Som na dne...

Príspevok v téme: Som na dne...
Lana100

Ahojte.Určite je tu veľa takýchto tém, ale chcela by som vedieť vaš objektívny názor na to. A nejaké rady lebo neviem čo s tým robiť.
...vôbec ma nebaví zit, stratila som všetku chuť a zmysel v živote.Posledné obdobie trpim depresiami, rozrusim sa s uplnych maličkosti hneď ich nafuknem jak bublinu a potom to sklza do ešte väčších depiek.
Napríklad začali prázdniny. A ja nemám šajnu čo mám podniknúť a hlavne s kým.Kamarátky nemám, priateľ sa išiel zabavit,malá som ísť s ním ale asi veľmi vážne zakomplexovana som abo ako to pomenovať. Znicoho nič ma chytili tie hnusne pocity že nemôžem ísť nikam lebo ma tam jeho kamaráti nechcú, som len na obtiaž, a s mojimi hlupymi naladami nechcem pokaziť ostatným náladu. Nakoniec ssedím zas doma a utapam sa vo svojich pocitoch.
Cítim sa mennejcenna než ostatný. Všetko to pramení s toho že som sama ako prst a maximálne koho mám je rodina a aj tam to skriepe. Ešte dokonca aj pri takých myšlienkach sa pristihnem, že nechápem prečo je vôbec priateľ somnou keď som asi chorá na hlavu, a je xy krajsich dievčata veselsich ako ja. Už sa neviem ani úprimne z niečoho tešiť a byť usmievava, všetko je to len pretvarka aby som nechodila stále zamracena.......
Prosím vás o pomoc

Rea3

Ja som mala roky depresie. Velmi mi pomohla terapia Cesta a knihy a texty od Abraham-Hicks - podla mna to najlepsie pozitivne myslenie, ake existuje. Napr. tu: abrahamhicks.sk

Lana100

haley2 je mi luto ze aj ty toto zazivas co aj ja. je to fakt strasne :( chcem aj ja s toho kruhu von vobec neviem jak. tu mas moj mail kludne mi napis budem rada mozno najdeme cestu von. Ladybubble@azet.sk

mikachu

Dneska som citala krasne vety, tak sa s nimi delim..

"Nešťastné jsou pouze lidské bytosti. Něco se pokazilo
hluboko v jejich nitru.
Říkám vám to na základě vlastní zkušenosti: lidské
bytosti mohou být šťastné, šťastnější než ptáci, šťastnější
než stromy, šťastnější než hvězdy. Lidské bytosti totiž mají
něco, co nemá žádný strom, žádný pták ani hvězda. Lidé
mají vědomí.
Máte-li však vědomí, máte k dispozici dvě možnosti:
buď můžete být šťastní, nebo se můžete stát nešťastnými.
Je to vaše volba. Stromy jsou šťastné prostě proto, že ne-
mohou být nešťastné. Jejich štěstí není jejich svobodnou
volbou, musejí být šťastné. Nevědí, jak být nešťastné. Ne-
mají na výběr. Ptáci, již cvrlikají v korunách stromů, nejsou
šťastní, jelikož se tak rozhodli — jsou šťastní jen proto, že
neznají nic jiného. Jejich štěstí je nevědomé, je jednoduše
přirozené.

Lidské bytosti mohou být nesmírně šťastné i bezmez-
né nešťastné — a to, jak se rozhodnou, záleží na nich. Tato
svoboda je riskantní, je velmi nebezpečná, protože zodpo-
vědnost za to, jak se rozhodnete, spočívá na vašich bedrech.
S touto svobodou se něco stalo, něco se pokazilo. Je to, jako
by člověk stál na hlavě.
Tolik různých náboženství existuje jen proto, že mnoho
lidí je nešťastných. Šťastný člověk náboženství nepotřebu-
je. Šťastný člověk nepotřebuje žádný chrám ani kostel — pro
šťastného člověka je totiž chrámem celá existence.

Naši pozornost pohltily nepřirozené starosti: peníze,
prestiž a moc. Naslouchat ptákům vám nevydělá žádné pe-
níze. Naslouchat ptačímu zpěvu vám neposkytne moc ani
slávu. Pozorovat motýla vám nepomůže ekonomicky, po-
liticky ani společensky. Tyto věci nejsou ziskové. Činí vás
však šťastnými.
Skutečný člověk má odvahu dělat to, co ho činí šťast-
ným. Jestliže bude chudý, bude chudý. Nestěžuje si na to,
nevyvolává to v něm zlobu. Říká: „Vybral jsem si svou ces-
tu — vybral jsem si ptáky, motýly a květiny. Nemůžu být bo-
hatý, to je v pořádku! Jsem bohatý, protože jsem šťastný.“

Lidé o svém utrpení mluví znovu, znovu a znovu. Do-
konce je zveličují, přikrašlují, dělají je větším. Dávají mu
nadživotní velikost. Proč? Nemůžete ztratit nic jiného než
své neštěstí, ale lidé lpí na tom, co znají, co ovládají. Utr-
pení je to jediné, co poznali, je to jejich život. Nemají co
ztratit, ale hrozně se toho bojí.
Podle mě je na prvním místě štěstí, nej důležitější je ra-
dost. Na prvním místě je filozofie, jež přitakává životu. Ra-
dujte se! Jestliže se nemůžete radovat ze své práce, změňte
ji. Nečekejte! Po celou dobu, co čekáte, totiž čekáte na Go-
dota a Godot nikdy nepřijde. Člověk prostě jen čeká a mrhá
svým životem. Na koho nebo na co čekáte?
Jestliže shledáváte, že trpíte kvůli nějakému životnímu
vzorci, všechny prastaré tradice vám řeknou, že chybu děláte
vy. Já bych rád řekl, že chybný je váš vzorec. Pokuste se tento
rozdíl pochopit. Vy nejste špatní, špatný je jen váš vzorec.
Chybné je to, jak jste se naučili žít.
Být šťastný vyžaduje drastickou změ-
nu způsobu vašeho života — rychlou změnu, protože času
není nazbyt. Náhlý zvrat, oddělenost, oddělení od minulos-
ti.

