Rozisiel sa so mnou - boli to

Príspevok v téme: Rozisiel sa so mnou - boli to
izabella7

Ahojte priatelia.Pisem vam aby ste mi poradili. Priatel sa so mnou rozisiel po 9 rokoch. zo dna na den.Hadavali sme sa ved vsade je nieco.po tolkych rokoch je to bezne. Normalne sme sa priebezne stretavali, ale ak zacalo leto, mal na mna stale menej casu, ja som sa vzdy usilovala o stretnutie ,jemu to bolo jedno.ja som prisla o vsetky konicky a priatelov kvoli nemu.lebo ak som chcela byt s nim musela som sa prisposobit. Prezili sme vela pekych chvil,smiali sme sa tesili z malickosti. zili sme ale kazdy vo svojej domacnosti,jemu to vyhovovalo,ze mne nie uz som rezignovala.zmenil sa stal sa z neho egoista?Alebo vzdy bol a len som to nevidela? Nemal rad dotyky na verejnosti ani v sukromi,Zacal mi v poslednom case hovorit ze som slepa lebo pouzivam na citanie okuliare. tlsta lebo som pribrala asi 5kil,hlucha lebo obcas som mala zalahnute.Ze ho uz nepritahujem a on si potrebuje najst inu zenu,so mnou ho to nebavi.Opytala som sa aky ma dovod,povedal ze ziadny mat nemusi. Nies som jeho zena tak si bude robit co chce.Nereaguje na sms ani na tel, stretnutie v klude sa porozpravat. -odmieta,ignoruje akykolvek pokus z mojej strany.Zacal chodit po baroch s kamaratmi a ja mam stale pred ocami ze uz sa na neho nalepila nejaka krasna nadherna dokonala zena a riesi ju a preto ma odmieta. Moze chlap po tolkych rokoch len tak prepnut na inu babu? Len tak odstrihnut 9rokov? Kolko veci som pre nehourobila kolko krat som sa snazila mu vyhoviet, cely svoj sukromny zivot som pre neho obetovala a on ma takto zo dna na den odkopne,bez diskusie. nechapem som v soku a zufala??

izabella7

Zdravim všetkych, specialne Macam, prosim ta ak si tu ozvi sa potrebujem s rtebou hovorit.Nieco som "posrala".Dakujem.

Mne uz asi nic nepomoze motam sa v bludnom kruhu a nahovaram si veci ktore su nerealne.

Maoam

Izabella, prepac, nebolo to myslene v zlom, len som nevedela, co sa deje, ale uz si mi napisala sukromny e-mail, dakujem, mas aj dve odpovede.
Poprosim ta o jednu vec, detaily aj ohladne mna a dalsie veci uz iba cez sukromny mail, nie tu, dakujem ....

izabella7

Ahoj

zlatinko, teraz ti vsetkío vysvetlim.Pochybnosti ci som si tu robila prdel za to ze sa neozyvam nie je na mieste. S takymi vecami ako ludska dusa sa nesranduje....

Od nasej poslednejkomunikacie myslim 20.8. som nebola na fore mailoch,vobec náikde niežeby som ta obchadzala. Dostala som sa do stavu kedy som vobec nemala chut sa zaoberat HPO ,NARCIZMOM,EGOIZMOM,a vsetkymi tymito stresujucimi vecami.Po rychlej a nahlivejcesty spoznavania a analizovania situacie do akej som sa dostala aj so zistenim preboha s kym to zijem ,denne napichnuta na clankoch literature a fore,ostalqa som vycerpana unavena a mala som potrebu neopustit tuto problematiku,len ju nacas odlozit.Som si vedoma ze som ti slubila ze sa dany vikend vypisem k tvojmu problemu,tazilo ma to a vedela som ze svoj zavazok splnim ,potrebujem viac casu reset,odpocinut si od tejto problematiky.

Tych veci je viac- takze pekne po poriadku.Najprv k teme na ktoru som ti slubila odpoved a sice tvoj EX.

