Rozisiel sa so mnou - boli to

Príspevok v téme: Rozisiel sa so mnou - boli to
izabella7

Ahojte priatelia.Pisem vam aby ste mi poradili. Priatel sa so mnou rozisiel po 9 rokoch. zo dna na den.Hadavali sme sa ved vsade je nieco.po tolkych rokoch je to bezne. Normalne sme sa priebezne stretavali, ale ak zacalo leto, mal na mna stale menej casu, ja som sa vzdy usilovala o stretnutie ,jemu to bolo jedno.ja som prisla o vsetky konicky a priatelov kvoli nemu.lebo ak som chcela byt s nim musela som sa prisposobit. Prezili sme vela pekych chvil,smiali sme sa tesili z malickosti. zili sme ale kazdy vo svojej domacnosti,jemu to vyhovovalo,ze mne nie uz som rezignovala.zmenil sa stal sa z neho egoista?Alebo vzdy bol a len som to nevidela? Nemal rad dotyky na verejnosti ani v sukromi,Zacal mi v poslednom case hovorit ze som slepa lebo pouzivam na citanie okuliare. tlsta lebo som pribrala asi 5kil,hlucha lebo obcas som mala zalahnute.Ze ho uz nepritahujem a on si potrebuje najst inu zenu,so mnou ho to nebavi.Opytala som sa aky ma dovod,povedal ze ziadny mat nemusi. Nies som jeho zena tak si bude robit co chce.Nereaguje na sms ani na tel, stretnutie v klude sa porozpravat. -odmieta,ignoruje akykolvek pokus z mojej strany.Zacal chodit po baroch s kamaratmi a ja mam stale pred ocami ze uz sa na neho nalepila nejaka krasna nadherna dokonala zena a riesi ju a preto ma odmieta. Moze chlap po tolkych rokoch len tak prepnut na inu babu? Len tak odstrihnut 9rokov? Kolko veci som pre nehourobila kolko krat som sa snazila mu vyhoviet, cely svoj sukromny zivot som pre neho obetovala a on ma takto zo dna na den odkopne,bez diskusie. nechapem som v soku a zufala??

Maoam

izabella - ale kde, do toho mam poriadne daleko :D

pozri, ja sama aktualne prechadzam niecim velmi podobnym

i ked to bol iny vztah ako ten vas, ale casovo je to paradoxne cca. to iste obdobie

a predtym,v minulosti som prezila podobne a ovela dlhsie a horsie, islo vsak o iny kaliber

a preto - nie si sama

okrem teba, mna a inych tym prechadza XY ludi presne v tejto dobe, len na tomto fore je ich par, ktori zalozili temy alebo sa zmienili o tom, ze su cerstvo po rozchode

das to, len musis verit v seba samu a co je pre teba podstatne, ty musis zlomit jeho moc nad tebou, tu v tebe, vo vnutri - ten pocit, lebo ty stale vnutorne si akoby v stave, ze ma nad tebou moc

ak toto zlomis, stane sa coraz menej a menej dolezitym v tvojom zivote

je to proces, trva to dlho, hrozne dlho

ale ty to das, mas chvalabohu viac oblasti, kde sa mozes angazovat a mozem ti poradit z vlastnej skusenosti, najdi si nejaku novu oblast - kvoli novym impulzom pre mozog a skus kontaktovat INYCH ludi, starych znamych, kamaratov, ist s kamoskou na kavu, hocico - vsetko budu nove a ine impulzy pre mozog

ale dopraj si aj tu moznost smutit - napr. vecer, co je normalne a potrebujes to, lebo potlacat to nema vyznam, z toho iba psychicky ochories

krok za krokom

cas hra v tvoj prospech

a za nim fakt nemusis plakat, budes raz rada, ze je z tvojho zivota prec, ale ten moment uvedomenia si tohoto a pochopenia este len pride

Maoam

izabella - to je uplne normalne, ved si uvedom, kolko rokov si v tom bola, ake intenzivne to pre teba bolo, to nejde spracovat za mesiac...

kazdy clovek prechadza styrmi fazami po rozchode, ty si stale este v tej prvej, ale to je uplne OK, nestresuj sa preto zbytocne

ale si tu, zijes, dychas, Zem sa toci dalej, zvladnes to, das to

CAS hra v tvoj prospech, na to nezabudaj.

izabella7

nie som schopna normalne uvazovat,som v soku a trva mesiac.Je to akoby som prisla z prace domov a niet kam lebo dom zburali,bez toho aby som o tom vedela a bola na to pripravena. ..citim sa ako male batola ktore sa musi ucit od zaciatku rozpravat,chodit,jest, dychat....nespim v noci sa budim sa stale mi v hlave behaju obrazy....ktore neviem zmazat. snazim sa byt silna su chvile pochopitelne ze ma to pohlti.Jedine co ma upokojuje je pocit ze nie som zatazena balvanom ktory som pred sebou tlacila.Bola som ako v bludnom kruhu,z ktoreho nie a nie vyjst,lebo zvyk,radsej som trpela,ponizovala sa len aby SOM BOLA S NIM.Ja len dufam ze funguje zakon akcie a reakcie....