ATD...dalo by sa pokracovat, :-)
verim, ze Vam to tu aspon trosku pomoze, myslim, ze hovori zo srdca kazdeho z nas..je to stary indicky guru, ktory uz zomrel a jeho mudre slova zanechal tejto zemi, samozrejme, je len na Vas, ci Vam to nieco da alebo nie, ci sa chcete pohnut alebo stat na mieste..treba v prvom rade verit sam sebe, ze si skvely, perfektny, plny lasky, ze vsetko je tak ako ma a pride to co ma...a ze aj tieto zle chvile ktore su, su takym odrazovym mostikom, aby ste sa mohli odrazit a zacat vnimat seba i svet inak..nie vzdy to pojde podla predstav, mozu byt horsie, ale zase aj lepsie dni..

tiez posielam este link na jeho knizku o Odvahe, velmi mila a ozaj dobrodruzna vec..ak nemate co robit, skuste si ju precitat, a mozno si spomeniete, ze ked ste boli male decka, tak ste trebars chceli mys alebo skrecka - tak si ho kupne, nestoji to vela a urcite Vas to potesi a budete mat s kym zdielat samotu a mozte davat svoju lasku zvieratku..alebo si spomeniete, ze ste chceli byt letuskou../tych moznosti je xy..treba si len pospominat a zacat niekde tam...a ono sa to uz rozbehne..drzim vam palce a pekne leto

www.ulozto.cz

Perunič

toto pomohlo mne!!! Prirodne duchovno
Človek ktorý sa zaoberá prírodným duchovnom na Slovensku je Žiarislav. Mne pomohol..jeho hudba a celkovo vsetko...odporucam relaciu rodna cesta s nim na slobodnom vysielaci kazdy utorok od 17:00. si ho vyhladajte na youtube ma nejake videa...+ odporucam aj slovansko-arijske vedy..ktore su priam magicke...viac na vedy.sk

Tu je videoklip od spominaneho Ziarislava www.youtube.com ...Ked sa zapozerate pochopite :) Proste mne pomohlo vzdať sa tohto skazeneho systemu a jednoducho som z neho vystupil a dal sa na povodne predkrestanske (pohanske)duchovno...ktore ma vlaste zachranilo od samovrazdy! Dalo mi odpovede na otazky ktore mi krestanstvo dat nevedelo

haley2

ahoj, som na tom úplne rovnako. tiež nemám kamarátky, ale mám priateľa. ale teraz cez prázdniny sa moje nálady zhoršujú. dnes som sa pred nim aj rozplakala. tak mi prišlo ľúto že nemám svojich ľudí a ostatní majú. aj on bol teraz na chate s chalanmi.
cítim že niečo je zle. že sa nemám na čo tešiť. stále ten istý stereotyp. rada by som si s tebou popísala ďalej. lebo hľadám niekoho kto je na tom podobne. všade mám pocit /hlavne na fb/ že si všetci užívajú, žijú inak ako ja. a ja len márnim čas. neviem ako sa z tohto začarovaného kruhu dostať.

deni897586

ahoj ..viem presne čim si prechádzaš, jednoducho sa tým netráp že nemaš kamaratky, bud rada že maš priatela a nedovol aby vam to nejake tvoje blbé nalady zničili. Viem čím si prechádzaš a skus sa poobzerať okolo seba ..tvojich spolužiačok , niekedy ani nevidiš akeho super človeka maš pred sebou..hlavne nesud povrchne. Prajem ti vela šťastia a radu by som ti dala asi taku že začni trochu športovať, veľa čítaj a kludne navštív aj psychologičku. Neviem prečo si každý myslí že isť k psychologičke je niečo hrozné. Je to predsa lekár , ked ťa bolí zub tiež ideš k doktorke a nerobiš z toho vedu. Hlavne je aby si stale niečo robila proste musiš prestať myslieť na to čo ťa trápy ..zabudni , uvidiš po týždni ked sa tym nebudeš zaoberať a budeš stále niečo robiť ti bude ovela lepšie. Ešte jednu dobru knihu ti poradim tam to je cele vysvetlené podrobnejšie volá sa : Ako sa zbaviť starostí a začať žiť napísal ju : Dale Carnegie....ak budeš chcieť ešte nejake rady ..nechaj mi tu svoj email ..napišem ti :)

sponka

pišeš že to doma škripe,asi nemaš kľud.Hľadaj prostredie kde sa budeš citiť dobre.Je leto možnosti je dosť...

Lana100

joro: ach jaj, jak sa mám prestať trápiť keď všetko je v mojom živote na p...ani nevieš ako sa chcem pohnúť len neviem ako

joro

Možno sa len meníš aj tvoja povaha a všetko sa mení len som chcel povedať že sa nepohneš dalej ked budeš rozmyšlať nad sebou a budeš sa len trapiť si aka si