Zúročenie

Príspevok v téme: Zúročenie
Drápika

Ahoj priatelia, mám 16 rokov 167 cm a 80 kg. Chcela by som schudnúť na 68. Mám dosť tažký život a v škole trpím šikanou. Ale o tom teraz nie. Najvačším hendikepom je moja postava a dá sa povedať, ona je i bránou k mojím problémom i dôvodom prečo ma šikanujú. Ale rozhodla som sa to riešiť. Myslíte že by sa mi podarilo dodržať môj cieľ a vyraziť tak dych mojim spolužiakom ? Myslím cez prázdniny...Chcela by som totiž aby v septembri do školy nastúpila nová sebavedomá žena a nie tá čo si nechá srať na hlavu, lebo vie, že spolužiaci majú pravdu. Nepýtam sa na spôsob... Tak prosím nechajte mi tu odpoveď... ďakujem :)))

direngrey

ahoj drápika
prešla som si tým, čo teraz začínaš. dnes mám 52kg na výšku 162cm. pred piatimi rokmi som mala okolo 70 kg..
nechaj na seba mail a možeme pokecať o tom. rada by som ti pomáhala.

Maoam

da sa to, ale za predpokladu, ze si das realny ciel, ktory bude mozne splnit a ak budes ochotna zmenit svoje navyky, ktore k tejto nadvahe viedli

neuviedla si pricinu - prejedas sa kvoli blbemu domovu, sikane, alebo si geneticky silnejsie stavana, alebo oboje dokopy?

ako si sa doteraz stravovala? odkedy si zacala tak naberat na vahe?

si este vo vyvoji, sla by som na to urcite postupne, je sialene si mysliet, ze po prazdninach predstupis pred spoluziakov cojaviem s 57 kg a budes stihla

ale je realne, ze prides s 72kg a budes vyzerat podstatne inak, ako ta videli na zaver roka

a pocas dalsieho skolskeho roka mozes dat dole kludne aj 10kg, ak okrem poriadnej zmeny stravy sa das na nejaky sport a potom doladis zvysne kila a hotovo

uz aj so 60kg budes vyzerat ako uplne iny clovek je to rozdiel 20kg!! to su 4 konfekcne velkosti....

niekto by ti tu mohol poradit co s jedlom a najdi si aerobnu aktivitu-sport, ktory by ta bavil, teraz s nadvahou v lete je idealne plavanie, neskor mozes pridat dalsie, korcule, bicykel, v zime korcule, atd.

mozes cvicit aj doma pocas skoly, mozes sa prihlasit do fitka alebo chodit na tanec, hocico, vsetko pomaha

je to komplexna dlhodoba zmena a pri tychto cislach minimalne dva roky, ale si vezmi aka budes na stuzkovej kocka, to by bola pecka

lohengrin

Rozhodujuca je genetika mozno budes cely zivot bambulka ale neviem ake ma pozadie tvoja tucnota.ja kym som.neochorela a v pubetye furd len 6-7kg nadvahy som mala 57-58kg nikdy nie viac to som jedla co som chcela nebola som chiuda ale ani tlsta za to dnes vyzeran ....pokial si zdrava tak da sa schudnut ale ak si taky typ tolko kil som v pubette nikdy nemala .zmen stravovanie a pimaly cuudni lebo mbe sa zda za dva mesiace schudnut viac nez 8kg nezdrave.rafsej si to rozloz na cely rok ved aspon 20-25kg musis schudnut.

lilyiankaa

treba sa zaprieť, začať sa zdravšie stravovať, neprejedať sa, obmedziť, reps úplne vysadiť sladkosti a sladké malinovky a začať sa hýbať a cvičiť ...

Drápika

jasné že to robím kôli sebe veď som napísala že je to pre môj osobný pocit a viem že spolužiaci majú pravdu... Tak teda ja dúfam že sa mi to podarí :)

joro

Držím palce ale ked raz začneš musíš tu zmenu už udržiavať aby sa to nevrátil aj s úrokmi musíš mať pevnu vôlu ešte raz držím palce

mate59

Už to, že si sa k tomu rozhodla, je pozitívum.Samozrejme máš šancu sa po prázdninách vrátit štíhlejšia.Počas prázdnin možeš schudnut až 9-10 kíl.
Treba ti len pevnú volu a ak vieš ako na to, sa ti to podarí.
Všetko ale záleží jedine od teba a tvojej pevnej vole.