Rakovina štítnej žľazy (papilárny karcinóm)

Príspevok v téme: Rakovina štítnej žľazy (papilárny karcinóm)
Thomeso

Dobrý deň,
mám 16 rokov a asi pred 2 týždňami som bol na operácii štítnej žľazy(šž),mala to byť operácia, pri ktorej mi mali vybrať ľavý lalok šž, pretože sa na ňom mal nachádzať solitárny uzlík.No vyklulo sa to , že tento solitárny uzlík bol papilárny karcinóm (diferencovaný nádor) , zistili mi ho chvalabohu v začiatočnom štádiu , čiže prognózy na vyliečenie sú priaznivé. Čo sa týka biopsie , podľa vlastnej skúsenosti to nie je veľmi spoľahlivá metóda , pretože nemusia sa presne trafiť do tej časti nádoru kde sú aktívne rakovinové bunky a tak to môžu považovať ako tukový nádor alebo ako bennígny nádor, čiže nie zhubný. To čo sa tam nachádza vedia zistiť len keď vás laidsky : otvoria. Urobí sa rýchla hystológia, korá rozhodne čo tam vlastne máte. Asi 14 dní po operáciu prídu vášmu doktorovi výsledky z riadnej hystológii a tam sa to buď potvrdí alebo nájde niečo nové. Chvalabohu u mňa sa to len potvrdilo. Preto keď tam už niečo máte tak odporúčam neváhať ale zisťovať čo najrýchlejšie o čo ide. Momentálne ma čaká liečba rádiojódom , pri ktorej by sa mali zničiť zvyšné rakovinové bunky alebo metastázy. Nie je vylúčitelná ďalšia operácia na ich odstránenie. Ale dúfam , že to dopadne dobre. MA NIEKTO PROSIM VAS SKUSENOSTI S TOUTO LIECBOU ? ak áno bol by som veľmi rád keby ste sa so mnou o nich podelili. Zatial viem , že sa mi podá kapsula s rádioaktívnym jódom a budem hospitalizovaný 5 až 7 dní. viem že pri tejto liečbe tzv. zvyšné bunky vychytávajú jód , ktorý sa na nich naviaže a ničí ich , potom sa robí osvetlovanie alebo fotografovanie liečenej časti a tam sa zisťuje či sa tento jod na bunky nadviazal. Ak ich neodstráni on tak je potrebný ďalší chirurgický zákrok. Taktiež viem o diete ktorá je pred toutou terapiou. Za vaše skúsenosti a názory Vám vrele ďakujem :)