100g orechov denne

Príspevok v téme: 100g orechov denne
lavazza11

Zaujímalo by ma, či vadí, že jedávam cca 100g + orechov denne (mix orechov - kešu, mandle, para, vlašské, lieskovce + tekvicové semiačka) - všetko natural, nijak upravené ani solené ani pražené. Sladkosti nejem žiadne a namiesto nich si doprajem orechy pretože ich milujem. Chcem sa spýtať, či to môže niečo spôsobit, nejaké zdravotné problémy, alebo či je možné že sa z takéhoto množstva priberá, a či z toho mám mať výčitky? Je tu niekto taký, kto tiež tak miluje orechy ako ja, a tiež ich toľko konzumuje? :)

Fleur-de-lis

podľa mňa je to množstvo, ktoré je v pohode. Aj keď ja by som si dala občas deň pauzu ;)
Orechy ale obsahujú látky ťažko stráviteľné, no keď ich namočíš aspoň cez noc, mandle potrebujú teoreticky až 24 hodín, tak budú pre telo oveľa lepšie.
Vlašské a kešu by som nejedla každý deň. Vlašské majú až príliš veľa poly-nenasýtených mastných kyselín. A kešu jednak nie sú celkom surové - škrupina sa odstraňuje pomocou pary, a môžu byť toxické. Nepamätám si už všetko, čo som k nim čítala. Ale každý deň ich radšej nejem.

Čo sa týka kalórií, sú diéty založené na tukoch... Ja jedávam viac tukov (dobrých tukov) ako kedysi a menej sacharidov a chudnem, aj keď to nebol cieľ. A nemyslím si, že jem menej ako predtým. Takže len o kalóriách to nebude.

0vecka

no dobre akoze toto su ale zase konspiracne veci pravdepodobne... nejdem pozerat cely internet skratka ma to 500kCal a z toho sa uz nikto nevykruti...

ak je to naozaj pravda co silno pochybujem tak zacni vyrabat a predavat slahacku z orechov ktra ma tuky ale nepribera sa z nej...

RNG

Viacero vyskumov zistilo, ze ludia, co si pridali dost roznych orechov do normalnej diety napriek zvyseniu kalorickeho prijmu nestlstli, nnohi prave naopak.
Lekari to vysvetlili tym, ze pri prijme "dobrych=esencialnych" neznicenych tukoch telo menej spori tuky a vytvara nove z prebytocnych cukrov, a viac spali. Pouzivali ale len neprazene orechy.
Velmi zaujimave a celkom rozdielne od doterajsich nazoroch o vysoko kalorickych jedlach. Tiez je zaujimave, ze napr vlaske orechu a najma pecan orechy su velmi bohate na antioxidanty, ovela viac, ako cucoriedky a ine vysokoantioxidacne potraviny.

lombardo1981

Viem o čom hovoríš. :-D Ale mala som obdobie, keby som ich bola riadne prejedná. Ani vidieť som ich nemohla. Ale našťastie ma to prešlo. :-D

lavazza11

No, zatiaľ nevidím rozdiely na váhe, a jedávam také množstvá orechov asi tak 3-4 mesiace, ale strašne mi to chutí, tak to jem:)

lombardo1981

Orechy väčšinou obsahujú tuky, ktoré znižujú LDL-cholesterol. A mnoho iných látok prospievajúce srdcu, cievam a nižujúce TK. Tuším dokonca aj látky, ktoré znižujú riziko vzniku cukrovky. Takže si myslím, že pokiaľ ti to nerobí problémy ohľadne váhy, tak si ich pokojne vyjedaj. Je to oveľa zdravšia alternatíva ako sladkosti. Ja tiež zjem zopár balíčkov naturálnych orieškov týždenne. Aj moja kardiologička mi vravela, že mi to môže len prospieť.

0vecka

to kalorie nezauijima ci ich ratas alebo nie je to proste 500kCal denne naviac a pochybujem ze by ta to nejako zasytilo... ak budes mat pocit ze si pribrala tka aspon vies z coho...

lavazza11

ale ja to nerátam na kalórie, v orechoch sú dobré tuky,... robím to tak už dlhšie a zatial žiadny problém nemám

0vecka

no orechy maju tak 50% tukov takze denne zjes 50g tuku a nejakych 20 karbohydratov.... cize s tym zjes nieco cez 500 kCal .... to je taky skromny obed