HV tetania a psychika

Príspevok v téme: HV tetania a psychika
jasmina555

ahojte,
bratovi (27 r.) zistili hyperventilacnu tentaniu. mava niekedy stavy ze je taky tazkopadny, spomaleny, velmi vela zabuda, niekedy si nepamata na nejake situacie mozno aj z pred tyzdna, dlho mu vsetko trva, aj kym nieco pochopi trva, niekedy sa javi ako nechapavy, pyta sa na bezne veci ktore uz aj male dieta vie (sice to nie je casto ale pripada mi to trochu divne), nevie poriadne ani radost prejavit, mal aj depresie v praci stres. Byva aj taky prelaknuty, aj vyraz v tvari ma taky zlaknuty, niekedy je naivny a vsetkemu uveri co mu niekto povie. Niekedy sa mi zda ako keby mal lepsie a horsie dni, niekedy je uplne v pohode akcny chalan chape vie konat rycheljsie a niekedy uplne pravy opak, akoby mu chybala zivotna energia. Chcem sa spytat ci tieto vyssie opisane stavy/problemy mozu suvisiet s tetaniou, ktora mu bola zistena alebo ci ide o nieco ine? ak mate osobne skusenosti budem rada ked date vediet, vdaka

jasmina555

RNG este sa chcem spytat...takze poctaci Stress B + L-theanine? kde zozeniem tieto potravinove doplnky, resp. od ktoreho vyrobcu? vdaka

jasmina555

RNG: dakujem ti velmi pekne za odpoved, takze sa nemusim o brata bat, nie je to taka strasna choroba? vela som o tom precitala, ludia pisu kadejake zazitky a ze sa liecia vela rokov....
a podla teba mozu tie vyssie opisane bratove stavy alebo problemy suvisiet aj s tou zistenou hyperventilacnou tetaniou? myslim tu psychiku a to ze je nesustredeny, nechapavy (tazsie nieco pochopi a dlhsie mu trva kym mu niektore veci dojdu) atd... prosim tvoj nazor vdaka ti este raz

RNG

Na hyperventilacnu tetaniu stacia doplnky na ukludnenie, ako napr vitaminy Stress B, vytazok zo zeleneho caju L-theanine(2 x 400 mg) a celkove destresovanie sa.Pozri cez google a nojim nickom a slovami stres a spanok, kedze tieto dva vzajomne uzko suvisia.
Tetania nie je depresia a pre to na nu pouzivat chemicke navykove antidepresiva nie je najrozumnejsie

anonymka44

jasminka,ja som Ta v ziadnom pripade nechcela vylakat. mozno staci nejaka psychoterapia u psychologa. chcela som Ti len jednoducho povedat, ze psychicke problemy dokazu sposobit aj fyzicke problemy ako tetania. ved sama si pisala,ze mava depresie a tak. to telo vycerpa,ani nevies ako - a prave to je ta tetania. no a tetania oslabuje a to je uz zacarovany kruh. je fajn mat tetaniu pod kontrolou,ale u mna to nestacilo no.

anonymka44

Ahoj. ja mam tiez tu tetaniu a mavala som psychicky zle obdobia. beriem hovadske davky magnezia, samozrejme to na tetanicke zachvaty pomaha. ale obdobia ostali a vtedy magnezium nezabera, pridu aj krce a tlaky aj dusenie a tak. nesuvisi to s tetaniou - je to naopak. tetania suvisi so zhorsenou psychikou. nebolo inej moznosti, len nasadit antidepresiva. mam depresivny syndrom a OCD. tiez v zlych casoch sa neviem sustredit na nic, ako popisujes. a az to potom viedlo neustalou snahou pomoct si k zhorseniu priznakov tetanie. drzim palce. a si velmi zlata sestra, ze sa takto staras o brata. ja som prisla o vsetko, nedovol mu, aby urobil tu istu chybu a aby sa vycerpal.