Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko

Príspevok v téme: Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko
velastastia

ahojte.chcela by som vas poprosit o rady alebo pribehy vas ktory ste si toto zazili...pretoze ja som sa vratila po 9 rokoch zo zahranicia a nedokazem si zvyknut na SK zivot...mam stoho depresie a strach...ako keby som umrela...nemam pracu ani priatela a je mi velmi tazko...poprosim ludi ktory si toto zazili ako sa s tym vysporiadali....dakujem

Súvisiaci obsah

MultiLevel

Nuz baby, nie nie, nevyzeram ako krasna ruska, ale mohla by som hah :D
Ono, mne zas ktosi kedysi vravel, ze norsky jazyk je podobny trosinku anglickemu a je fakt, ze niektore slovicka su prebrane (ako v mnohych inych jazykoch) a ze pokial viem anglicky, lahsie sa naucim norsky. Nuz, neviem odkial to ten clovek mal, ale ucenie fakt nebolo az take tazke, hoci pri prvom vypocuti jazyka som sa skoro rozplakala :D Straaasne by som chcela vediet vela jazykov, takze dakujem za super podnet, snad sa do nejakeho dokopem vo volnom case :D Finsky jazyk ma vzdy lakal, kedysi kvoli jednej finskej kapele, ktoru pocuvalo moje pubertalne ucho :D

Maoam

Slobodna - kukla som fotky, velmi podobnu ak nie rovnaku stavebnu techniku najdes v mnohych severonemeckych mestach a mesteckach :D

Slobodna

oki embryo dostal si ma...
Bruggy sú už aj moja
"Liebe auf den ersten blick"
tak na ten dôchodok si ešte počkáš, či?

Slobodna

MultiLevel teraz si ťa predstavujem :))
veru Maoam, podľa mňa je to postihnutie, všade narážať na slovenských mužov.
Inak vraj sa dá skôr porozumieť nórčine či švédčine ako holandčine, tak sa teším :)

Maoam

MultiLevel - no ja som z tych, za ktorymi nikto a nic nestal(o), vsetko na vlastnu päst, vsetko vymakane, takze viem, ako to myslis a vnimas

jasne, ze mam pozitivnu reakciu, v tej krajine som nikdy nezila, viem o nej dost malo, ale dost na to, aby som mala pozitivny obraz a vyjadrila obdiv kazdemu, kto sa nauci ich jazyk a presadi sa tam, inak krajina je to nadherna...

splechy typu, ze sa tam iba sneh lopatami prehadzuje, neviem, no...ale tak kazdy ma svoj level a svoj pohlad, niekto tunelovy, niekto sirsi obzor, niekto uplne siroky (zvlast scestovani ludia)

krajina v ktorej zijem, hm, dobra otazka, zatial som zila okrem Slovenska iba v troch krajinach, takze nejako porovnavat nemozem, takisto nemam pocestovane toho vela oproti inym, zhrniem to tak, je vela veci, ktore povazujem za 'nemecku kvalitu', vela vlastnosti, ktore si u nich (domacich na urovni) velmi vazim a vela som sa tu naucila, maju napr. zaujimavy a dobry skolsky system i ked skandinavsky je este lepsi a vela ineho, to sa neda zhrnut, vazim si to dobre, kvalitne, co tu je, nesustredujem sa na negativity, ktore su v kazdej krajine, ale mozem ti povedat, ze ak by som zvladla iny jazyk, mozno by som skusila inu krajinu

viem, ze DE davno nepatri medzi top, ale stred, co sa zivotnej kvality a moznosti tyka