Maoam

izabella -
1. prestan sa citit ako OBET
2. v tom vztahu si bola i ty a suhlasila si s tym, ako s tebou zaobchadza, rsp. dovolila si to
3. vsetko, co robi PO vasom rozchode, je vysostne JEHO vec a TY s tym uz NIC nemas spolocne, rovnako ako ON nema nic spolocne s tym, co TY robis teraz a aj keby si teraz niekoho mala

Izabella, je to strasne tazke a proces, ktorym prechadzas, je absolutne normalny a prirodzeny, tie myslienky, emocie, to k tomu patri, ale pokus sa zastavit tie myslienky na to, CO robi s KYM robi KDE robi a CO si pri tom mysli ....

Tyras tym samu seba a o to tvrdsie by pre teba bolo, keby si sa dozvedela tvrdu realitu, ze to ma na haku, co je s tebou a ako sa ty citis.

Vas vztah je UZAVRETY.

Je koniec.

To, ci ho raz dozenie to, ako sa spraval - je uz vec zivota a z mojich skusenosti ti mozem povedat, ze ano, ludi dozenie, co urobia. Dobre i zle.

Lenze tvojou ulohou nie je umarat sa nad tym, co robi s inou a ci na teba este vobec mysli.

Tvojou ulohou je sustredit sa na seba a vybudovat si novy zivot a poucit sa z vlastnych chyb a uz nikdy viac nedovolit nic podobne.

Osobny rast. Ak potrebujes pri tom pomoc psychologa - kludne ju prijmi.

A este k tvojej otazke - ci aj ini muzi su toho schopni - logicka odpoved, neboli by miliony zien na svete utapajuce sa v rovnakych stavoch ako je ten tvoj.

Ano, su.

Ale su aj ini.

Do b uducnosti si uz nikdy nevyber tento typ muza.

izabella7

Macam zlatinko tvoje slova su uzasne...su dni ked som silna a poviem si nebudem trpiet ale pot rokoch a zo dna na den ,sa zamiluju do inej...a reset??? ci ako to je....nerozumiem....om to zas pride same od seba a kruti ma to z lava doprava ,mam chut ujst pred sebou a skryt ssa.ale viem ze sa pred tym neskryjem.najviac ma nici to ze premyslam o tom ci si na mna spomenie ak ma inu?? potom si zas poviem co ma potom musim mysliet na seba, a potom znova a dookola to iste. rozum mi vravi chvalabohu,dakuj bohu ze si slobodna,len mam vyuzival a zmanipuloval....Ja spracovavam svoj vztah svoj zial a smutok.A on ho ma kedy cas spracovat,pri inej,ci chlapy su take hoveda ,ze sa otrasu po

Maoam

izabella a ako bojuju ostatni? kazdy po svojom, ale mnohi/mnohe tak, ako aj ty...

je to tazke pre kazdeho, ak boli v hre skutocne city a ak bol vztah intenzivny, dlhsi ci dokonca velmi dlhy

dolezite je, aby si fakt, ze vas vztah definitivne skoncil, prijala ako realitu

vsetko ma dve strany, aj toto

na jednej strane sa ti to zda strasne, bolestivne, nespravodlive, krivda atd.

na strane druhej to znamena sancu

sancu na nieco nove, na novy zaciatok pre teba, na zmeny v tvojom zivote, mysleni, konani, proste konecne mas CAS a PRIESTOR iba pre seba

to je nove, to doteraz nebolo

a to VYUZI

vo svoj prospech

snaz sa hladiet na veci z viacerych uhlov, nie iba z toho jedneho, aj ked je to tazke

a vedz, ze nie si sama, aktualne sa tym boria tisicky dalsich ludi,r ovnako, ako aj ty ;-)

Maoam

izabella - bojuj dalej, CAS hra v tvoj prospech

tie vecery a noci - tak ono v tejto akutnej faze je normalne, ze kazdy den potrebujes chvilu, kde si sama a kde sama sebe mozes dovolit precitit to...to je este stale uplne normalne a aj potrebne

dolezite je, ze si zacala robit veci pre seba a skus zaradit do svojho zivota nieco NOVE, nieco, co ta zavedie na nove miesta, mozno aj medzi novych ludi, nieco, co tvojmu mozgu da nove impulzy

to zvykne dost pomoct

a inak CAS, CAS a este raz CAS a mysli na seba

a bud na seba hrda, ze si sa mu uz viac neozvala, to je super!

Cherrycookie

ak si veriaca tak sa modli a ver. To ta len posilni. Boh ti da silu vydrzat a mozno ti do cesty posle ineho :)