Nenarástli mi vôbec žiadne prsia

Príspevok v téme: Nenarástli mi vôbec žiadne prsia
Simona123321

Ahojte, mám tak trochu problém. Viem že sú na svete ľudia, ktorí riešia oveľa horšie problémy, ale ja sa s týmto proste nedokážem zmieriť. Je mi 15, za chvíľku 16 a nemám vôbec žiadne prsia. Ja neviem či je to normálne, ale proste strašne mi to podkopáva akékoľvek pokusy o to byť aspoň trochu sebavedomá, to nejde.. nemôžem si kúpiť ani podprsenku v normálnom obchode, pretože do nej proste nemám absolútne čo dať. A ani plavky mi žiadne nesadnú, jedine že by som si kúpila tie detské, preto ani nechcem chodiť niekde v plavkách, pretože by ľudia na mňa divne zazerali. Vždy keď sa vidím v zrkadle tak sa mi hrnú slzy do očí, neviem ako mám toto príjmuť… už aj spolužiaci sa mi za to vysmievajú :(

lilyiankaa

Zuzka, každému chlapovi sa páčia iné prsia a ty sa kvôli tým svojim vôbec netráp, veď máš ešte len necelých 16 rokov a uvidíš, že ti ešte narastú, možno zväčšia objem, ak budeš užívať Hak alebo potom v tehotenstve .... takže ešte neplač, určite to bude fajn ... a to, že sa ti niekto vysmieva, nad tým sa povznes, že akí su len ľudia hlúpi a povrchní ... aj keď chápem, že ťa to v tvojom veku trápi a že ti to niektorí dávajú asi dosť pocítiť, ale to sú kreténi :)
ja som tiež nemala nejaké extra veľké prsia v devinke .. vtedy som si kúpila prvjú pushupku :) a samozrejme spolužiak hneď, že konečne máš prsia, ale čo, keby ju dám dole,aj tak tam nič vtedy nemám :)) a tiež som bola taká chudá , dokonca až vychudnutá a teraz vekom a časom nosím 75B, alebo 75C ako je ktorá podprsenka šitá ...

Simona123321

Ďakujem za všetky rady, sama ešte stále mám nádej že mi nejaké prsia narastú, aspoň trochu. Mať malé prsia by mi vôbec nevadilo, lenže ja nemám vôbec žiadne, fakt nič… Mamina mi povedala že je to aj tým, že som dosť chudá, ale zase nie nejako prehnane. Je to dosť blbé keď si idem kúpiť tričko alebo tielko a proste kvôli tomu výstrihu si ho ani nemôžem kúpiť :/

mattttmatttt

netrap sa kvoli prsiam,mne sa pacia napriklad mensie prsia....chlapci co sa ti vysmievaju na tych kasli,este o teba prejavia zaujem no uz bude neskoro,lebo ty budes stastne zadana ....a urcite je ti prednejsie zdravie ako nejake prsia

pajtaskam

mne by to vobec nevadilo ze nemam prsia si sthla a este mlada do 19ti trocha narastu knohy muzi chcu malinke prsia

purplepink

ahojky :) ked budes trosku starsia a budes mat priatela mozes vyskusat antikoncepciu, nieze by ti z nej prsia narastli, ale vplyvom hormonov sa ti naleju (ako ked je zena v tehotenstve) a vyzeraju naozaj vacsie :)

Lola BA

tieto pocity PRESNE poznam, ja som to este horsie prezivala a trapila som sa nad prsiami od 12-tich, spoluziacky tam uz niečo mali a ja nic ani v 9. rocniku. Samozrejme same narazky, ze som jak letiskova draha a podobne...
V obchode so spodnym pradlom som sa citila strasne, ked som pytala velkost AA a ani ta nakoniec nesedela...nehovoriac ked tam bola predavacka co mala stvorky prsia.
Ked uz som nasla nejaku vystuzenu tak som rovno zobrala 2 a nosila ich cely rok :D aj roky co som inu nevedela najst :D a na telesnej som sa pri prezliekani vzdy schovavala len aby nikto nevidel ze tam nic nemam, lebo ved podprda odstavala..
A plavky? tak to som prestala aj na kupaliska na SK chodit, jedine v zahranici som bola ochotna sa dat do plaviek kvoli moru. A vlasy som musela mat rozpustene aby mi zakryvali prsia :D a naposledy ked som bola na kupalisku som sa dokonca za celu dobu uz ani nepretocila na chrbat na deke, lebo stale som mala v mysli ze kazdy uvidi ze tam nic nemam, tak som mala cely chrbat, zadne stehna a zadne lytka dobre spalene...
A kolko som sa jaaaaa narevala kvoli prsiam...bola som aj u psychiatra a hovorim mu to-ze sa trapim nad prsiami, ze si chcem dat silikony a on ze A NA ČO?? :DD ze nijakeho normalneho chlapa samotne prsia nezaujimaju. Ale to nevysvetlis proste niektorym ludom, ze sama so sebou nie si spokojna a nie ze kvoli chlapom...
Ja ti nechcem pisat, aby si si dala silikony, to nie, ved ani vek na to nemas, ja len ze ak sa tym budes trapit aj nadalej(dalsie roky) a velmi ti bude prekazat ze tam nic nemas,a budes sa stale citit, ze kvoli prsiam nemas sebavedomie a prsia su to jedine co ti brani v tom aby si sebavedomie mala, tak silikony podla mna zene vedia v tomto smere dost pomoct, ja som ich velmi dlho chcela, teraz ich uz mam a som nesmierne rada, ze som sa nenechala odhovorit...ale ber to ako poslednu moznost. Samozrejme nie je to lacna zalezitost a este min. raz ich bude treba vymenit. Rada by som ti napisala niečo ine ako silikony ale u mna nic ine nezabralo, ziadne nahovaranie si, ze sa musim prijat taka aka som a pod. ...taky je moj pribeh...

Monči363

nebude problem v tom ze si chuducka?
Lebo ako aj ja som celkom chudá a to mam uz 21, a prsia síce mám ale také malinké (ze sa zmestia do jednej ruky) tiez sa za to hanbím ked mam plavky..lebo pubertu uz mam za sebou a viem ze mi uz nedorastú :/