Vychova chlapcov

Príspevok v téme: Vychova chlapcov
matka22222

ahojte,som mamička dvoch chlapcov ,zatial su maličky ale niekedy tak rozmyšlam ake to bude ked budu starši popripade v puberte :))) može si žena rozumiet s takymito chlapcami a čo vychova nie je nejak moc problemova? Viem že deti sa vychovavaju od malička ale bojim sa toho chlapčenskeho pohlavia :) my sme boli sestry takže si to neviem predstavit. dik

wrak

prave dnes sa mi snivalo ze som tehotna a lezim na porodnej sale len to som vedela ze cakam syna a plod je privelky ze to bude velky syn boze to bol sen len to som nevedela kto je otec a necgapala som ako mozem byt tehotna a potom som sa prepudila s naplnenym micovym mecgurom tak som sa pinahlala na toaletu strasny strach som z tohi mala.vela som bola so svojim synovcekom a dneterou.dneter bola ako jemnucka krehka manuska dievcatko a synovcek malicky muzcibka obaja roztokily velmi vela som sa s nimi zaoberala skor ma mali za blaznivu sestro s ktorou vsetku mozu robut.Chlapci su iny pamatam si ako sa nam pokazil zachod a nieco sa s natadim pokazili a videla som ze synovcek sa ponahlal do satne pi zbyrok naradia a v deckej opravoval tiez akoze nieco ze aj on napodobnujebolo to uzasne deti su uzasne je jedno ci chlapcek ci dievcatko ale su iny hlavne im prejavuj vela lasky aby mali pocit istoty aj so sebou a doverovali ti.

Fleur-de-lis

podľa mňa je to krásna príležitosť pochopiť a naučiť sa niečo o mužskom svete.
Nevnímam chlapcov ako problémovejších. Sú živší väčšinou a tvrdohlavejší, ale tá tvrdohlavosť nie je hneď negatívna. Proste majú takú povahu, že musia všetko zvládnuť sami, musia sami sebe dôverovať, inak by proste neprežili (doba kamenná, gény ostali rovnaké) a neprežila by ani ich rodina.
Takže ich vlastnosti sú možno iné ako naše ženské, ale sú rovnako dobré.
Takže aj prejavíš vôľu spoznať a prijať ich svet, môžeš k nim byť rovnako blízko ako k dievčatám.
Tvojmu strachu rozumiem, ale neboj, nie je to také zlé.
Ja osobne rada čítam, a k tomu patrí aj troška psychológie a tak, a je viacero dobrých kníh, ktoré tiež pomôžu spoznať mužský svet.
A ak sa obávaš aj výchovy, tak sú knihe aj o výchove chlapcov, napríklad od Jamesa Dobsona.

Lulu2011

mne to pride uplne prirodzene, na vychovu mame rovnaky nazor s muzom, myslim, ze je jedno o ake pohlavie ide, co pozorujem dnesne decka, nie su velke rozdiely medzi chlapcami a dievcatami, na bicykloch sa nahanaju obe pohlavia ako dive, hraju sa s loptami, na preliezkach, mam chlapca 7 rokov a v pohode, ja som ta trosku benevolentnejsia, muz je prisnejsi, ked si chce maly zahrat futbal ide za otcom, ale aj za mnou :)) vtedy vymenim sandale za botasky, ale on rad cita, hraje pexeso co je uplne bezne pre obe pohlavia, ked ma nejaku poznamku za vyrusovanie s tou ide za mnou ja ziadne tresty nedavam :D typu ziadna telka, hracka, nad pubertou nerozmyslam, mne ta vychova ide akosi prirodzene a chcela som viac chlapca ako dievca, neviem preco, no a co sa týka skoly po prezentacii, ze ako jediny v triede pochopil otazku a vdaka tomu mal test na 100% ho do ucenia nahanat nemusime, sam si pýta vseliake logicke knihy s ulohami a testami a si ich vyplnuje ci uz doma, alebo v aute ked niekam ideme, krozovky, hlavne nech mu to ostane a vsetko bude dobre a majte dobre vztahy v rodine, my sa nehadame, nefajcime, nepijeme, nerozpravame skaredo, ked v skole nasiel pocmaranu stenu s neslusnymi vyrazmi mi hovori ja ti musim nieco povedat v skole niekto napisal to na k a p :D len raz bol incident ked sa chcel vyrovnat partii a v skole zopakoval skarede slovo, moj muz sa tak nastval, ze odvtedy ziadne skarede slovo nepadlo, takze tak

vychovavaj ich prisne, ale s laskou, vzdy musi byt vo vychove viac lasky ako prisnosti a vtedy z nich vychovas slusnych ludi :)

doubledog

chlapci su ovela menej poslusni, nie su tak submisivni ako vacsina dievcat. takze myslim, ze su problemovejsi ako baby, najma v mladsom veku.