín, môj primárny cieľ bol zvýšiť efektivitu môjho tréningu a podporiť lepšie využitie tukov ako zdroja energie. V prvých týždňoch užívania L-karnitínu som si všimla mierny nárast energie počas cvičenia. Bola som schopná cvičiť intenzívnejšie a na dlhšie obdobia, čo bol pozitívny znak. Z hľadiska chudnutia som si všimla tiež postupné zlepšenie. Aj keď L-karnitín nebol zázračným riešením, zdalo sa, že v kombinácii s pravidelným cvičením a zdravou stravou pomáha urýchľovať proces chudnutia. Okrem fyzických výhod som sa cítila som viac odhodlaná a energická, čo bolo veľkým plusom pri mojom cieli schudnúť. Celkovo, moja skúsenosť s L-karnitínom bola pozitívna. Pomohol mi zvýšiť efektivitu môjho cvičebného režimu a podporil môj celkový cieľ chudnutia. Každopádne netreba to podľa mňa s ničím preháňať a preto si zvyknem robiť počas užívania aj prestávky. Tak takáto je moja skúsenosť. Keď tak dajte vedieť, aké sú tie vaše skúsenosti.

creonza

L-carnitin je len cast toho co ti pomoze zhodiť prebytočné kila. Ale pokial ucinne kombinujes pohyb-strava-odpocinok-suplementacia výsledky budu rychlo badateľné. Co sa tyka produktov pomer carnitinu je dôležitý. Pozeraj na velke množstva ucinnej latky na jednu davku.
Tiež odporúčam tekutu formu koli rychlemu vstrebavaniu pred treningom. Kukni tu. www.pohyb.sk

nikol21

Samozrejme že karnitín na každého pôsobí inak , na každé telo .. preto ho niekto odporúča iný zasa nie. Cvičím pomaly 4 mesiace, nemala som žiadne veľké diety až na to že som vynechala pečivo. CHudnutie sa mi po 11 zhodených kilách nejak zastavilo a preto si myslím že telo treba nejak nakopnúť.. Napíšem tu po mesiaci aký mal na moj organizmus účinok :)

ivonka133

presne tak, táto z stránka chudnutie-ako.sk je super, aj mne pomohla schudnúť. S/ tam super rady.L-karnitín jednoznačne sa oplatí brať len ak športuješ.

odpovedam

nikol, ucinok l-karnitinu nebol preukazany. vyhadzujes peniaze. navyse, zeny maju ine fungovanie kvoli hormonalnej sustave, pocas pohybu primarne palia tuk. cize samotny spalovac je hlupost. navyse nefunkcny. a ak mas karnitin tekuty, vo vode sa rozklada na inu latku, cize v skutocnosti karnitin vobec nekonzumujes.

nikol21

Ahojte :) neviete mi niekto poradiť, či je L karnitín potrebný brať stále každý den 2x, alebo len v dni ktoré cvičím ( cca 3-4 x do týždna ). Veľmi by ste mi pomohli :)

alenka21

denisssss2 ja som mala l-karnitin od Kompavy a okrem toho, že máš na stránke presný popis, čo všetko to ovplyvňuje a ako, aj s odporúčaným dávkovaním -odkaz odstránený- tak keď im napíšeš mail, určite dostaneš kvalifikovanú odpoveď aj na tvoju otázku ohľadom kortizolu.

odpovedam

denissss, u ludi prevlada mytus, ze chudne sa pohybom. pohyb ma vsak v tomto smere len malu ulohu. cvicenim sa trha sval. tym telo neschudne. chudne sa stravou. takze neprehanaj to upinanim sa na pohyb, ale uprav jedalnicek. vydaj energie musi byt vacsi nez prijem. neviem, akou technikou behas, ale zenam sval rastie rychlostou 1kg rocne. predpokladam, ze tvoje velke nohy svaly nie su. navyse ak behas stredne rychlym konstantnym tempom. vtedy si palis svalovu hmotu. takze upravit jedalnicek a radsej cvicit nez behat.

lombardo1981

U L-karnitínu si nie som 100% istá, ale myslím, že znižuje hladinu kortizolu v krvi. U acetyl-L-karnitínu som si istá na 100%.