Napísala si mi poslednu situaciu s nim ani nevies ako ti rozumiem.Tieto situacie som prezila i ja v minulosti. Bolo obdobie kedy sluboval hory doly-planoval,tvaril sa zodpovedne ked nieco posral potom doliezol ako ho to mrzi ako ma miluje chce byt len so mnou a uz mi nikdy neublizi.
Ja kedze som ho milovala sok mu vzdy odpustila a verila som ze vravi pravdu. Nevedela som co sa som mnou deje.Zacala som chradnut ,nechutilo mi jest spat,kazdy den som mala stiahnuty zaludok z nervov, nedarilo sa mi v praci zacala som kaslat na rodinu a nevedela som co to je co sa to deje.Rodicia mi cele roky vraveli ze odkedy som S NIM som sa zmenila nie som to ja.az muselo prejst par rokov plnych bolesti a vyslovene utrpenia aby som sa nahodnou cestou dostala k literature:Prezite rozchod s usmevom,Milovala som manipulatora -kde som sa v druhej menovanej prvykrat stretla s pojmom HPO a dalej som sa zacala tymto zaoberat.Uz nepotrebýujem vediet odpovede na otazky preco sa v tej ktorej situacii zachoval ako sa zachoval...uz nechcem vediet nič vsetky odpovede mi dalo zistenie ze je HPOs prvkami narcizmu a kompletny manipulator.Mam len dve moznosti dalej sa hrabat v srackach destruktivneho vztahu alebo uzit svoj zivot a zivit v sebe nadej ze raz hadam s niekym inym budem stastna.
Co sa tyka reakciwe tvojho EX -moj nazor s uvedomenim si detailov ktore opisujes on ýuz tym ze sa 6-7 tyzdnov choval cudne ako si pisala mal proces odputavania. Ozve sa ti.Ale asi mu to bude trvat dlhsie.OZVE SA.TOSA STAVIM S TEBOU.Manipulatori su na svojich obetiach zavisli a ludia s HPO DETTO!!!A opat je na tebe ci sa budes hrabat v destruktivnom VZTAHU ALEBO NECHAS VECI PLYNUT. PRECITAJ SI TIE KNIHY ZMENIL SA MI ZIVOT SOM STASTNA NETRAPIM SA.BOLI MA URCITE ZE ROKY STRAVENE S TYM CLOVEKOM ALE NASLA SOM ODPOVEDE NA OTAZKY,ZACALA SOM SI VAZIT SAMU SEBA.sAMA SI URCUJEM ZE UZ NEDOVOLIL ABY MI NIEKTO UBLIZOVAL...V JEDNEJ VECI SI MALA PRAVDU- CITUJEM TA-
ublizovanie uz v destve, prilis citliva, empaticka, dobra povaha, velke srdce........- TO JE NAS SPOLOCNY MODEL PRECO SA UPíNAME NA TIETO BEZCITNE EGOISTICKE SVINE BEZ STIPKY POCHOPENIA PRE TYCH CO MU ZA PAR ROKOV ZNIESLI SVET.
kNIHA MILOVALA SOM MANIPULATORA MI OTVORILA OCI KDE SU KORENE CHOVANIA TYCHTO LUDI UROB PRE MNA NIECO ZOZEN SI JU A PRECITAJ JU.jA SOM JU ZHLTLA ZA 2DNI-Vies co ti poviem nikdy by som neverila ze najdem samu seba. Som stastna zmenila som sa a zijem inak.Uz nie som handrou pre niekoho uz si robim co chcem kedy chcem venujem sa praci,dobre papam,.spim jak babo,venujem sa rodine ,stretavam sa s rodicmi, chodim casto von so psom...ršelaxujem,robim radost sebe,a podstata vsetkeho uzdravenia je sebalaska.
Co on ma uz nezaujima. To dlhe krute obdobie ma vycerpalo a ja uz to nikomu nedovolim.
Dycham zacala som sa mat rada robim si drobne radosti a ak raz ktosi mudry povedat cas lieci-svata pravda. Necakam uz nedufam - lebo som natolko dozrela ze ja uz nechcem.Tento mail ti pisem v praci uz asi 2 hodiny odbáieham- mam vela prace a toto iste ti skopirujem aj na forum nech to masrychlejsie ozvi sa.Budeme to preberat...

Maoam

Izabella, tak neozvala si sa ani tu, ani na moj e-mail ani po opakovanom vyzvani, ci si OK.

Ak vychadzam z predpokladu, ze sa ti dufam nic negativne nestalo a nemas pristup na net, tak bud si nas vsetkych fajn o..... alebo si opät s nim po tom, co si predsa na tu veceru s nim sla a nechces to napisat.

Evela

Ja by som sa nanho vysrala! Je to hnup! Ako sorry, ale po tomto sa mu vtierkat ked je evidentne ze ta uz nechce, to je trosku dost pod uroven. Ved ty nie si posledna (prepac) slapka, aby si sa mu vtierala ked ta nechce. Akoby bol posledny na zemi. A aj keby si to "vyhrala", aku by to malo hodnotu, ked by to bolo nasilu? Vydala by si sa a manzelstvo by bolo vydobite. Za chvilu by ste sa rozviedli, medzi tym porodili deti, a zivot v keli. Takato je realita. Chapem, ze to boli, ak si ho lubila, ale on teba nie a laske neprikazes, takze ak si chces zachranit zivot, kasli nanho a jemu aj tebe sa ujde podla spravodlivosti.

Maoam

a ci je koniec - za to hovoria vzdy ciny

ako som uz pisala, ked sa rozhodne odist chlap, je nekompromisny, razny, dosledny

zena sa aj na hlavu moze postavit

neodpoveda, nepride viac, proste KONIEC

a tak je to aj spravne - ked koniec, tak definitivny

je to sice pre tu opustenu blbe, ale ak sa potom uz ani ona neozve jemu - tak je to ok, aspon ma ta zena svoju hrdost a nedoprosuje sa ako nejaka chudera

Izabella, ked rozchod, tak rozchod.