Ako zomrie stará bytová mačka? Zalezie niekam?

Príspevok v téme: Ako zomrie stará bytová mačka? Zalezie niekam?
babbetta

Mam starsiu macicku, ma cca 15 rokov.
Za posledné 2-3 mesiace mala chvile, ze bola letargicka. Raz sa stalo, ze ma neprisla privitat (zriedkavost, ale stavalo sa), lezala zmotana na deke na posteli a po osloveni sa ani nepohla, napadlo mi, ze je mrtva. Ked som sa jej dotkla, tak sa prebrala a bola cudna, akoby dezorientovana.

Teraz velmi malo zerie, kusok sunky jej staci a nevrati sa pre dalsiu, aj z kapsicky a malej pastetky odzerie iba kusok. Je schudnuta, pije malo (ako vzdy), ma matnu srst. Dycha normalne, nie je opuchnuta, tep ma normalny, pravidelny, hybe sa a mnauka normalne, nema teplotu, ani zvacsene uzliny, na prehmatanie ani spontannne neprejavuje bolest.

Vcera mi dcera volala, ci neviem, kde cica je, ze ju od rana nevie najst. Poradila som jej pootvarat skrine a nechat otvorene vsetko, kam zvykla vliezt.
Podvecer stale nic, neprisla, skusali sme aj osvedcene lakadla. Nasli sme ju za svetrami, zivu.
Potom sa chovala normalne, vyskocila na linku, vypytala si kusok sunky. Zo svojho zradla odzrala velmi malo, odpad vybavila normalne.

Vraj stare macky zvyknu odist zomriet mimo svoj dom. Neviem, ako bytove. Viete? Zalezu niekam a zomru?
Asi mi sibe, treba ju vycesat a ja vaham, ci ju na posledne dni (? tyzdne, ??) este rozculovat, lebo vycesavanie rada nema.
A som skrz naskrz smutna.

Deria

Ach, Babbetta, to mi je strasne luto.:( Dufam, ze ked to trochu preboli, ze nam das vediet, co bolo vo veci. Velmi ma zaujima aka bola diagnoza. Zelam ti vela sil. Ja viem, co to je, stratit milovane zvieratko. Ale uz jej je dobre.....

Žužova

máš pravdu ..ide o cit :) ... Ale ak mačka umiera na starobu tak nejake vlačenie po doktoroch a nasilu udržiavanie ju pri živote je na tri veci a zviera tým trápia.. smrt je prirodzená určite je strašné pozerat sa na svojho umierajuce milačika (ešte som to nezažila a nechcem na to ani mysliet) ... ale treba to brat realistickejšie,proste život-smrť. Možno tak nejak to myslel aj prezyvka.. a možno nie :) kto vie

kikina :)

žužová - neprirovnávam, ale ide o CIT človeka voči ostatným.

okrem toho pes alebo ako táto mačka žije s tebou aj 15 rokov, je člen rodiny. Pes je na tebe závislý...ak trpí , necháš ho len tak umrieť, však načo ho budem prevlakovať k doktorovi ?! ak by si umrela ty ( a samozrejme dávala počas života lásku psíkovi ) pes by umrel od žialu !!

okrem toho, pes ťa miluje viac ako seba samého! je stokrát lepší tvor na tejto planéte ako človek. Pozri čoho je človek schopný : vraždiť, znásilňovať, týrať, šikanovať, posmievať sa chorým, kradnúť...

ako hovorím neporovnávam človeka so zvieraťom, ale človek s citom nemôže nechať zviera len tak SCÍPNUŤ .

viac sa k tomu nevyjadrujem, ešte by som chcela vedieť info od BABBETTY...ozvi sa prosím :(

kikina :)

to čo je za vyjadrovanie že SCÍPNUŤ !!!!

ako môžeš niečo také povedať, že ak zviera niekam zalezie a nič neje a neoije máme ho nechať umrieť ??!! prečo si myslíš, že vtedy zviera umiera ?? čo ak je len choré a má bolesti ?? však mu treba pomôcť a môže žiť ešte aj 5 rokov ( to nehovorím prípad tejto mačky )... asi nemáš domáce zviera, že ? ak nemáš cit k zvieratám a pri probléme ich necháš SCÍPNUŤ, tak ľutujem tvojich rodičov ako sa budeš správať k nim ak budú starí a chorí, nosiť plienky a nebudú ža poznať a sami sa nebudú vedieť najesť !! však necháš ich SCÍPNUŤ nie ?

Prezyvka55

Sranda ako sa tu zisli majitelia zviarat ktori vobec zivot zvierat nepoznaju a mastia im pusinky s vodou a nakoniec ich poslu na smrtiaciu injekciu.

U starych zvierat je celkom normalne ze niekam zalezu aj na 3-5 dni nic nepiju a nejedia a tam scipnu. Je to pre nich uplne normalna prirodzena smrt. To len ludia do nich zacnu drbat lebo sa vraj na toto nevedia pozerat a nedaju im pokoj v tie posledne dni zivota ked ho mat chcu.
Absolutne tie ceremonie prevozy hore dole k veterinarom vselijake sedativa povzbudzovaky nasilu strava je absolutne nepochopenie zvieracej rise.
Macka by umrela tak ci tak, cize to ze si ju dala na tu injekciu to sa netrap. A pre vsetkych ostatnych, nemusite takto stresovat zviera. Ked uz ich v tych bytoch mate a lezu vam pomaly este aj do hrncov tak ich nechajte aj prirodzene scipnut tak ako zvierata odchadzaju tj v klude a osamote.

kikina :)

ježiši to nie !!!

Babeta a prečo ? čo povedal veterinár ? a to ten nový to navrhol ?

Je mi to strašne strašne ľúto :((( plačem spolu s tebou. Musí to byť strašný pocit. A ešte keď si ani nevedela či ju zobrať k doktorovi alebo nie. Či ju nechať doma dožiť, alebo toto podstúpiť ??? Ach jaj...a zobrala si si ju domov ?

Ak ti bude lepšie, napíš nám :(

... inak v takýchto prípadoch je mi nesmierne ľúto, že nie je zvierací cintorín samozrejmosť aspoň v okresných mestách. Ak mňa raz toto postretne, neviem čo budem robiť, ale ak by bol niekde naokolo, vedela by som, že chcem psíka pochovať ale takto :(

WWX

Babbetta...

..je mi to úprimne ľúto...nepísala som sem, ale sledovala som túto Tvoju smutnú tému....
..poplač si, časom to trošku prebolí...
My sme minulý rok prišli o psíka /nenávratne sa nám stratil napriek čipovaniu/...zaobstarali sme si tento rok nového z útulku....
Držkaj sa !!!

Deria

No chudatko macicka (vsak aj ty:)), viem si predstavit, co je to za stres, mam zvieratka a zazila som uz s nimi tiez vselico.
Ziadne sedatívum jej nedavaj. Ak jej da vet, je to ine a je pod kontrolou, keby nieco. Uz sa stalo nie raz, ze zviera dostalo sedatívum a skolabovalo. Niektore zvieratka su take, ze to ne ne posobi akoby opacne. Ony su sice pod sedatívami omracene, co sposobujé, ze sa nemozu hybat, resp. nemozu utiect a chyti ich panika. Viac pripadov je na Silvestra, uz viac psov skolabovalo pod sedatívami.
Co je neskodne a tiez ucinne, su Bachove kvety. Mnohi maju s tym velmi dobre skusenosti. Teraz ti to nepomoze, ked idete uz zajtra ale mozes sa mrknut na nete, pre podruhy raz. Tak sa drzte a napis!