Ktorý z týchto odborov má podľa Vás lepšie uplatnenie?

Príspevok v téme: Ktorý z týchto odborov má podľa Vás lepšie uplatnenie?
ZuZka_33

Neviem sa rozhodnúť či mám ísť študovať Aplikovanú ekonómiu alebo Sociálnu a pracovnú psychologiu na UK fakulta soc. a ekonomický vied.
Som prijatá na oba odbory a musím sa rozhodnút do niekolkých dní.
čo má podla Vás lepsie uplatnenie do budúcna? Ja viem, že istú prácu mi nezaručí žiaden odbor, ale s čím vidíte lepsie moznosti?
Som uz zúfalá, kazdý mi radí niečo iné...a ja mam z toho iba zmatok..tak dajte aj Vase názory..mozno mi pomôzu rozhodnúť sa.

Vopred dakujem :)

ZuZka_33

dost by mi pomohol niekto kto to studoval/studuje...ja som si aj niekolko krát cítala na stranke skoly uplatnenie absolventov po vystudovaní, ale tak tam popísu vselico ale realita je iná

ZuZka_33

lenze u mna je problém ze mna z kazdého odboru čosi baví..ani jeden ma nebaví na 100%, ale tak z každého sa niečo nájde čo by ma zaujímalo.
Preto chcem studovat to co ma lepsie uplatnenie, i ked viem ze za tych par rokov sa môze vsetko zmenit na trhu práce.

Slobodna

Podľa mňa rozmýšľaš veľmi nesprávne... A) Veľmi malé percento pracuje v odbore, ktorý aj vyštudovali.
B) Požiadavky trhu sa menia a treba si uvedomiť, že štúdium trvá nejaký ten "piatok" a kým doštuduješ všetko sa zmení.
C) Vysoké percento absolventov VŠ odchádza do zahraničia, pretože veľmi rýchlo si uvedomia slovenskú realitu a makať niekde za minimálnu mzdu tak na to si nedrela v škole ako blázon.
Moja rada - zisti si podrobnejšie informácie o obidvoch odboroch - aké predmety, obsah štúdia a vyber si podľa toho čo ťa viac baví a na čo hlavne máš hlavu, lebo inak sa budeš len trápiť.